Ağ ve koaksiyel jakları nasıl test edebilirim?


9

Yeni ev aldık ve hangilerinin çalıştığını görmek için ağı (RJ45) ve koaksiyel jakları test etmem gerekiyor. Gerçekten bilgisayarları / kablo kutularını bağlamadan bunu nasıl yapabilirim?


@ djangofan, modern? Belki 2004'ten itibaren. Ve çok daha pahalı ve daha az güvenilir, bu yüzden sadece uygun veri hatlarını çalıştırmanın maliyeti mantıklı.
Nate S.

Yanıtlar:


8

Çok iyi bir soru ama daha fazla bilgi bulmanız gerekiyor.

Aklımdaki ilk soru şu .. Nereye bağlanıyorlar? eğer başka bir şeye bağlılarsa?

Basit bir çözüm

Her iki kablonun başlangıç ​​noktasını (A) ve bitiş noktasını (B) bulun.

Bir multimetre ve * dönüş kablosu ** kullanarak kablonun sürekliliğini test edersiniz. Ohms = 0 kullanarak kısa devre anlamına gelir (bu durumda kablo iyi olduğu için iyidir) veya süreklilik varsa bazı sayaçlarda zil vardır.

Kabloyu bir uçtaki uçları (orta ve ekran- veya bir çift) birleştirerek ve diğer taraftaki orta göbeği ve ekranı test ederek bir dönüş kablosu olmadan da test edebilirsiniz. Bu, tüm sürekliliği test edecektir. Süreklilik yoksa - yani kablonun koptuğu anlamına gelirse - çekirdeğin mi yoksa kalkanının mı olduğunu bilemezsiniz. Ama en azından kablonun değiştirilmesi gerektiğini bileceksiniz.

10 / 100Base Ağları için kullanılan RJ45 ağ kablosu.

Bu çok zaman alıcıdır çünkü RJ45'in çeşitli kablo telleri vardır, böylece birbiri ardına test etmek plaj olabilir. Ancak akıllıca bir çözüm, B noktasında bir geri döngü yapmak ve PointA'daki ilgili noktaları test etmektir. Geri dönmezse, kablo büyük olasılıkla kopmuştur.

resim açıklamasını buraya girin

Ayrıca yukarıda belirtilenle aynı işi yapan ağ test ekipmanları da vardır .. ama güzel gösterişli ışıklar ve güzel bir geri döngü kutusu sağlanmıştır. El cheapo olanlar için her biri birkaç dolar.

COAX

Koaks komik ve neye ihtiyacınız olduğuna bağlı. TV, uydu veya CCTV için tekrar Coax. Dijital sinyallerde parazit olabilir veya parazit varsa görüntüler kesilip kesilebilir. Analogda "kar" ya da gölgeler görürsünüz. Bağlantıların iyi olduğunu görmek için bağlantı parçalarını değiştirmek veya kontrol etmek en iyisidir.

Ancak kabloyu da test edebilirsiniz ...

  1. Kalkanın merkezi (Ohm okuması yok - Bip sesi yok)
  2. Merkezden Merkeze (Kısa / Süreklilik - Bip)
  3. Kalkan Kalkan (Kısa / Süreklilik - Bip)

Buradaki ek bir adım (1), tek (orta) ve (ekran) arasındaki kısa devreyi test etmek ve geri dönüş kablosu veya herhangi bir ucu birleştirmektir. Bu, koaksiyel üzerinde kısa devre olup olmadığını kontrol eder.Kablonun içinden geçerken muhtemelen bir çivi veya vida.

resim açıklamasını buraya girin

Diğer kısmı bir ağ için kullanılıyorsa, o zaman hepsi test etmek için bağlanmalı ve sonlandırılmalıdır (ancak bu türler veya ağ güvenilmezlik nedeniyle ortadan kaldırıldığı için ağ için kullanılması olası değildir)

HATIRLAMAK

Bu sadece kabloların çalışır durumda olup olmadığını test eder. Böylece onu bağlarsınız ve çalışır. Bant genişliği, gürültüden sinyale ve parazit büyük ölçüde kablonun kalitesine, kurulum sırasında işçiliğe vb.

EG RJ45, Gigabit için derecelendirilebilir, ancak bant genişliğiniz sadece 250mbs (1/4 bant genişliği) olabilir, çünkü ekranlama düzgün bir şekilde yapılmamıştır veya uçlar yanlış takılmıştır, kablo yüksek gerilim hatlarına yakındır, kablo ciddi şekilde bükülmüş ins yol boyunca birkaç yerde.

COAX genel olarak ya çalışır ya da Analog Video için; yine birçok faktör devreye girer. Dijital (örn. Uydular) için iyi olmalı

* dönüş kablosu - İyi olduğunu bildiğiniz uzun bir tel parçası. Bunu B Noktasına bağlayacak ve serbestçe ölçüm cihazınıza geri götüreceksiniz. Bu şekilde tek bir çekirdeğin sürekliliğini test edebilirsiniz.


3
Multimetre uçlarınızın ne kadar uzun olduğundan emin değilim, ancak benimki kesinlikle üst kattaki bir yatak odasından bir bodrum yama paneline ulaşmak için yeterince uzun değil ... Bir koaksiyel (75ohm) sonlandırıcı kullanarak yine de çok metrelik bir cihazı test edebilirsiniz. Sonlandırıcıyı bir uca vidalayın ve diğer ucunda multimetrenizi kullanın: ekranın 75ohm (artı kablo uzunluğu için biraz kayıp) görmeniz gerekir.
gregmac

Ne kadar süre olduğundan emin değil misin? Benimki herhangi bir standart biri kadar :-) Ama ben test sürekliliği yardımcı olmak için bazı ekstra tek kablo dizisi var eğilimindedir .. bu yüzden size yardımcı olmak için bir kablo uzunluğuna ihtiyacınız olurdu (veya geri döngü yaparsanız - o zaman geri dönerse) Her iki tel de sorun değil. 1 kopmazsa uzun bir kablo ile süreklilik testine ihtiyacınız vardır). Sanırım cevapta fazladan bir kablo kullandım.
Piotr Kula
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.