Çiviler ne kadar uzaktadır?


11

Kuru duvarın arkasında saplamalar bulmak için bir saplama bulucu kullanıyorum ve şimdiye kadar 2 buldum ve 16 "ayrı. Bu her 16" bir saplama olacak anlamına mı yoksa saplamalar arasındaki mesafe değişebilir mi? Saplama merkezleri için 16 "standart mı?


1
Evet, normalde her 16 "da bir saplama vardır ve evet, saplamalar arasındaki mesafe değişebilir.
DA01

Yanıtlar:


14

Evet, çoğu ABD konut inşaatında merkezden merkeze 16lardır. Standart şerit ölçülerinizin çoğunda 16 inçlik her bir kırmızı veya başka bir şekilde belirtilmiştir. Bazı iç duvarlar da merkezde 24 inç aralıklı olabilir.

Bununla birlikte, bir kapı penceresinin veya tek uzunluklu duvarın kullanıldığı istisnalar olabilir, bu nedenle kontrol etmek için bir saplama bulucu veya duvara çarparak doğruladığınızdan emin olun.


2
En son inşaat 16 ", ancak bazı duvarlarda 24" ayrı gördüm ve 30'larda inşa edilen bir evde görünüşe göre rastgele yerleştirildi.
chris

3
@Chris ile aynı fikirde; 16 "veya 24" modern inşaat için yaygındır, ancak eski binalarda bina kodları farklıdır veya yoktur. Savaş öncesi dairemin saplama yerleşimi için öngörülebilir bir modeli yok. Ölçtüğünüz şey şu ana kadar 16 "ise ve ev oldukça yeniyse, aralarında 16" olmaya devam edecekler - ancak her zaman iki kez kontrol etmek için bir saplama bulucu kullanın.
Laura

1
Ailemin savaş öncesi evlerinde her 18 "
Yitzchak

11

Avustralya'da saplamalar için iki standart genişlik vardır. 60cm (23.6 ") ve 45cm (17.7").

İnşaatçılar mümkün olan her zaman buna bağlı kalacaklar, ancak bunları hareket ettirmeleri veya yapısal nedenlerle yeni saplamalar eklemeleri gerekiyorsa, yapacaklar. Çıtçıtların yerleri hakkında hiçbir zaman varsayımlarda bulunmam.

Yapacağım şey, bir sonraki stud'ı bulmama yardım etmek için yerel stud standartlarınızın bilgisini kullanmak.

Saplama mesafeleri için diğer ulusların standartlarının ne olduğundan emin değilim.


9

Her biri 8 fit (96 "ünite) tabanlı en az 3 standart aralık vardır.

  1. 16 " , 96 inç başına 6 saplama (genellikle mezura üzerinde kırmızı renkte)
  2. 19,2 " , 96 başına 5 saplama (ve bu aralık için şerit ölçülerinde genellikle küçük bir elmas sembolü vardır)
  3. 24 " , 96" başına 4 saplama (çoğu mezura üreticisi bunu ek yardım almadan halledebileceğinizi düşünüyor)

Kapı (çerçeveler), pencere (çerçeveler), sıhhi tesisat, kanallar ve duvar uzunlukları nedeniyle, aralıklar tamamen aynı olmayabilir.


2
Mezura hakkında ne harika bir ipucu. Sadece benimkine baktım ve 19.2 saplama için siyah elmas buldum. Ne kadar harika!
boltup_im_coding

1

Bu, yük taşıyan bir duvar olup olmadığına ve saplamalar için ne kullandığınıza bağlıdır. Yük taşıyan bir duvarda normalde merkezde 16 inçtir. Yük taşımayan bir duvarda 24 inç olabilirler ve 2x6'ları kullanırlarsa, plaka ve / veya kirişli bağlantı parçaları kullanıldığı ve dış veya iç kılıf, alçıpan değil, yatay kesmeyi durdurmak için daha geniş olabilirler. yağmur / kar yükü dikkate alınır. Bu genişlikler, kaplama için 4x8 kontrplak veya alçıpan kullanımını kolaylaştırır. Bir kar yükünüzün olmadığı güney Amerika'da, garajlar için kılıfla 24 inç ile kurtulabilirsiniz, ancak bir konut için tüm uygulamalarda 16 inç kullanacağım.


1

11.5 'in hemen altında bir duvarım var. Kapı 32 "alır. Kapı çerçevesinden duvarın köşesine kadar olan saplamaların aralarında değişen uzunlukları vardır. Aralıklar: 7.25", 13.5 ", 26.5", 19.5 ", 19" ve 18.5 ". Bu duvar Alçıpan'dan yapılmıştır ve bunlar çılgınca aralıklıdır! Oda / duvar hakkında hiçbir şey neden bir cevaba doğru eğilmez. Bu nedenle, insanların yukarıda söyledikleri doğrudur: "Standart genellikle 16 "veya 24" saplamalar arasında, yapıya bağlı olarak değişebilir "Bu yüzden, en iyi yolu bir saplama olduğunu bildiğiniz yere duvara dokunun / vurmak ve bunu duvarın geri kalanı ile karşılaştırın. 16/24 "uzunlukları test etmek için bir mezura kullanarak.


1

Bir saplama bulucusuna her zaman güvenme. Söylemek için her zaman vururum. Beni hiç yanlış yapmadı. Damızlık bulucuları var. Bir prizin yanında daima bir saplama olacaktır. Eğer bir ev ya da treyler ile uğraşmazsanız 16 standarttır.


Çıkış, saplama olmayan yere eklenen eski bir çalışma kutusu olabilir. Böylece asla ya da her zaman söyleyemezsin! Ama genellikle bir saplama vardır.
Ed Beal

0

Evet çoğu durumda saplamalar 16 "ayrıdır, ancak her duvarın aynı uzunlukta olduğunu unutmayın, bu yüzden köşeden çıkan ilk saplama farklıdır. 16'dan sonra herhangi bir ölçüm daha az olabilir, ancak odanın köşelerinden çıkan tüm saplamalar köşeden aynı mesafede olacak


Bu aslında daha önce kabul edilmiş olanla aynı cevaptır.
Doresoom

-1

çatı katında bir bakmaya ne dersiniz, temel alanın ne olduğunu görmek için tarama alanı vb. 1969 blok duvar 1 öyküsüne sahip olun, tavan saplamaları merkezde 24 "gibi görünüyor


3
Tavanınızda saplama yok. Kirişler var, ama bu sorunun sorduğu şey bu değil. Genellikle tavan arası veya tarama alanından stud yerleşimi bulamazsınız.
isherwood
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.