Bir kurutucu çatıdan havalandırılabilir mi?


8

Evimde kurutucu havalandırma deliği kapalı bir arka sundurmaya girecek şekilde ayarlanmış. Sorun şu ki, her türlü tiftik (ve ısı) bu kapalı alana pompalanır ve dağınık hale gelir.

Kurutucunun hemen üstünde, kurutucu menfezini kolayca yeniden yönlendirebileceğim tavana (banyoda menfeze de bağlı) giden bir havalandırma borusu vardır.

Bununla ilgili birkaç soru:

  1. Bir kurutucunun çatıdan havalandırılması genel olarak kabul gören bir uygulama mıdır yoksa bir kurutucu havalandırmasının genellikle düz veya aşağı eğimli olması gerekir mi?
  2. Banyo ile aynı havalandırma hattını kullanmak uygun mu yoksa sorun mu istiyorum?
  3. Bir evin birinci katından çatıya çıkacağım bir kurutucunun havalandırılması için tavsiye edilen maksimum mesafe var mı?

3
Bence "çatıdan", tavandan tavan boşluğuna değil, aslında çatıdan anlamına gelir.
Mike Powell

Doğru. Kurutucunun hemen üzerinde, çatıdan ve evin dışına çıkan bir havalandırma borusu vardır.
JohnFx

@Mike - temizlediğin için teşekkürler. Orijinal yorum silindi.
ChrisF

Kurutma menfezinizi sonlandırmak için tüy bırakmayan bir tuzak kullanıyor musunuz? (örneğin, amazon.com/Dundas-Jafine-TDIDVKZW-ProFlex-Indoor/dp/B000DZFTC6/… ) Bunlardan birini hiç denemedim, ancak çalışırsa, yeniden yönlendirmek zorunda kalmadan tüy / karmaşa sorununuzu çözebilir. havalandırma.
Foton

Yanıtlar:


9

Bunu tam olarak sorduğunuz nedenlerden dolayı yapmam:

1) Banyo havalandırma borusunu paylaşarak, yeni ve aralarında bir tür tek yönlü sineklik bulamaz ve takmazsanız, sundurmanıza yayılan en az yarının banyonuza dökülmesini sağlıyorsunuz. " Y "montaj ve banyo. Böyle bir şey bulup kurarsanız, temiz ve operasyonel tutmak zor olacaktır.

2) "birinci kat" dediğinizden beri ikinci bir katınız olduğunu varsayıyorum, bu durumda çatıya çıkmanın çok uzun bir yolu var. Banyo fanının oradan hava alması o kadar büyük bir şey değil, ama kurutma makinesinden tiftik taşınması için uzun bir yol ve bu uzun mesafe boyunca borunun duvarlarında toplanması daha muhtemel olacak.

Yeni bir boru geçirebileceğiniz bir tarama alanınız veya bodrumunuz var mı?


Bodrum veya tarama alanı yok. Ev beton bir plaka üzerinde. Kurutucu hattının birleşmesinden hemen önce havalandırma borusuna bir tel örgü koyabileceğimi tahmin ediyorum.
JohnFx

2
Banyo havalandırma borusunu kurutucuya yeniden yerleştirebilir, daha sonra banyodan yeni bir havalandırma deliği açabilir misiniz? Havalandırmayı hala uzun bir mesafeden çalıştırıyorsunuz, ancak denemeye değer olabilir.
Mike Powell

5
@JohnFx Kurutucu havalandırma borusuna ağ koymayın. Temizlenmesi bir acı olur, yani olması gerektiği kadar sık ​​yapılmaz. Bu, kurutucu performansının düşmesine ve muhtemelen bir yangına yol açacaktır.
KeithB

1
Eğer tiftiklerin banyoya girmesini önlemek için ağ kullanırsanız, banyodaki hava akışını tiftikle tıkayacaksınız ve olması gerektiği gibi banyodan nem çekilmeyecek, banyo hayranı.
Evil Greebo

8

Verandadaki havalandırmayı bir dış duvara devam ettirebilir misiniz? Belki 90 derecelik bir viraj koyun ve havalandırma borusunu evin duvarı boyunca devam ettirin? Sayfanın altına doğru maksimum havalandırma uzunluğunun bir listesi .

Banyo havalandırma paylaşmaya çalışmak olmaz. Birkaç potansiyel düşüş görüyorum. Kurutma makinesi, tiftik değilse sıcak, nemli hava ile dolduracak olan banyoya girebilir. Banyo kurutma makinenizden çıkabilir. Banyo fanı tüy bırakabilir, en iyi şekilde çalışmaz hale getirebilir ve en kötü durumda yangın tehlikesine neden olabilir.


2

Biz bizim kurutma makinesi ile bizim çatı üzerinden gitmek zorunda kaldı. 15 'den daha uzun olduğundan şüpheliyim ama hiçbir şekilde herhangi bir sorun yaşamadım.


1

Çatıdan geçmek iyi, fikir koşuyu olabildiğince düz ve kısa yapmak. Çatıdan birinci kat ideal değildir, bu yüzden 25 feet'in altında tutun.

Dönüş havası için endişelenirim. Çatı üzerinden giderseniz, ben bir banyo ile aynı hattı kullanmak olmaz (benim yoğunlaşma sorunu dikkat edin ).

Yeni kapağımın nasıl çalıştığını size bildiririm (eğer gelirse), dış havayı kurutucunuzdan uzak tutmak için de böyle bir şey isteyeceksiniz.


2
Doğruca yukarı çıkarak, özellikle iki katlı bir evde, yangına yol açabilecek tiftik birikmesinin artması riskini almıyor musunuz? Gereksiz bir risk gibi geliyor.
tnorthcutt

@ tnorthcutt- 2 katlı bir ev olup olmadığını biliyor muyuz?
auujay

Çatıdan havalandırma, evin altına giremeyeceğiniz alanlarda yaygın bir uygulamadır. Açıkçası ideal, kurutucunuzu dış duvara yapıştırmak ve 10 inç havalandırmaktır. Çalışma mümkün olduğunca kısa ve kurutma makinesinin basıncı yeterli olduğu sürece tiftik birikmesinin bir sorun olduğunu gösteren hiçbir şey görmedim. Mesafe ve # dirsekler yerçekiminden daha büyük bir endişe olmalıdır.
Steve Jackson

@auujay - İki katlı bir ev, ancak ikinci kat bir çatı katı, bu yüzden düşündüğünüz kadar yüksek değil. Borunun toplamı muhtemelen 15 'den fazla olmayacak.
JohnFx

Lif birikmesi bir endişe ise, kurutucudan hemen sonra çizgiye yapıştırabilirsiniz (ancak havalandırma borusunda çok uzaklaşmadan). Bu, kurutucudaki ikincil bir tiftik tuzağı görevi görür ve evin içinden temizlemenizi sağlar.
auujay

-1

kurutma makinesi ile ilgili bir bölüm vardı, kurutucunun içindeki havalandırma deliklerinin yukarı doğru tüy bırakması, kurutucunun içine ve ısıtma elemanlarına geri dönmesini ve yangına neden olmasını sağladığından, kısa süreli tamam olabilir, ancak uzun vadeli bir yangına neden olabilir. İtfaiye şefi

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.