Havluların düşmemesi için bu ahşap havlu kancalarını nasıl değiştirebilirim?


9

Banyomuzda bu havlu askısı rafımız var, ancak kancalar o kadar pürüzsüz ki havlular kolayca düşüyor.

resim açıklamasını buraya girin

Havluların düşmemesi için nasıl değiştirebilirim?

Havludan iplik çekebileceği için ahşabı pürüzlendirmemeyi tercih ederim. Belki de her bir kancanın üstüne boyayabileceğim bir tür lastik kaplama var mı?


Sugru, eğer varsa. Siyah bant belki?
iambriansreed

Yanıtlar:


8

Birçok donanım mağazasının yanı sıra Harbor Frieght'te taşınan Plasti-Dip adlı bir ürün var. Alet saplarının kaplanmasında kullanılan sıvı bir vinildi. Yumuşak bir kavrama dokusuna kurur ve renklerle gelir.


Cevabınızdan esinlenerek, zaten sahip olduğum beyaz silikon dolgu macunu kullandım. Hile yapıyor gibi görünüyor! Teşekkürler!
Çok Düzensiz

17

Ayakkabılardaki "bağcıklarla" eşleşen daha fazla sicim veya ip (doğal bir sisal gibi görünüyor) bulun. Tamamen kaplanana kadar sicimi direklerin etrafına sarın. Muhtemelen sicimi ara sıra tutkallamanız ve belki de boyayı pürüzlendirmeniz gerekir, böylece tutkal yapışır.

Resimdeki sicim mumlu gibi görünüyor. Mesajları sarmak için gidiyoruz mumlu olmayan kullanmak emin olun, aksi takdirde havlu hala muhtemelen hemen kayma.


5

Ucuz düzeltme: Ağır, geniş bir lastik bant alın ve topun ortasına sarın. Genişlemesi daha iyi, yuvarlanmasını önlemek için.

Uyarılar: Lastik bantlar yıllarca bozulur ve kırılıncaya kadar açık bırakırsanız, yüzeye yapışmış bir lastik bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda suyu yakalayarak küf oluşumuna izin verebilir. Ben kendim denemedim.


2

İnternetten satın alabileceğiniz bir Sugru, kauçuk bileşiği.


0

300 zımpara kağıdı cilayı bu düğmelerden çıkaracaktır. Ne kadar sert ovaladığınıza orta derecede dikkat ediyorsanız, boyayı da batırmaz.


0

Hatta çok düzgün topuzlar üzerinde kalmak için havlu alabilirsiniz. Havluyu topuzun üzerine sürün ve uçlarını yarım tur çevirin.

Veya askıyı saten (parlak olmayan) beyaz bir boya kullanarak yeniden boyayın.

Veya, vidaları gevşetin ve topuzların hafif bir yukarı doğru bakmasını sağlamak için altını şimşirin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.