Nötr tele bağlı soba üst toprak teli


8

Duvardaki fırını, önümüzdeki hafta sonu değiştirmek için yasaların eski evinden (ki biz kiraladık) kaldırıyorduk. Duvar fırını ve pişirme kabı aynı kaynaktan beslenmiştir. Bağlantı kutusunda, ocak üstü topraklama kablosu, besleme telinden nötr kabloya bağlanmıştır. Aşçı üst sadece çıplak toprak teli ile birlikte hots (siyah ve kırmızı) vardı. Böylece siyahtan siyaha, kırmızıdan kırmızıya ve topraktan nötr olarak bağlandı. Kim böyle bir şey yapar ki?

Bu 220V aşçı üst (ne okudum dayalı) görünüyor. Bu, kayınvalidemin yapacağı bir şey değil. Onlar DIYers değildi. Bu onların 25 veya 30 yıl önce kendi remodeled mutfak yüklemek vardı mutfak showroom olurdu (sanırım).

Yanıtlar:


11

Yıllar önce, elektrik topraklama kablosu olmadan yapıldı.

Menzil / fırınlar ısı üreten tüm malzemeler için 240V ve fırın ışığı için 120V'ye ihtiyaç duyar (böylece hazır ampulleri kullanabilirsiniz). Bu nedenle, aralıklar 120 / 240V sıcak-sıcak-nötr olarak tedarik edildi.

Topraklama "fad" kalktığında, NFPA 4 telli menzil ve kurutucu bağlantılarını zorunlu kılmak istedi: sıcak-sıcak-nötr-toprak. Bununla birlikte, cihaz endüstrisi, insanların bir sonraki cihaz satın aldıklarında duvardaki kabloları yükseltmek zorunda kalacakları düşüncesiyle dehşete düştü. Cihaz satışlarını ezerdi! Böylece, eğer toprak yoksa, aralıklar ve kurutucuların nötr telden topraklanabileceği bir uzlaşma için baskı yaptılar, böylece şasi nötr hale getirildi.

Çoğu 3 telli bağlantının nötr ve toprağın bağlandığı ana servis paneline geri dönmesine yardımcı oldu . Nötr telin arızalanması şasiyi elektriklendirme etkisine sahip olacaktır, ancak bu bağlantılar nadiren bozulduğu için "almaya değer bir risk" olarak düşünülmüştür.

Bugün bile, tüm aralıklar / fırınlar ve kurutucular 3 telli veya 4 telli modlarda bağlanabilir, nötr dahili olarak 3 telli modda toprağa bağlanır. İyi bir uygulama değil.


Bunu, iletkenlerin etrafında dönen bir grup topraklama kablosu teline sahip / 2 + toprak UF kablosuyla yapmasına izin verildi. Bunlar demet haline getirilir ve nötr olarak kullanılır. Bazıları aynısını NM kablosu (hayır) ile yapabileceğini düşündü. Elbette bazı kurulumlarda nötr telin aslında beyaz olduğu / 3-topraksız kablo bulunur .

/ 2 UF veya NM kablosuyla bir kurulumda, çıplak nötrü topraklanacak şekilde yeniden tasarlayabilirsiniz. Aksi takdirde bir topraklama telini güçlendirebilirsiniz. Nötr kabloları güçlendiremezsiniz.


Artık 3 telli menzil bağlantılarının geçmişini biliyorsunuz, neden nötr kabloya toprak bağladıklarını görebilirsiniz: beyaz eşya atölyesi montajcıları bunları değiştirilebilir olarak düşünüyor ve hangisini kullanacak şekilde eğitiliyor. Tesisatçılar kesinlikle elektrikçi değildir.


Kesici kutusundan gelen besleme telinde kırmızı (sıcak), siyah (sıcak), beyaz (nötr) ve yeşil (toprak) vardır. Soba siyah (sıcak), kırmızı (sıcak) ve öğütülmüş. Neden zemini toprağa bağlamayacaklarını anlamıyorum. Okuduğumdan doğru olur ve kesici kutusundaki nötr, bağlantı kutusunda bir tel somun ve musluk ile sonlandırılır. Sanırım aşçı üstünü daha yenisiyle değiştireceğiz, bu yüzden eski aşçı üst için mevcut olmayan talimatlara sahip olacağım.
Hott

2
Kiraladığınız bir evde hiçbir şey yapamazsınız. Ev sahibi size izin vermiş olsa bile, büyük olasılıkla eyaletinizin veya kasabanızın ticari iş gerektiren lisanslı bir elektrikçi tarafından yapılması gereken bir yasa vardır. Kiralık mülk ticari olarak sayılır. Ben yere ters hareket edecek görüşte büyük bir güvenlik sorunu olduğu için ve bu konuda bir çok bağırma ... ama evet, bir şey sonları nötr tel bu hafta sürece, çok az risk vardır.
Harper - Monica'yı eski durumuna döndür

2
Eşim ve ben ev sahibiyiz. Her zaman şehir ev müfettişinin isteği üzerine bile çalıştım. Kendi mülkünüz üzerinde çalışmanıza izin verildiğini anladım. Evimde çalışmak için birden fazla elektrik izni aldım biliyorum
Hott

2
Gönderim kafa karıştırıcı olabilir. Benim yasalarda ölen. Eşim ve ben şimdi evin sahibi. Ben genellikle onun evi olarak adlandırıyorum. Afedersiniz.
Hott

2
Oh, o zaman bu farklı. İşgal ediyorsanız kendi mülkünüzde veya (belki de) boş ve yenileme aşamasında çalışabilirsiniz. Tabii ki tüm bunlar yargı yetkisine göre değişir ve eğer izin verme yetkiniz doğru bir şekilde bilgilendirilir ve onunla A-OK ise, bu konudaki son kelimedir.
Harper - Monica'yı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.