Büyük Bluestone plakaları nasıl kullanılır?


5

Büyük bluestone levhalarla nasıl başa çıkılacağına dair ipuçları arıyorum. Her biri 24 "kare, 1.5" kalınlığında ve 80 lbs ağırlığında. Termal yüzey işlemleriyle geo-cut'turlar.

Şu anda yolumda iki palet üzerinde oturan 100 slabım var. Paletler avlunun hemen yanında, ancak avlu yüzeyine ulaşmak için 4 m somut adım atılması gerekiyor. Bir el arabası üzerinde avlu etrafında birkaç levha koşturmaya karşı koyarken her slabın basamakları el ile hareket ettirilmesini tartışıyorum. Döşeme parçalarının paletten avluya taşınmasına ilişkin ipuçları.

Zaten birkaç slab hareket ettirdikten sonra kenarların kolayca çip buldum. Temiz ve modern bir görünüm elde edeceğiz (düzenli bir ızgara düzeninde çok az bağlantıyla kuru döşenmiş), bu yüzden yontma taş kenarların “doğal güzelliğini” en aza indirmeyi tercih ederim. Yontmataş kenarlardan kaçınma konusunda herhangi bir ipucu var mı? Bunları ısıl genleşmeyle ufalamak için yerleştirdiğimde 1/8 "boşluk bırakmayı (taş tozu ile doldurulmuş) bırakmayı planlıyorum. Bir çeşit jig.

Döşeme toplamak ve yerleştirmek için elektrikli süpürge aleti kullanabilir miyim? Tezgahlarda kullanılan el tipi tarzını tavsiye eder misiniz yoksa kompresörden geçen ve iki kişi tarafından manevra yapılacak şekilde daha büyük bir şey kiralamam daha mı iyi olur?

Ayrıca levhaların kenarlarını tutan döşeme kaldırıcılarının resimlerini gördüm, ancak bir levhayı diğerinin yanına yerleştirmeye çalışırken bunların ne kadar iyi çalışacağından emin değilim.


Kenar kenarı dosyalama ve istediğiniz görünümü elde etme konusunda ayrı bir soru sormak isteyebilirsiniz ... umarım iyi gider!
DaveInCaz

Veranda bitti. Sonunda her bir slab elle aldım. Yontma taşın termal tarafında çok fazla bir şey değildi, bu yüzden harika oldu.
Stanwood

Yanıtlar:


1

Tekerlekler! Bir el arabası, mobilya dolly veya bir el arabası tavsiye ederim.

görüntü tanımını buraya girin


0

Ayakkabılarında bulundum. Herhangi bir emme tipinin farkında değilim. Kiralama için uygun birçok türde ve ebatta motorlu araba vardır ancak merdivenler sorun çıkaracaktır. Bazıları otomatik seviye olan Wesco Stairking gibi elektrikli, merdiven çıkaran bir el arabası satın almayı hayal ediyordum ama kiralık bir tane görmedim. Bunlar yaklaşık 4.000 ila 12.000 Kanada Doları arasında değişiyor. Bu fiyat için sadece birini ya da küçük birinin ordusunu tutmalısınız. Bisikletin iç tüplerinin kesilip kare boyutunun biraz daha küçük olmasına dikkat ederek kenarları ufalanmaya karşı koruyacağımı gördüm. Onları bırakıp bile çıkarmadan önce konumlarına yaklaştırabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.