Bakır borudan PEX'e dönüştürebilir / adapte olabilir miyim?


8

Bir banyoyu yeniden şekillendiriyorum ve sızıntılar ve armatürleri yeniden konumlandırma ihtiyacı nedeniyle bakır boruların bazılarının değiştirilmesi gerekiyor. Bakır borudan PEX'e dönüştürmek uygun mu ve tavsiye ediliyor mu? Mesela, şöyle bir şey kullanabilirsiniz bu bakır levha çıkar ve demirbaşlar için PEX yolun geri kalanını çalıştırmak? Motivasyonum PEX ile çalışmanın (algılanan) kolaylığı, özellikle de duş valfi montajı için ihtiyacım olan yere konumlandırma yeteneğidir. Algılanan diyorum, çünkü daha önce hiç PEX ile çalışmadım - bu sorun mu istiyor?


Yanıtlar:


6

Evet bunu yapabilirsiniz (bakıra dönüştürmenin / dönüştürmenin standart yolu) ve herhangi bir soruna neden olmamalıdır ( CPVC veya PEX üzerinde neden bakır kullanırsınız?) Ve Pex tüpünün bakır için avantajları var mı? karşılaştırmalar).

Not: bakır borunun dışına ve ayrıca bakır bağlantı parçalarının iç kısmına (sokak dirseği gibi) uyan erkek adaptörleri alabilirsiniz. Sıkı bir alanda çalışıyorsanız veya hemen bir dönüş yapacaksanız bazen kullanışlı olabilir (bağlantı parçasını lehimlediğiniz için, dirsek + adaptör yapmak neredeyse hiç ekstra bir iş değildir ve bir PEX dirseği kaydeder. ve bir çift kıvrım halkası).


5

Bu görevi gerçekten kolaylaştırmak istiyorsanız, bir köpekbalığı kullanabilirsiniz . Lehimleme ihtiyacı olmadan farklı borulara katılabilir. Bir konnektör için pahalı olsa da, ~ 5 $, özellikle ulaşılması zor bir alanda ise terleme sıkıntısı çekmenizi sağlar. Bunları HomeDepot'ta bulabilirsiniz, diğer mağazaların onları taşıdığından emin değilsiniz.


Lowe aynı tip ürünü satar ancak GatorBITE olarak adlandırır.
Joseph

Genel olarak bunlara push-fit fitting denir ve çok kullanışlı olabilirler.
joshdoe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.