Eski terk edilmiş demir boruyu elektrik kanalı olarak kullanabilir miyim?


14

Eski bir evim (1920) var ve bazı k + t şeylerinden kurtulmak için biraz yeniden kablolama yapmayı planlıyorum. Her neyse, bugün sadece ısıtma sisteminin bir parçası olan bazı ütüler borular olduğunu fark ettim. (artık bağlı değiller + havayla doldurulmuş). Daha da iyisi, bodrumdan (panelin olduğu yerde) tavan arasına kadar (değiştirilecek k + t'nin olduğu) mükemmel bir dikey koşuda çalışırlar.

Bu kullanılmayan boruları elektrik borusu olarak yeniden kullanmak yanlış mı yoksa güvenli değil mi?


Resimler ve borunun doğru açıklaması (örn. Malzeme, iç çap, dış çap, borunun durumu, vb.) Yardımcı olabilir.
Tester101

Siyah demir borudur. Yaklaşık 1/2 inç iç çap söyleyebilirim. Borunun dışı iyi durumda (hala siyah, pas yok). İç mekandan o kadar emin değilim.
AR

Kabloyu veya zırhlı kabloyu 4 iletkenli (H / H / N / G) geçirin ve tavanınıza bir alt panel yerleştirin. Nolu alt-paneller!
Jay Bazuzi

Yanıtlar:


14

Buradaki en büyük endişeniz iç mekanın durumu olacak. İç kısımda herhangi bir şekilde aşınmış veya başka bir şekilde pürüzlüylerse, yalıtımın zarar görmesi riski doğururlar, bu da sonuçta boruların kısa ve / veya elektrifikasyonuna yol açabilir. Telin boruya girip çıktığı yerde korunması da endişe vericidir.

Temelde bunu yapabileceğini düşünüyorum, ama tavsiye etmem. Bağırsak hissim çok riskli olması.

Mükemmel düz bir koşuya sahip olduğunuzdan - bunları çıkarabilir ve uygun bir kanalla değiştirebilir misiniz?


6
Çapları yeterince büyükse, onları çıkarmak yerine, içinden yeni bir boru parçası itebilirsiniz.
Dave Nay

4
BX (zırhlı) kablo, muhtemelen kodu karşılayıp karşılamayacağından emin olmadığım halde, içeride başka bir kabloyu çalıştırmaktan daha basit olacaktır.
gregmac

1
Bu muhtemelen gaz lambaları için kullanılan eski gaz hatlarıdır. O döneme ait birçok eski evin her odasında bir miktar elektrik vardı (K&T'niz) ama aynı zamanda gaz ışıkları da kullandı. Eğer gaz için kullanılırlar ve su için kullanılmazlarsa, iç kısımlar iyi durumda olabilir, ancak yine de Greebo ile anlaşmaya ve yeni bir kanal çalıştırmaya eğilimli olurum.
auujay

3
Elektrikle çalışmaya gelince birinin "çok temkinli" olabileceğinin farkında değildim. Ama hey, seni veya bir aile üyesini öldürebilecek bir şeyle hızlı ve gevşek oynamak istiyorsan, kiminle tartışacağım?
Evil Greebo

4
@TheEvilGreebo Ya da bilmeden duvarında ateş yak! Bu benim için en korkutucu ihtimal.
JNK

8

Sanırım büyük bir soru: koda uymanız gerekiyor mu?

İnşaat ruhsatınız varsa, müfettiş kablolarınızı kapatmadan önce görmek isteyebilir. Borunuz kodu ihlal edebilir ve denetçi işi onaylamaz.

Bir gün bu evi satacak mısın, teller borulara görünür halde mi? Eğer öyleyse, alıcının bina müfettişi muhtemelen sizden bir kilo et çıkarır.

Evil Grebo'nun aksine, boru düzgün bir şekilde topraklandığı sürece güvenlikten endişe etmiyorum. Boru içindeki herhangi bir kısa devre kesiciyi açar. Topraklanmamış kanaldan daha tehlikeli değildir!

Şahsen ben böyle katlar arasında "özgür" bir kanal kullanmak için tereddüt etmem. Ancak borunun her iki uçta toprak sistemine düzgün bir şekilde bağlandığından emin olurdum.


3

TLDR; Demir ısıtma borusu, elektrik iletkenleriyle veya uzun vadede manşon olarak kullanım için onaylanmamıştır. Tavsiye edilmez.

Ölü bir gönderiyi dirilttiğim için üzgünüm, ancak bu gönderiye düşen herkesin iyi bir fikir olmadığını veya güvenli olmadığını görmesini sağlamak istiyorum . Alıntı kodları olmadan; ekipman ve malzemeler onaylanmış ve amaçlandığı şekilde kurulmalıdır. Açıkladığınız demir boru, iletkenlerle kullanım için onaylanmamıştır. Ekstra düşük voltaj / Görsel işitsel kablonun iyi olabileceğini söyleyebilirim, ancak yine de bir manşon olarak kullanım için onaylanmamıştır. Bir elektrikçi olarak asla yapmam. Düşünülmeyen riskler yönetiyorsunuz; iletkenler borunun içinde alev alması durumunda alev ve duman yayılır. Ayrıca iletkenlerin ampaklığı, yük altındayken ısıyı dağıtma yetenekleri ile derecelendirilmiştir. Onları iletkenlerle kullanım için onaylanmamış bir demir boruya yerleştirmek, herhangi bir teorik dağılımı pencereden dışarı atar.


1
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Eski bir soruya iyi bir cevap vermek sorun değil, ama muhtemelen turumuza girmelisiniz, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.