Vinil dış cephe kaplamasına nasıl dış mekan priz kutusu monte edebilirim?


12

Vinil siding ile bir eve bir dış kutu eklemek için herhangi bir ipucu var mı? Kutu bir saplamaya bağlı olmamalı mı? Etrafında nasıl mühürlerim? J Kanalı? Büyük siding parçalarını yırtmadan bunu nasıl başarabilirim? Elektrikle başa çıkabilirim.

Yanıtlar:


10

Muhtemelen sidingın üstünde hava geçirmez bir kutu ile kurtulabilirsiniz, ancak güzel görünmesini sağlamak için tam prosedür.

Vinil kaplama çıkarılabilir ve daha sonra tekrar takılabilir. Çıkarmak için, ucunda küçük bir kanca bulunan düz bir bıçağa sahip bir siding çıkarma aracına ihtiyacınız vardır. İki siding parçası arasındaki boşluğu yukarı ittiniz ve sonra ayırmak için çekin. Çıkarmak istediğiniz üst kenarla başlayın, parçanın tamamını ortaya çıkarın ve ardından duvardan sökün.

Siding altında tyvek veya benzeri hava şartlarına dayanıklı malzeme bulunmalıdır. Vida deliklerini ve yırtıkları tyvek bantla onarın.

Yeni priz kurulum konumunuzu bulun. Muhtemelen, hatları bu çıkışa beslemek için içindeki alçıpanı çıkarmanız gerekecek, bu yüzden sapınızı orada bulun ve küçük bir test deliği açın. Deliğin elektrik kutusunu yerleştirmek istediğiniz yere yakın olduğundan emin olun, tyvek'i X şeklinde kesin ve köşelerde bir matkap ve pistonlu testere ile açın.

Yeni bağlantı kutusunu saplamaya takın. Çekiçlemenin çekiçle sallanması için alan gerektirdiği ve titreşim çevredeki alçıpanın zarar görmesine neden olabileceğinden vidalamayı daha kolay bulabilirsiniz. Kutunun etrafındaki ve dış kaplamadaki tüm boşlukları doldurun. Hava koşullarını sıkılaştırmak için fazla tyvek ve bantları 4 tarafın çevresinde kesin.

Kablolarınızı çalıştırın. Saplamanın ortasına zımbalamayı unutmayın. Dışarıdan beri GFCI korumalı olduğundan emin olarak çıkışınızı takın. Prizin üzerinde hava şartlarına karşı koruyucu bir kapak kullanın.

J kanalını prizin çevresine takın. Aşağıdan yukarıya doğru monte edin ve tüm damlaların J kanalının dışına çıkması için eklemleri üst üste getirin. Siding'inizi yukarı doğru çalışan alt parçadan yeniden yüklemeye başlayın. Çıkış çevresinde iki kez ölçün ve kaplamalarınızı kalay parçalarıyla kesin (tereyağı gibi geçecek ve küçük kesimler için en iyi kenarı bırakacaktır). Kesimin J kanalının içinde olmasını ve her iki tarafta da 1/4 inçlik bir oynamanız olduğunu ölçmeyi unutmayın (sıcaklık değişiklikleriyle dış cephe kaplaması hareketleri). Ölçerken bitişik parçalarla örtüşmeyi hesaba katmayı unutmayın, ve yeniden yükleme sırasında örtüşme, evinizin baskın görünümünden bir boşluğa bakmayacak şekilde olmalıdır.Siding'i yeniden yüklerken, klik sesini duyana veya hissedinceye kadar aşağıdaki parçadaki parçaya karşı iyi bir itki verin. tüm yol boyunca.

Tekrar vidalarken, farklı vida delikleri ve yeni vidalar kullanırdım. Vidaların bir flanşı olmalıdır, böylece siding başın üzerinden kayabilir, ahşabı ısırmak için geniş dişler ve nispeten sığ olmalıdır, böylece kılıfınızdan tamamen geçmemeniz gerekir (1/2 ", belki 5/8") . Vidalama yaparken, sidingın bir yandan diğer yana hareket edebilmesi için vidayı sidingın üst kısmındaki yuvanın ortasına yerleştirin. Ve tırnağın boşluğunu vida başının altında bırakın, sonuna kadar sıkmayın. Son parça için, vidaladıktan sonra, yukarıdaki kaplamayı rayın içine doğru çekin ve sıkıca iterek takın. Siding kaldırma aracı bunu hizalamanıza yardımcı olabilir.


Ayrıntılı adımlar için teşekkürler. Siding altına monte edilen ve daha sonra üzerine oturan bir trim halkasına sahip olan Lowes'den bir kutu aldım. Prizin daha fazla yüzeye monte edilmesi dışında, Vebjorn Ljosa'nın aşağıda yayınladığı şeye benziyor. Yarın zamanım varsa, bu konuya bir resim ekleyeceğim. Herkese teşekkürler.
BrianK

3
NEC 406.8 Nemli veya Islak Mekanlardaki Prizleri unutmayın . " Hava şartlarından veya diğer nemli yerlerden korunan bir yere açık havada monte edilen bir hazne, hazne kaplandığında hava geçirmez bir muhafazaya sahip olmalıdır (bağlantı fişi kapağı takılı değil ve hazne kapakları kapalı). ". Ve " Islak bir yere monte edilen kaplarda, bağlantı fişi kapağı takılı olsun veya olmasın, hava koşullarına dayanıklı bir muhafaza bulunmalıdır. " Bu nedenle, hava koşullarına maruz kalan yerlerde "Kullanımda" kapağı kullandığınızdan emin olun.
Tester101

7

Vinil kaplama üreticileri, kasa kutularını monte etmek için, dış tarafa karşı sızdırmazlık sağlayan trim halkaları ile özel ataşmanlar yaparlar. Ataşmanlar, korkuluklar ve musluklar için kullanılanla aynı veya benzerdir:

Dış çıkış kutusu bağlantısı

Küçük fikstürler için, Vinil Siding Kurulum Kılavuzu'ndaki aşağıdaki faksta gösterildiği gibi, normal kaplamada (ve muhtemelen silikonla sızdırmazlık) bir delik kesmek de mümkündür :

resim açıklamasını buraya girin

Kutuyu dış tarafa aşağıdaki gibi vidalamayın; çok dayanıksız olacak.

resim açıklamasını buraya girin


Küçük ek: Priz kutularının montajı için özel ataşmanlarla ilgili olarak, gerçek terim J-bloğu (sanırım korkunç bir isim ve neden nadiren kullanıldığını açıklıyor) ... "vinil siding montaj bloğu (veya kutusu)" J-blokları arama ve bulma. + Vebjorn çünkü bu, J-kanalını çıkış deliği etrafına yerleştirmekten daha iyi olurdu (birkaç nedenden dolayı).
Ben Welborn

4

Kullanabileceğiniz açık kutular satıyorlar

http://www.homedepot.com/catalog/productImages/145/84/843644b0-8a4f-417e-bba0-b4762fc1c6a2_145.jpg

Hangi farklı su geçirmez kapaklar ekleyebilirsiniz

Su geçirmez kapak

resim açıklamasını buraya girin

Kutuyu monte ettiğinizde arkasına silikon veya başka bir dolgu macunu eklerdim. Bunlar siding arkasındaki tabakaya doğrudan sabitlenebilir.


4
Gösterdiğiniz ikinci kapak (aşağı açılır kapaklı) yalnızca nemli yerler içindir. Bir yuva kapağını ıslak bir yere monte ediyorsanız , ilk tipi (Kullanımda kapak) kullanmanız gerekir. Bkz. NEC 406.8.
Tester101

4

Arlington Fittings siding için bir elektrik kutusu ve / veya özel adaptör yapar.

Siding Kutusu

Kutu resmi montajı açık bir şekilde ortaya koysa da, bir özellik sayfası ve bir kurulum videosu . Sanırım satın almak için bir elektrikli toptancıdan geçmeniz gerekecek. Genellikle size önerilen ürünlerin nasıl kullanılacağına dair iyi bir açıklama yapmamız gerekiyor, ancak sağlanan bağlantıların daha iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.