Propan bittim ve şimdi su ısıtıcı pilot ışığı yanmayacak


8

Propan bitmişti. Artık propanım olduğuna göre, pilot ışığı su ısıtıcımda yanmaya devam edemiyorum ya da brülörü yakacak kadar uzun süre yanmayacak.

Daha büyük görüntü için tıklayınız:
   Sıcak su ısıtıcısı


7
Hangi başlangıç ​​prosedürünü kullanıyorsunuz? Makinenin model numarası nedir?
Harper - Monica'yı

Yanıtlar:


30

Geçmişte koşarken benzer problemler yaşadım, bulduğum şey, hatları tekrar propanla doldurmak için birkaç dakika boyunca pilotu tutmak zorunda kaldım. Soba üstünü yakmayı ya da yanana kadar denemeyi en kolay buldum, sonra fırına gittim ve su ısıtıcısı pilot çok küçük bir çekiş olduğu için hala birkaç dakika sürdü, ancak hatlar düzgün bir şekilde temizlendikten sonra hiçbir sorun yaşamadım biraz havanın komik yanması ve dışarı çıkması gibi bir şey vardı, bir kez katı bir alev aldığımda sorun çözüldü.


13

Pilot ışıkları benim anlayışım, ısıyı algılayan bir metal kütlesi olan bir termokupl ısıtmalarıdır. Bu termokuplun arkasındaki elektronik cihazlar, termokupl soğuduğunda pilota giden gazı kapatır, böylece bir şey pilotu patlatırsa evinizde gaz kaçağı olmaz. Yan etki, pilotu yaktığınızda bu metal kütlesini manuel olarak ısıtmanız gerektiğidir. Bu genellikle pilot ilk yanarken vanayı bir süre manuel olarak açık tutarak yapılır. (Gaz şöminem bunu en az bir dakika boyunca yapıyor diyor, ancak genellikle 15 saniye sonra iyi.)


Katılmıyorum. Bu yüzden pilotu aydınlatırken kontrolü basılı tutmalısınız. Bu soğuğu atlar = gaz güvenliğini durdurur.
Loren Pechtel

20
@LorenPechtel, dilbilginizi deşifre etmek zor, ama bence tam olarak ne dediğimi söylüyorsun.
Sam

benim gaz şöminem birkaç dakika kaldıktan sonra söner ve pilot da söner, soğumasını hayal etmek zor ama şimdi bir ipucum var.
Jordan.JD

0

Hattı temizlemenin kolay yolu siyah demir damla bacağını gevşetmektir. Lossen damla bacağını ısıtıcıya vermek için gazı kapatın, gazı açın. Bu olurken gaz iterek dışarı akacaktır, bu da damla bacağını sıkın. Daha önce yazı doğru damla çekme bacağı açarak pilot küçük doğru olduğunu daha fazla akış var. Damlama bacağını dişli conta ile kapattığınızdan emin olun (boru bağı)


5
Sana katılmıyorum, bu kıvılcım çıkarmayan araçlar, uygun havalandırma, vb. Kullanma konusunda büyük uyarılarla gelmesi gerektiği gibi geliyor. Bad Thing ™
FreeMan

1
Tanrım. Ortalama joe bunu yapmak gerektiğini sanmıyorum.
enorl76

0

Pilot tertibatını değiştirin, su ısıtıcı onarımı yapıyorum, bu ünite aslında AO Smith tarafından yapılmıştır. 180 pilot montajı var. Termokupl hattında muhtemelen kötü olan küçük bir yuvarlak disk var ve devrenin tamamlanmasına izin vermiyor.


0

İlk olarak, yapabildiğim her zaman, termokuplu ısıtmak ve pilotu yakmak için bir propan meşale kullanıyorum. Bu, tüm havanın hattan çıkması için zaman tanır ve termokuplun tekrar hoş ve sıcak olmasını sağlar.

Zamanın yaklaşık% 90'ı, propan meşalesi ilk kez iyi çalışıyor.

İkincisi, su ısıtıcı birkaç saatten daha uzun süre kapalıysa, birkaç kez yeniden yakmanız gerekebilir. Bunun için bir açıklama yok, ancak kiracıların çılgınca şeyler izledikten 30 yıl sonra bir gözlem! Aydınlatmalar arasındaki aralıkların uzaması halinde, günde üç kez kontrol etmeye ve tekrar hafiflemeye devam ederim.

Üçüncü olarak, yukarıda belirtilen anahtar nedeniyle iki brülör ünitesini değiştirmek zorunda kaldım. Üniteleri değiştirmek oldukça basittir, sadece bağlantı yerlerine düzgün bir şekilde takılmaya, iplik geçirmeye ve mühürlenmeye dikkat edin. (Her bir mafsal türü için ne yapacağınızı bilin.) Ardından, gaz kaçaklarını görmek için sabunlu suyla temas ettiğine inanmamanız dahil tüm eklemleri test edin.

Her iki durumda da Whirlpool, yardım etmeyen yeni termokupllar gönderdikten sonra bile garanti kapsamında yeni bir brülör ünitesi göndermek konusunda çok iyiydi!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.