Fare kapanlarını ne zaman bırakmalı?


8

Bu yüzden geçen hafta eşim ve ben geceleri mutfağımızda dalga geçerek farelerin bazı kanıtlarını keşfettik (örn. Lavabonun altında karıştırılmış temizlik malzemeleri, istiflenmiş köpek maması ve tabii ki dışkıları). Küçük bir araştırmadan sonra, klasik bahar tarzı fare tuzaklarını almaya karar verdim. Onlara biraz fıstık ezmesi koydum ve bir iki gece sonra ölü bir fareyle uyandım. Bundan sonra tekrar temizledim ve tuzakları ayarladım. İşler birkaç gün sessiz kaldı ama sonra tekrar bir hit aldık. İkinci ölü fare ele geçirildi. Bu noktaya kadar mutluyduk çünkü sadece bir fare olduğunu düşündük, ancak ikincisini aldığımızdan kendime "tuzak kurmayı ne zaman bırakacağım?" Diye sormak zorunda kaldım. ve "fare yer fıstığı ezmesi tuzağının kokusunu aldığından geldi mi?" Şimdi bir tür yakalama 22. Korkarım farenin "çünkü" Fıstık ezmesi vardı (set tuzağının bir parçası olarak). Korkarım ki tuzakları ayarlamaya devam edersem bu küçük adamları davet ediyor olabilirim. Öneriler?


2
köpek maması istifliyorlarsa, açıkça yer fıstığı ezmesi tek yiyecek kaynağı değildir. Bir şey yakalamadan birkaç güne kadar tuzaklar kurarım, sonra durur, ama köpekten birinin yemeğini mooching olup olmadığını söylemesini rica ederim :-)
Jason

@Jason - Yorum için teşekkürler. Köpek için gece boyunca yiyecek bırakmayı bıraktığımı söylemeliydim ki artık bir kaynak olmamalı.
Brian

6
Orada asla sadece bir fare. ;)
DA01 5

1
En azından tuzakların erişilebilir bir alandaymış gibi geliyor. En uzun süre tavan arasında fareler vardı. Birkaç gün tuzakları kurup 2-3 fare yakaladım. Birkaç hafta sonra hızlıca ilerleyin ve tekrar tavandan gelen sesler çıkardı. Sonunda tuzakları tavan arasına koyduğumu unutmuştum. Üç hafta sonra, kontrol etmeyi unuttuğum bir tuzakta çok şanssız bir farenin kurtçuk dolu cesedini buldum.
Doresoom

Bir haşere kontrol uzmanından çatı katında başladıklarını, bodrumdan aşağı yolculuk ettiklerini ve yaşam alanının ortasında u ile tanıştıklarını duydum ... & o zaman u bir istila olduğunu biliyorsun!

Yanıtlar:


14

Tuzak kurmak, sahip olduklarınızı öldürecektir, ancak hala farelerin içeri girme probleminiz var. Eve nasıl girdiklerini anlamanız gerekiyor. Fareler inanılmaz derecede küçük deliklerden geçebilir, bu yüzden hepsini bulmak bir angarya olabilir. Ama delik bulduğunuzda, onları mühürleyin. Çelik yün, bunun için çiğnemeyi sevmedikleri için faydalıdır.


4

Şahsen 'sonsuza dek' gidiyorum. İyi bir evim, küçük bir arazim ve her gün güzel havalarda adil bir süre açık bıraktığım bir garaj kapım var. Ben her zaman bulabildiğim her deliğe yama yapmama rağmen farelerin içeri girmesini sağlayacağım. Bu noktada kaçınılmaz. Bu yüzden geçmeli tuzakları lavabonun altında ve bodrumda tutuyorum. Onları her iki haftada bir kontrol ediyorum, yemimi (peynir gibi) değiştiriyorum ve her yıl birkaç fare alıyorum.

Ama büyük bir istila yok, ve onlar benim ilk tuzak puanlarım geçmek gibi görünmüyor, bu yüzden onları kiler veya başka bir şey almıyorum.


3

CDC'nin web sitesine göre, fare tuzaklarını çıkarmaya devam edin ve beş düz gün fareden sonra, net olmalısınız. Bunu çatı katımızda yaptım ve hile yapıyor gibiydi --- ve evet, her zaman birden fazla var ... 5 günde 5 yakaladık. Üç tuzak fıstık ezmesi ile bırakıldı ve yakalanmadı. 30 gün sonra, sadece emin olmak için tekrar iki tuzak koydum ve beş gün sonra daha fazla yakalama olmadı. 5 günlük kuralı tavsiye ederim.

Oh, ve benim tuzak tuzakları ile benim tavsiye. Kapanı bodrumunuza / tavanınıza koymadan önce küçük bir kutuya (ayakkabı boyutu veya daha küçük) koyarsanız tuzağa / farelere dokunmanız gerekmez.


1
Tuzağı, üzerine uygun bir bölme ve bir miktar ağırlık ile bir kutuya koymak da kedi geçirmez fare kapanlarının bir yoludur.
keshlam

1
Bu bilgileri bulduğunuz CDC web sitesine bir bağlantı sağlayabilir misiniz?
mmathis

0

Değeri için, devam eden hizmet için bir haşere kontrol şirketi ile sözleşme yapmaya karar verdim. Periyodik olarak bodrumdaki yem kaplarını doldururlar ve bu, herhangi bir farenin tavan arasında yuvalanmasını önlemek için yeterli olmuştur. Ben yok gibi bir çok yem - diğer şeylerin yanı Endişelenecek bir zehirlenmiş ama-ölmedi henüz fare bir kedi tarafından bulunan ediliyor - ama etkili olmuştur.

Bildirildiğine göre, eski tarz yaka-yaka tuzakları aslında en az ağrılı öldürücü tuzaktır, ancak elbette bunların daha aktif olarak korunması gerekir. Öldürmeyen tuzaklar güzel bir fikirdir, ancak fareler açlıktan önce onları bir yere boşaltmanız gerekir; Ben gerçekten istediğim şey, bir şey yakaladığında e-posta gönderen öldürmeyen bir tuzak olduğunu düşünüyorum.

Uyarı: Fareler genellikle keneler taşır ve bazı bölgelerde keneler Lyme hastalığı gibi şeyler taşıyabilir. Karkasları atarken dikkatli olun. Ben de ucuz olmasa da, Daminix'i de söndürmek istedim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.