Kullanılmayan bir prizi düzgün bir şekilde nasıl çıkarabilirim (örtemez)?


4

Her şeyden önce, eğer bu yinelenen bir soru ise, lütfen kendi durumumla ilgili bir tane bulamadığım için beni doğru yöne çevirin.

Odanın diğer tarafına bir banyo duşu yerleştiriyorum. Yeni duş yeri olacak duvarlardan birinde tek bir yuva vardır. Bunu kaldırmak istiyorum. Başka bir sorudan , Sadece kabloları kapatıp kutunun üzerine boş bir kapak koymam gerekiyordu. Ancak, duşta olduğu gibi bunu yapamam.

Bu prizi düzgün bir şekilde nasıl çıkarabilirim? Mevcut hazneyi, duvarın şu anda üzerinde olduğu duvarın karşı tarafında olacak şekilde çevirebilir miyim? Güncel prizin duvarının diğer tarafında bir yatak odası var.

enter image description here

Yanıtlar:


11

Kutu kapağı istemediğiniz bir kabı uygun şekilde çıkarmak için kabloyu çıkarmanız gerekir. O bölgeyi duşa dönüştürdüğünüz için, muhtemelen alçıpanı kaldırıyorsunuzdur, bu nedenle kablolamayı çıkarmak basit olmalıdır.

Kutuyu etrafında çevirmek, prizin bitişik odada kalması da iyi bir fikirdir.


5
Ben sadece çıkış kutusunu çevirip yatak odasına koyma önerisini ikinci olarak öneriyorum. Nadiren kimse "Keşke daha az prizim olsaydı" dedi.
Milwrdfan

Tabii ki, o duvarın diğer tarafı dışarıda değilse. Hala yapılabilir, ancak farklı zorluklar sunar.
FreeMan

Ayrıca garip bir şekilde başka bir prize bitişik olmadığı sürece. Aynı dikmenin diğer tarafındaki gibi.
Brad

1
Aslında bir kod ihlali değilse bile, duvarın diğer tarafında olsa bile, bir küvet / duş armatürünün yakınında bir prize sahip olmanın akıllıca olmadığını unutmayın. Suyu püskürten bir sızıntı (veya düzenek açıklığından sızıntı) duyulmamış değildir.
Hot Licks

1
@HotLicks - Beni ikna etmek için bir kod alıntı yapmanız gerekiyor. Ve "duyulmamış değil" de inandırıcı olmayan bir argümandır. Aslında, diğer taraftaki bir j-box'ı etkileyebilecek bir duvar boşluğuna su püskürtmek için duvarda çok açık bir delik olması gerekir.
Aloysius Defenestrate

3

Diğer birçok şeyde olduğu gibi, buna bağlı olarak:

Devrenin sonunda priz

Bu priz devredeki son cihaz ise - yani, prizi besleyen bir kablo gelir ancak kutuda başka kablo yok , o zaman yapabilirsin:

  • Kabloyu prizden çıkarın.
  • Kabloyu kaynaktan çıkarın (banyoda başka bir yerde olabilir veya başka bir odada olabilir veya bu priz devredeki tek cihaz ise, panelin sonuna kadar olabilir). Bu kabloyu diğer kutudan veya panelden ÇIKARMALIDIR, böylece duvarın diğer ucunda bir şekilde tekrar kullanılmayacaktır. İdeal olarak, kabloyu tamamen çıkarırsınız, ancak duvar çerçevesine bir yerde zımbalanırsa pratik olmaz. Sadece kutunun dışında olduğundan emin ol.
  • Prizi ve kutuyu çıkarın ve duvarı yapıştırın.

Devrenin ortasında priz

Bu priz devrenin ortasında ise - yani iki kutuya giren kablolar, biri prize güç verirken diğeri başka bir yere gider (daha fazla priz, aydınlatma vb.), sonra kutuyu çıkaramazsınız. İki seçeneğiniz var:

  • Prizi ve kutuyu hareket ettirin TAVSİYE EDİLEN

Kutuyu duvarın diğer tarafına taşıyın. Mevcut kutunun nasıl bağlandığına bağlı olarak, eski kutuyu söküp diğer taraf için yeni bir kutu koymak daha kolay olabilir.

  • Duvardaki birleşme yeri OLABİLİR

Sıcak, nötr ve topraklama kablolarını kabul edilebilir bir yöntem kullanarak "giriş" ve "çıkış" kabloları arasına yerleştirin. Bununla birlikte, sıradan tel somunların kesinlikle kabul edilemez duvarın erişilemez bir kısmı içinde. Bu konuda daha fazla okuyabilirsiniz bu soruda . Bu yasal olarak, sizin bulunmadığınız bu özel durumda bir seçenek olup olmadığı açık değildir. tamir bir kablo (örneğin, birisi duvardan bir kutuya koymadan onarılması gereken, mevcut bir kabloya duvardan delik açmayı ya da çivileştirmeyi başarabilirse olabileceği gibi), daha önce belirttiğiniz gibi diğer tarafın olduğu yerde bazı değişiklikler yapmak Duvarın erişilebilir.

GFCI

Söylemeden devam etmesi gerektiği gibi, ama yine de söyleyeceğim, eski kapınız GFCI korumalı olmasa bile, kesinlikle herhangi bir yeni banyo kapları olmalıdır. Bu hem kod gerekliliği hem de sağduyudur. Eski prizin bir GFCI kesici üzerinde olması oldukça muhtemeldir ve yeni haznenin "yakındaki kablolamadan" olması mümkün değildir; bu durumda bir GFCI priz kombinasyon cihazı eklemeniz veya kesiciyi değiştirmeniz gerekecektir. Bunun tersi de mümkündür - mevcut priz bir GFCI combo olabilir, ancak yeni priz bir GFCI kırıcıda olabilir - alt satırda yeni prizin olması gerektiği tam olarak bir GFCI koruması yerinde. Birden fazla kişi sizi daha güvenli yapmaz ancak sorunları gidermenizi zorlaştırır.

Özel devre?

Her banyoda bir priz veya yalnızca belirli şeylerle paylaşılan bir priz devresine sahip olmakla ilgili kod gereksinimleri vardır. Yenileme ile yeni iş arasında nasıl bir ilişki olduğunu ya da gereksinimlerin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Profesyonellerden biri, durumunuza uygunsa eminim çalacak.


3

Tüm ekler, bir istisna dışında erişilebilir kalmalıdır

İstisnası, yapılan özel bir Tyco markası splice ve listelenmiş duvardaki gömülü bir durumda Romex kablosunu birleştirmek için. Bu yalnızca güç bu priz konumundan diğer yüklere geçerse gereklidir.

Bu bir uç nokta ise, yani kutuya yalnızca bir kablo gelirse, o kabloyu geldiği yere kadar takip edin, o kutuya gidin ve kabloyu duvardan tamamen çıkarın. Gone!

"Ortada" ise aynı şeyi yapabilirsiniz - kabloyu çıkarın her ikisi de yönler: beslemeye geri ve ileriye doğru ya a) düz bir kabloyla değiştirin veya b) şimdi kesilen çıkışların herhangi birinden panele yeni bir evden geri dönün.

Banyo kapları özel bir devre üzerinde olmalıdır

Eski kapınız dede olmuş olabilir, ancak yeniniz olmayacak. Bu banyo prizi özel bir devre üzerinde olmalıdır ya:

  • yalnızca diğer banyo prizlerini sağlayan herhangi evde banyo.
  • yalnızca diğer elektrik yüklerini sağlayan bu banyo, ör. Fan, ışıklandırma vb. Ancak bu kötü bir seçenektir, çünkü kesiciyi kapattığınızda, şimdi zifiri sıcak bir maşası tutan ziftin ve suyla dolu bir lavaboya koymak için hiçbir yerde durmazsınız. Priz aşırı yükleri ışıkları açmamalı. Onları farklı devrelere yerleştirin.

GFCI gereklidir ve banyoların daha fazla güce ihtiyacı vardır

Banyo prizleriniz GFCI olmalıdır. Bunu düşünmeden doğrudan bir GFCI + prizi için gitmeyin.

Code, bir 20A prizini paylaşan tüm banyolardan memnun, ancak açıkça, Code bir evi asla şık bir kişiyle paylaşmadı! Çünkü kaçınılmaz olarak, bir kimse ısıtıcıyı ısıtırken bir saç kurutma makinesini hem ısıtıcıya hem de saç kurutma makinesine takar ve herhangi bir devre sadece konaklayabilir bir Bunların. İnsanlar kısıtlanmamalı. Evinizde 24kw ++ hizmet var, üç adet 1.5kw yükü kaldırabilmesi gerekiyor. Sheesh.

Bu yüzden şiddetle tavsiye ederim 2 yada daha fazla banyo başına devreler. Bunu bir haznede a ile yapabilirsiniz. Çok Telli Dal Devresi : Priz yuvalarını ayırın, / 3 kablo ve 2 kutuplu GFCI kırıcı kullanın (panelde 90 $ ve 2 tam alan). Bununla birlikte, daha ucuz olan yol, çok sayıda tam priz kullanmak ve her biri panele geri yerleştirilen bir guler olan GFCI + prizlerini (17 $) takmaktır: 2 kutuplu bir kesicide a / 3 MWBC veya ayrı / 2 kablo. İkiden fazla devre düşünün. Çok fazla kişi için ceza yok.


Devrenin yalnızca o banyodaki yuvalara tahsis edilmesi ve fanlar / ışıklar için farklı bir devre oluşturması en iyi seçenek değil mi? Yoksa farklı banyolardaki kapları zincirlemenin bir nedeni var mı?
DRF

@DRF Panel boşluklarınız varsa bunu söyleyebilirim. Banyo ışıkları ve fan rağmen kutu diğer odaların yükleri ile devrelerde olmak.
Harper
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.