Duvarımdaki bu nedir?


12

resim açıklamasını buraya girin

Duvar panellerini kaldırıyorum ve bu odanın köşesinde ve çıkarmanın güvenli olup olmadığını merak ediyor


11
Ahhh ... “kablosuz” dan önceki eski günler.
Lee Sam

1
Bu kabloların herhangi bir çiftinde 48V DC ölçebilir misiniz?
ThreePhaseEel

11
Bu soru beni bu kadar kısa sürede çok yaşlı hissettirdi.
Todd Wilcox

Yeni katkıda bulunan, biliyorum. Sadece trolling kokusu gibi görünüyor. Bir gazetenin ne olduğunu sormak gibi. POTS. Hala dışarıda.
mckenzm

Yanıtlar:


25

Bu bir telefon jakı. Teller arasında 48v DC veya daha fazla ölçüm yaparsanız, şu anda telefon hizmetiniz olmasa bile canlıdır. İdeal olarak - canlı ya da değil - tellerin diğer ucunu bulmaya çalışmamalı ve kullanmayacaksanız bağlantısını kesmelisiniz. Bu, binanın başka bir yerinde başka bir jak veya bir patch panel veya terminal bloğu olabilir - tipik olarak bodrumdaki bir duvarda veya bir dış duvarda.

Canlı değilse bunu kaldırmak genellikle güvenlidir (yani, görebildiğiniz şeyi kesin ve örtün), ancak bu daha sonra diğer ucunu kimin bulup telefon kurmaya çalışacağını ve anlayamayacağını düşünebilir. bir kablonun bittiği yerde.

Öyle değil canlı (örneğin 48v DC) çünkü (a) teller kısa aynı telefon hattı ve (b) hatta alçak gerilim bağlı olan herhangi bir ekipman etkileyip etkilemeyeceğini / düşük akım ise bu kaldırmak için güvenli olabilir , potansiyel yangın tehlikesi. Duvarın dışında, doğru şekilde bağlanmamış olsa bile (şu anda olduğu gibi), ancak iyi bir şey olmayacak bir duvarın içine gizlenmiş olsa bile, bu son derece düşük bir risktir. Risk düşüktür - gerçekten bağlantısını kesmek istiyorsanız ve diğer ucunu bulamıyorsanız, korumak için kablonun ucuna bantlamak (elektrik bandı) tavsiye edilir.


Açıkçası bir soket olmadığı ve "gönderiler" olduğu için bir kavşak bloğuna benziyor.
mckenzm

2
@mckenzm Kesinlikle bir jack. Duvarda DEĞİL olan kısımda, solda standart bir telefon prizi olan (bu açıdan görememeniz hariç) 4 (kırmızı / yeşil / sarı / siyah) telin tamamı vardır. . Bu yıllar önce çok yaygın bir yapılanıştı. Çoğu yeni kriko (hızlı bir şekilde bulabildiğim), 4 vidalı terminale ve gerçek krikoya, kapakla bir parça olarak (buradaki gerçek krikoyu içerir) sadece bir plastik parçası vardır.
manassehkatz-Moving 2 Codidact

2
Görüyorum ki, tellerin nereye gittiğini RJ12-ish kalıplama , özür dilerim.
mckenzm

Sorun değil. Bu jaklarla uzun zamandır uğraşıyorum .
manassehkatz-Moving 2 Codidact
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.