Önceden oluşturulmuş bir duş tabanındaki duş tahliyesini nasıl tekrar kapatabilirim?


12

Birinci katta banyoda duş tahliye sızıntıları. Aşağıdaki bodrumdan bakıldığında, sızıntı, drenaj düzeneğinin duş tabanına (önceden oluşturulmuş fiberglas / plastik olan) kenetlenmesi gerektiği noktadadır. Bu, drenaj düzeneğini duş tabanına göre biraz sallama yeteneği ve kalan macun parçalarının yukarıdan gevşek gibi görünmesi ile doğrulanır.

Bunu düzeltmek için, duş tabanındaki tahliyeyi gevşetmek, yeni macun takmak ve tekrar sıkmak istiyorum.

İşte yukarıdan ve aşağıdan görüntüler:

Duş aşağı bakıyor

Bodrum katından görünüm

Ben düşünüyorum ben ne yapmaları gerektiğini alttan görünen büyük altıgen somunu gevşetmek olduğunu. Doğru anlarsam, bu, duş tabanındaki tahliyeyi gevşetmeli ve muhtemelen de tahliye borusunun PVC tahliye borusu etrafındaki sıkıştırma bağlantısını gevşetmelidir.

Ne yazık ki, somunu tahrif edemiyorum! Sadece alt zemindeki delikten erişilebildiğinden, etrafına normal bir İngiliz anahtarı alamıyorum. Ellerimle veya somunun içindeki yuvalara yerleştirilen tornavidalarla hareket etmeye çalışmak da işe yaramıyor. Belki somunu PVC çimento veya bu alanı doldurmak için kullanılan sprey köpük kullanarak hareket ettirmek zorlaştırıldı.

Peki, bu somunu nasıl değiştirebilirim, böylece tahliyeyi tekrar kapatabilirim?


Kanalizasyonda tutabileceğiniz ve bükebileceğiniz bir şey var mı? Somun sabitlenebilir ve bunun yerine tahliye vidalanabilir. Doğru fikre sahipsiniz!
Steven

Yukarıdan binebileceğim ve bükebileceğim bir şey olmasını umuyordum, ancak 360 derece simetrik olarak mükemmel görünüyor.
Shimon Rura

Eğer hiç bütçeniz yoksa, yapıştırılmış olabilir. Artı tarafta PVC, bu yüzden yeni bir tane yüklemek çok büyük bir acı olmayabilir.
Alex Feinman

Yani, sadece yeniden kurmak zorunda kalırsam, aşağıdaki PVC drenaj borusunu kesmek, bu drenaj düzeneğini serbest bırakmak için ayırmak ve daha sonra yeni bir drenaj artı yeni bir PVC uzunluğu (mevcut PVC drenajına bağlı) takmak mı gerekir?
Shimon Rura

1
Temel olarak, evet.
Alex Feinman

Yanıtlar:


3

Tahliyeyi çıkarmaya çalışmayın. Macunu yenilemeye çalışmayın, aynı sorunu tekrar yaşarsınız.

Yapabileceğiniz tüm eski macunu çıkarın. Macunla temas eden yüzeyleri kaba zımpara kağıdı ile pürüzlendirin. Duş tabanını temizleyin ve macunun mümkün olduğu kadar iyi olduğu yüzeyleri boşaltın. Ortaya çıkan boşluğu kendiliğinden yayılan poliüretan dolgu macunu ile doldurun. Bunu havayı yakalamayacak ve boşluğu tamamen dolduracak şekilde yapın. Bu şeyler iyileştikten sonra bir daha asla sızmayacak!

Gelecekte tahliyeyi çıkarmak zorunda kalırsanız, sızdırmazlık maddesini keskin bir bıçakla kesin.


Bu kulağa iyi bir yaklaşım gibi geliyor. Poliüretan dolgu macunu duş temelli bir hareketle bile (insanlar üzerinde dururken) tutacak mı?
Şimon Rura

Ayrıca, betondaki çatlakları doldurmak için kullanılan aynı tip poliüretan dolgu macunu mu? Artık Sikaflex SL sızdırmazlık maddesim var ( homedepot.com/h_d1/N-5yc1v/R-202527281/h_d2/… ), tekrar kullanabilir miyim?
Shimon Rura

Evet, hareketi macundan çok daha iyi idare eder. Evet, aynı şeyler, artık ayarlanmadıysa, hala kullanılabilir olmalı. Beton için tasarlanmış olsa da, herhangi bir şeye yapıştığını fark etmiş olabilirsiniz ve iyileştikten sonra sonsuza kadar oradadır.
bcworkz

1
Güncelleme: başarı! Kendiliğinden yayılan dolgu macunu, macunu bir macun bıçağı ile temizledikten sonra kolayca içeri girdi. Birkaç gün kurumaya bıraktım. Artık sızıntı yok!
Shimon Rura

2

Sawzall senin arkadaşın.

Sıhhi tesisatta ne kadar rahat olduğunuza bağlı olarak, ince dişli bir bıçağı ve bazı sabit elleri olan bir Sawzall kullanmak, somunu her iki taraftan kesmenize ve ardından bir keski ve çekiçle kırmanıza izin vermelidir.

Bu açıkça drenajın tahrip edilmesini gerektirir; bu yüzden değiştirilmesi gerekecektir. Korunması gereken birincil bit, duş kabininin kendisidir.


2
Bunun yerine bir kesme tekerleği olan bir Dremel öneriyorum çünkü diğer bileşenlere zarar vermemek için ince bir şekilde kontrol edebilirsiniz
Steven

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.