Vidaları yağlamak için ne kullanabilirim?


9

Oldukça sert ahşaptan yapılmış bir salıncak seti kuruyorum. Elektrikli matkaplarım vidaları tamamen sürmez ve düz tornavida kullanmayı denemem gerekir. Yine de kafaları soymak istemiyorum. Kullanılacak iyi bir yağlayıcı var mı? Tükürük en iyisi mi?


3
Deliklerden vida çapından biraz daha küçük delik açtınız mı? Önceden delinmiş olsalar bile. Bir kalıp sabun kullanabilirsiniz (fildişi rengi ve fildişi hariç) ve vidanın dişlerine sürün.
Gunner

Yanıtlar:


21

İyi bir yağ bal mumu. Vidayı yağlar, ancak nemi korumaz. Çekmece kılavuzlarını yağlamak için kullanılan bir çubuk tipi teflon kullandığım da bilinmektedir. Veya bir parafin parçası da iyi.

Su eklemek istemezsiniz, bu yüzden tükürük kötü bir fikirdir. Vidayı paslanmaya neden teşvik edin ???? Bu, sabunun zayıf çalışmasının aynı nedenidir. Sabun hidrofilik . Sabun aslında vidaya nem çekerek vaktinden önce paslanmasına neden olur, bu yüzden BAAAADDDDDD fikri.

Bir pilot delik delmek genellikle bir yardımcıdır, ancak deliği çok yağ yapmayın, aksi halde dişler ısırmaz. Sık sık vidanın kök çapından çok daha küçük giderim. Çok sert bir ahşapta çalışmadıkça, ahşapta yalnızca küçük bir pilot delik yeterlidir.

Sonunda, bir tornavida arızalanırsa, sık sık bağ , antika kutulardan elde tutulan bir matkap. Matkaptaki altıgen ucu kontrol et ve git. Daha da iyisi, sütyenimin daima el altında 1/4 inç altıgen uçlar için hızlı bağlantıya sahip olmasını sağlıyorum.

enter image description here

Bu araçlardan birini daima dükkanımın duvarında tutuyorum. Bir vidayı hızlı bir şekilde tahtaya sürecek, aşırıya kaçmam durumunda kafayı çoğu vidayı çevirecek kadar zorlayacak. Ancak aynı zamanda tork üzerinde mükemmel kontrolünüz vardır. İşin güzel yanı, pil asla bitmiyor, uzatma kablosu gerektirmiyor.


1
Ayraç için +1! Dükkanımın duvarındaki büyükbabama aitti sanırım. Büyük delikler açmak için çok uygun (en büyük ucumun 1 "çap olduğuna inanıyorum); inatçı vidalar için kullanmayı hiç düşünmedim - harika bir fikir.
mikemanne

Doğru olanı bulabilirseniz silikon yağları iyi çalışır. Ancak, pazar bu son birkaç yılda patladı gibi görünüyor. Donanım mağazasında yapışkan kilitlere vb. Püskürtmek için WD-40 değil bir şeyler olmalıdır. Bu da sert vidalar için işe yarar.
Wayfaring Stranger

1

Salınım seti havadaysa, donanımın üzerlerinde pas olması mümkün olabilir, pas onları sürmek için zorlaşırsa direnci artırabilir. Nişancı sabunu fikri yeni bir donanım ve daha büyük bir matkapla birlikte denemeye değer.


-1

En iyi vida kayganlaştırıcı Akempucky! Ancak bulmak zor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.