İki seviyeli bir evin bodrumunu halılamak için seçeneklerimiz nelerdir?


11

Evimizin bodrum katı (kalitenin altında 1/2) şu anda sadece beton plaka üzerinde vinil karodur. Kışın soğuk, bu yüzden halıyla kaplamak istiyoruz. Zeminden suya nüfuz etmiyoruz, ancak yazın nemli günlerinde, çok nemli havanın serin zemine temas ettiği yerde (özellikle mobilyaların altında) sık sık yoğuşma oluyor.

Halı kaplama seçeneklerimiz nelerdir? Bir halı pedi ve halıyı doğrudan beton / vinil karo üzerine koyabilir miyiz? Bir alt kat koymak gerekli midir?

Başlangıçta sadece ped ve halı yapacaktık, ama nem / kalıp sorunları hakkında endişeliyim.

Yanıtlar:


7

Konfor ve su koruma perspektifinden bakıldığında, alt kat döşemenin faydalı olacağını düşünüyorum. Home Depot / Lowes'den satın alabileceğiniz bu 2x2 paneller gibi altında havalandırma sağlayan bir tane tavsiye ederim

Dricore

Bu, halı pedinizi takmanız için size güzel, sıcak bir "yumuşak" yüzey verecektir ve altındaki soğuk zemin ile oluşacak bir yer oluşturarak ve daha sonra alt zemine kesilmiş uygun havalandırma açıklıkları ile herhangi bir yoğuşma sorununa karşı koruma sağlayacaktır. (hava akışına izin vermek için halıdaki standart zemin havalandırması) kendi kendine kurur.

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin


2
Bunu iyi bir nem gidericiyle de eşleştirirdim. Nemli bir iklimde yaşıyorsanız, nem giderici bodrum için hemen hemen bir zorunluluktur.
DA01

Bu betondaki çıplak halıdan çok daha iyi çıkacaktır.
Alex Feinman

@ DA01 Teşekkür ederim Bir nem gidericiden bahsetmek istiyorum ve sonra tamamen unuttum!
The Evil Greebo

0

Bu yer karoları için bir iş gibi geliyor. Birkaç marka ve iki tip var. Birinin plastik ayakları var, diğer ana tarzı köpük var (popüler bir marka Dricore R +). Köpük daha fazla yalıtır ve zemin düz değilse "tıklamaya" dayanıklıdır. Plastik ayak tipi muhtemelen daha iyi bir iş kurutma yapar.

Bu alt zeminin üstüne, ne istersen koy. Biraz nefes alabilen hafif bir altlık ve halı ve gitmeye hazırsınız.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.