Bu metal 1-gang elektrik kutusunu daha büyük bir delik oluşturmadan nasıl sabitleyebilirim?


11

Çaput alçı ve çıtalarını ortaya çıkarmak için bir odada ahşap panelleri kaldırdım. 3/8 inç alçıpan ile kapladım. Şimdi elektrik prizlerine ve bir ışık anahtarına ara parçalar eklemem gerekiyor.

Bunun dışında hiçbir zaman tam olarak emniyete alınmamış bir elektrik prizi. (Önceki sahibin şimdi kırık / eksik çıta sağlamlaştırdığını tahmin ediyorum?):

resim açıklamasını buraya girin


3
Metal kutuları sevdiğim kadar, bunun kutsal kâse olduğunu düşünmeyin. En önemlisi, kabloların kutunun sonuna gittiği yer daha arzu edilir olacaktır, çünkü deliğe oturması daha kolay olacaktır. Düşününce gel, bu'LL tam deliğin alanı, örneğin bir 4x4 veya hatta bir 120mm (4-11 / 16) square.c kullandığını büyük bir kutu gitmek için harika bir zaman olabilir
Harper - Eski Monica

Yanıtlar:


16

Başlamadan önce, burada daha büyük bir sorun var.

Kutuyu tartışmadan ve açmadan önce, zırhlı kablonun kutuya düzgün şekilde bağlanmadığına dikkat edin. Zırhlı kablo için iç kelepçeli kutular var, ancak bunları kullanmanızı önermiyorum, zırhlı kabloyu bir somunla nakavtlara bağlayan bağlantı parçaları alıyorum. Bu bağlantı parçalarını zırhlı kablo ile kullandığınızdan% 100 emin değilseniz, bu onarımı yapmak için bir elektrikçi çağırın, yanlış yapmak tehlikeli olabilir. Zırhın keskin kenarındaki tellerin yalıtımına zarar vermeden bunları doğru bir şekilde monte etmek son derece önemlidir.

Bu görevin geri kalanı oldukça basit ama çoğu şey gibi şeytan ayrıntıda gizlidir; uygun bir kutu seçmelisiniz ve ayrıntılar çok önemlidir. Detaylar ilk bakışta göründüğünden daha karmaşıktır.

Muhtemelen mevcut deliği olduğu gibi kullanamazsınız.

Orijinal soru, daha büyük bir delik açmadan bunu nasıl doğru yapacağınızdır. Bununla birlikte, kod, kutu ile alçı / alçıpandaki açıklık arasında çok az veya hiç boşluk olmamasını gerektirir.

Bir saç kesimi ile nasıl daha kısa yapmak çok kolay, ama daha uzun yapmak neredeyse imkansız mı? Duvardaki delikle aynı şekilde. Büyütmek kolaydır, ancak küçültmek için çok fazla çalışma.

Yani pratik amaçlar için, ya sadece bu deliğin boyutunda bir kutu bulmanız ya da çalışan daha büyük bir kutu bulmanız ve deliği büyütmeniz gerekir. Bu deliğin tüm gereksinimlerini karşılayan tam olarak uygun bir kutu bulacağınızı sanmıyorum.

Ne tür bir kutu çalışacak?

Metal kutu

Kablo zırhını bağlamayı basitleştirmek için metal kutulara yapışmak en basit yöntemdir. Plastik bir kutu iyi olurdu, çünkü metal kutulardan biraz daha büyükler, ancak kablo zırhını yapıştırmak ek bir zorluk sunuyor. Metal bir kutu ile iyi bir çözüm mümkün olduğunu düşünüyorum, bu yüzden bu daha karmaşık olasılığa girmeyeceğim.

Cihaz Kutusu

Bir cihaz kutusu istiyorsunuz - biri kutunun yüzünde cihazları (anahtarlar veya prizler) vidalayabileceğiniz dişli deliklere sahip. Cihaz kutuları anahtar kutuları olarak da bilinir , ancak prizler için de bir anahtar kutusu kullanabilirsiniz - bu yüzden daha az kullanılan "aygıt kutusu" terimini tercih ediyorum. Mevcut kutunun bir cihaz kutusu olduğunu görebilirsiniz - ancak ihtiyacınız olan tek şey bu değil.

Eski çalışma kutusu

Eski eser (güçlendirme) kutular var sıva kulaklarını - flanşlar düşmesini kutusunu tutmak için içine duvara. Mevcut kutunun alçı kulakları yok. Aşağıdaki kutunun üstünde ve altında alçı kulaklar vardır:

eski çalışma kutusu

Bazı eski eser kutuları da var tutma hızlı kelepçeler size düşmesini kutusunu tutmak için, içeriden kutuyu bir vida açmak ve basılı tuttuğunuzda içinde inip, hareket dışarı duvarın:

vida kelepçeleri ile eski çalışma kutusu

ancak bunlar isteğe bağlıdır; kutunun duvardan çekilmesini önlemek için F-klipleri de kullanabilirsiniz . F-klipsler sac levhadan kesilmiş "F" harfi gibi şekillendirilir ve kutu duvardan çekilmesini önlemek için kutu yerinde olduğunda monte edilir:

F-klip

(Düzenleme: sonraki bir yorumda OP, kutunun bir süpürgelik kalıplamasından geçeceğini ekler.Bu durumda, kutuyu hızlı kelepçeler tutmak yerine kalıpta tutmak için alçı kulaklarındaki vida deliklerini kullanmak daha kolaydır. Bu nedenle, bu uygulama için sabit kelepçesiz bir kutu tercih edilir.)

Mevcut açıklık ile aynı boyutlar veya daha büyük

Yukarıda belirtildiği gibi, kod açıklığın kutuya sıkıca oturmasını gerektirir ve bir deliği daha küçük yapmak zordur. Mevcut açıklığa uyacak şekilde tek bir çete eski iş cihazı kutusu bulmak zor veya imkansız olacaktır. Bu nedenle, muhtemelen iki çete eski bir iş cihazı kutusu kullanmaya ve mevcut açıklığı büyütmeye zorlanacaksınız .

Aynı kutuya ikinci bir dubleks yuva takabilir veya bir yuva ve yarı boş iki gang kapak kullanabilirsiniz.

Knockout'lar

İşleri basitleştirmek için, zırhlı kablo bağlantı elemanlarınız için önceden delinmiş deliklere sahip bir kutu isteyeceksiniz ve bağlantı parçasının kutuyu açıklığa sokmaya müdahale etmeyeceği yerlerde onları isteyeceksiniz. Mevcut kutu yan delikleri, zırhlı kablo bağlantı parçaları takılı olarak kutuyu açıklığa sokmayı zor veya imkansız hale getirmiş olabilir.

Kutunun arkasında delikler kullanmanız gerekiyorsa, duvar boşluğu çok derin olmadığı sürece dik açılı bağlantı parçaları kullanmanız gerekebilir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, kullanılabilir nakavtlarla iki çete metal eski iş cihaz kutusu istersiniz . Kutunun hızlı tutma kelepçeleri yoksa, F-klipslerine de ihtiyacınız vardır. (Düzenleme: yukarıda belirtildiği gibi - ahşap taban kalıplamada ayarlanmış kutu ile hızlı kelepçeler tutun veya F-klipsler gerekli değildir, alçı kulaklarını / flanşını bade kalıba vidalayabilirsiniz ve güvenli bir şekilde tutacaktır.)

Bu kutu tüm kutuları işaretler

Örnek olarak, Garvin Industries MGSB-20W işe yarayacaktı:

Garvin Industries MGSB-2OW

Yanlarda hızlı kelepçeler vardır, bu nedenle F klipslerine ihtiyacınız yoktur. (Düzenleme: ahşap kalıplamaya girdiğiniz için, aslında tutma hızlı kelepçelerini kaldırabilirsiniz.) Daha derin bir kutu ideal olurdu, ancak bu işe yarayacaktır. KO'lar muhtemelen kutunun üst kısmına veya yanlarına kutuya girmek için çok yakın, ancak dik açılı zırhlı kablo bağlantı parçaları satın almak önemli değil , bu yüzden bu kutu işe yarayacaktı.

Arlington Industries 85 Dik Açılı Bağlantı


2
Vay, ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim - çok yararlı! Şimdi deliği taban kalıplama ile kaplamayı planlıyorum ve kalıplamaya, hızlı kelepçeli (ve kablo için dahili kelepçelerle) 1 çete eski bir çalışma kutusunun tam uyumu olan bir kesme koyacağım. Tutma hızlı kelepçeleri yine de kalıplamadan ilave derinliğe ulaşmalıdır, değil mi?
Kai

1
@Kai - ahşap bir süpürgeye gidiyorsanız, kutuyu yerinde tutmak için vidaları alçı kulaklarındaki deliklerden kullanabilirsiniz. Hızlı kelepçeleri tutmadan bir cihaz kutusuyla daha iyi olursunuz.
batsplatsterson

1
@Kai - Cevabı düzenledim, cevaptaki örnek kutu ile hızlı klipleri tutabilirsiniz.
batsplatsterson

hey, hızlı takip; bu kutuların hiçbiri vidalarla birlikte gelmez; delikleri önceden delmek ve belirli bir vidayı kullanmak en iyisidir veya bir alçıpan vidası kullanabilir miyim?
Kai

2
@Kai, alçı kulaklarını ahşap kalıba sabitlemek için, belki # 6 x 3/4 "uzunluğunda dört başlı vida kullanırım. Spax, HD olarak alabileceğiniz bunlardan küçük paketler yapar. Yuvarlak kafa Ön panel, alçıpan tipi vidadan daha güzeldir. 1/16. pilot delik, özellikle sert ahşap ise zarar
veremez

6

İhtiyacınız olan şey, eski bir metal çalışma kutusu, bunun sheetrock'u tutan ayarlanabilir kelepçelere sahip. Ucuz plastik olanlar ve daha kaliteli metal olanlar, kelepçeli bir tane doğru yapmasını isteyeceksiniz, çünkü bu kanallar kelepçelenmemiş ve olmalıdır. 1 uca kelepçeler ekleyebilir ve kutuyu deliğe sokup kanatları sıkabilirsiniz


1
Mükemmel! TIL "eski iş" bu amaç için yapılmış elektrik kutularının isimlendirilmesinde kullanılan gerçek bir terimdir.
Kai

@Kai - Evet. Mağazaya giderseniz ve bu resimlerde ne istiyorsanız onu istersiniz.
Mazura

5

En basit yol, bu kutuyu her iki ucunda flanşlı bir kutu ile değiştirmek (ve o esnek kablo için arkada yerleşik kelepçeler). Flanşlarda # 6 yassı başlı vida için delikler vardır.

Flanşlı dubleks yuva muhafazası

Dört vidanın her biri için sıva içinden ve çıta içine küçük bir pilot delik * delin ve sadece duvara vidalayın.

  • Matkabın çapı, dişlerin kendilerinin altındaki kök (en küçük) çaptan - veya biraz daha küçük - olmalıdır. Bu ipliğin ucuna yakın olacak.

2

Alçıpanın arkasına geçen ve daha sonra güvenli tutmak için kutuya katlanan metal tırnaklara ihtiyacınız olacak .

Bu sekmeler güçlüdür, ancak yüklenmesi daha zordur.

Metal kutunun içindeki tırnakları katlamak için yer açmak için fişi çıkarmanız gerekecektir.
Oradayken, her teli kutuya tutmak için gerçekten bir kelepçeye ihtiyacınız var . (nakavt başına yalnızca bir kablo).

Telleri kutunun arkasından getiren bir oda varsa, duvardaki deliğe kaymak çok daha kolaydır.

e teli kutuya düzgün bir şekilde sabitlenmiş olarak, duvar ve arkasındaki tırnakları kaydırarak başlayın. Şimdi kutuyu yerleştirin ve kutunun içindeki tırnakları bükün. Fişi tekrar takın ve işiniz bitti.


Eğer zırhlı kablo ile uğraşmamış olsaydınız, yeni bir plastik yeniden işleme kutusu ( ev depo bağlantısı ) tartışmasız en kolay sulition olurdu.


Bunu yapmanın bir yolu ve cevabımı göndermeden önce düşündüğüm ilk şey buydu. Ancak bu küçük böceklerle çalışmak sadece zor değil, aynı zamanda keskin kenarları da var. Bunu söyledikten sonra, eskileri farklı görünüyor.
Mike Waters

0

Duvarın arka tarafının resminizden ne olduğunu göremiyoruz, ancak nadir durumlarda başka bir alçı levha parçası değil ve bunun yerine vidaları sürmek için uygun bir şey de, arkasına bir şim koymak için oldukça iyi çalışıyor. kutunun önünü duvarın yüzeyi ile aynı hizada olacak şekilde kalın bir kutuya yerleştirin ve daha sonra duvarın uzak tarafına vidalayın. Bu çok sık yapabileceğiniz bir şey değildir, ancak kutuyu tutmak için oldukça zayıf duvar kaplamasına güvenmeme avantajına sahiptir, bu nedenle bir kabloyu yanlış açıyla takan bir kişinin soketle birlikte duvara zarar vermesi daha az olasıdır. .


Su / gaz / elektrik / cebri hava için bir boruya girmediğinizden emin olmanın kolay bir yolu var mı? Temassız bir AC dedektörü, canlı kablolar için çalışır, ancak kapalı bir devre veya başka bir şey çok geç olana kadar belirgin olmayabilir.
Xen2050

@ Xen2050 Başka kimseyi bilmiyorum, ama şahsen duvarın diğer tarafına doğru yürüyorum ve bakıyorum ... Duvar çalışma tarafındaki duvar boşluğundan daha kalın görünüyorsa, iki katına kadar bir ölçüm yapacağım. kontrol edin, ancak düşündüğünüz düzenleme tam olarak yaygın değildir. Ayrıca, malzemeden bağımsız olarak, genellikle vidalarınızı uzak tarafı dışarı atmayacak şekilde boyutlandırmak istersiniz. Ayrıca şimi boşluğun arkasına yapıştırabilir ve vidalarınızı boyutlandırabilirsiniz, böylece ilgili malzemelerin yüzey gücüne bağlı olarak uzak tarafa nüfuz etmezler.
Perkins
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.