Çift kutuplu devre kesicilerde emniyet kancası


14

Evim iki yıl önce inşa edildi, bu yüzden her şeyin kodlanmasını bekliyorum. Sorun şu ki bu fotoğraftaki metal halkanın ne olduğunu bilmiyorum. Çift kutuplu devre kesicilerin üzerinden geçer, ancak sadece kapalı konumdaysa. Devre kesicilere takıldığında, metal halka açık konumlarına itilmelerini önlemek için görünür. Sorun, devre kesiciler açıksa ve metal halka ters çevrilecekse (döndürmek oldukça serbesttir), devre kesicilerin kapalı konuma çevrilmeleri önlenir. Bu geçerli bir güvenlik sorunu değil mi? Yine de kafam karıştı çünkü bu devre kesicilerdeki kancalar yapılmış gibi görünüyor bunu yeşil oklarla işaret ettiğim kancalarla görüldüğü gibi (yeşil benekler bahsettiğim döngüyü takip ediyor).

Öğrenmeye çalışıyorum:

  1. Bu gizmo'nun adı ne?
  2. Güvenlik endişem geçerli mi?

döngü


1
başka bir donanım bileşenini fark
edemediniz

'Her şeyi kodlamak için yapılmış olmasını bekliyoruz' Ben şimdi yeni binaların kod kadar olmayan birkaç durum var. Gerekirse asla uzman kontrolünü varsaymayın ve kontrol etmeyin.
18'de

Yanıtlar:


27

Bu bir kesici kilitleme cihazıdır

Su ısıtıcı kesicinizdeki gizmo , kesiciyi kapatmanıza, ardından 1/4 " kelepçeli bir asma kilit (veya üzerinde asma kilit (ler) bulunan bir kilitleme etiketi ) takmanıza izin verecek şekilde tasarlanmış bir kilitlemedir. asma kilidi kilitleyin, anahtarı cebinize yapıştırın ve su ısıtıcısına servis verirken bazı bozoların kesiciyi tekrar çevirmeyeceğinden emin olun.Kesici, kesici yük için tek bağlantı kesme aracı olduğunda bunu gerektirir söz konusu ve kesici kutusu yükün bulunduğu yerden görünmez.

Ve hayır, kırıcının açma yeteneğini bozmayacak

Modern devre kesiciler evrensel olarak açma gerektirmez (UL489 ve ilgili standartların bile bu davranışı gerektirdiğine inanıyorum), bu da sapın hangi konumda tutulduğu önemli değil, düzgün bir şekilde açılacakları anlamına gelir. Sonuç olarak, mümkün (ve hatta gerekli) güvenle bir kesiciyi kilitlemek için) daha büyük binalarda yangın alarm kontrol panelleri besleme kesiciler için üzerinde uygun donanımla, hatta ve açma gelen kesici tutarak kesicinin kendisi dışında mekanik tıkanmalar hakkında endişe gerekmez.


Döngüyü sağa doğru sertçe çevirmek ve muhafazanın gri boyalı metaline bantlamak yararlı olur mu? Ya da OP'nin vicdanına bir deprem gibi kısa bir şeyin döngüyü sola çeviremeyeceğini bilmek gibi mi?
Criggie

1
@Criggie - gerçekten değil, söz konusu döngüdeki hareket aralığının ne olduğundan emin değilim (ve kırmak istemezsiniz, bu, Kod tarafından kilitlenmenin gerekli olduğunu göz önünde bulundurarak, oldukça can sıkıcı bir onarım bilgisi yapar. ) birkaç farklı bölümlerde
ThreePhaseEel
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.