İnce kapı için iki yönlü kapı kilidi


4

1840 evimdeki odalardan birini ofise dönüştürüyorum. Mesele şu ki 5 çocuğum var ve kapıyı kilitleyebilmeliyim ki biraz sessiz olabilirim. Ayrıca orada olmadığım zamanlarda çocukların etrafta dolaşmalarını istemiyorum. (Keskin aletler ve malzeme)

Kicker ben bir anahtar veya kod verilen her iki tarafta açılabilir bir kilit istiyorum. Kapı sadece 1-1.25 inç kalınlığında masif ahşaptan ve sadece bir demir mandaldan ibarettir.

Googling yapıyordum ve tasarıya uygun bir şey bulamadım. Sanırım her iki taraftan da açılabilen sürgülü cıvata tipi kilit arıyorum. İhtiyaçları doğrultusunda başka fikirlere de açığım.

Yanıtlar:


4

Neden düşünmüyorum jant kilidi . Bu, 19. yüzyıl evlerinde tipik olan yüzeye monte bir kilit ve kapı kilididir.

rim lock

İç yüzeye monte edilir ve kapıdan açılan sadece iki küçük delik gerektirir - biri düğme mili için diğeri anahtar için

Etrafında eskiler var, ama aynı şekilde çalışan reprodüksiyonlar bulabilirsiniz.

Resimler ve linkler sadece bilgi amaçlıdır, mal veya kaynakların onaylanması değildir


Fikri beğendim. Bu tür bir kilit olduğunu düşünmedim, eğer sahipsem adını bile bilmeme izin ver. Bilgi için teşekkürler. Ben içine bakacağım.
hydrian

1

1/8 inç kalınlığında bir banyo kapısına sahibim ve üzerine düzenli bir kilit takmayı başardım. (Kapıyı ikinci el aldım ve eve götürüp diğer kapılarla karşılaştırıncaya kadar ne kadar ince olduğunu anlamadım.) Kilit paketi minimum kalınlığın 1/8 olduğunu söyledi, ama ben yaptım çalışmak - zar zor. Sanırım bu kullandığım kilit. veya çok benzer bir tane.

Cıvata deliğini açmak için bir Forstner ucu kullandım ve deliği yerine oturuncaya kadar dikkatlice genişletmek için yuvarlak bir dosya kullandım. Oldukça yakındı - delik açılan kapı kalınlığından biraz daha küçüktü. Ayrıca, kilidin iki yarısını bir arada tutan iki vidayı da değiştirmek zorunda kaldım - stoklar çok uzundu.

Diğer önerilen şekilde jant kilidinin kullanılması muhtemelen daha iyi bir seçenektir, ancak bunlar pahalı olabilir. Sen Mayıs ayı Yerel nalburdan ucuz bir kilitle kurtulabilirsin.

Ve tüm kapıyı değiştirmek de bir seçenek.

enter image description here

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.