Bakır borudaki küçük delik / çizik onarımı


8

Bu sabah bodrumumda bakır bir boruda çok küçük bir delik / çizik keşfettim. Çizik, bazı ahşap panelleri tutan bir vidadan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Delik bir koşu ortasında (eklemde değil) ve her 5 veya 10 saniyede bir damlar. Boru kazandan su taşır, bu yüzden ideal olarak ne kadar az cerrahi olursa tamir etmek o kadar iyidir.

resim açıklamasını buraya girin

Büyük görüntü için özür dilerim ... umarım ortada boru üzerinde su havuzu ile birlikte sol tarafta küçük çizik görebilirsiniz.

Bu öğleden sonra çıkan bir tesisatçım var ama bu kendimi biraz lehim veya başka bir şeyle tamir edebilmem gereken bir şey gibi görünüyor. Herhangi bir tavsiye?1
Kaçağın gerçek alanı olduğundan ve suyun borudan başka bir yerden akmadığından emin olun. Boru boyunca akan suyu kolayca tespit etmek için bir kağıt havlu kullanabilirsiniz.
cırcır

Bunun üzerine bir esnek bant tokat
Ruslan

Bu boru yatay mı dikey mi çalışıyor? Dikey ise, muhtemelen kurur ve lehimlenebilir. Lehimleme yeteneğini engelleyebilecek artık suyun olduğu yatay koşularda, iyi sonuçlarla kullanılan baskı bağlantılarının gördüm.
kponz

Böyle bir sızıntı vardı; tüm uzunluğun iç korozyonla inceltildiği ortaya çıktı. Değerlendirmek için boruyu pense ile hafifçe sıkmanızı öneririm.
blacksmith37

Yanıtlar:


13

Bakırın üzerinde yamalar olduğunu görmedim. En iyi bulduğum şey delikten kesmek ve bir kuplörü terletmektir. Lehimleme yaparken kuru olmalı, aksi takdirde sızıntı yapacaktır.


2
Evet, boruyu onarmak güvenilir bir yaklaşım değildir. Yeterli hareketiniz yoksa, boruyu tamamen kaydırmanızı sağlayan bir kuplör arayın. Bunu yaparsanız lehimlemeyi önlemek için bir Sharkbite kuplörü kullanabilirsiniz.
isherwood

1
İyi bir gümüş yatak kullanırsanız ve borudaki bir kaplamanın nasıl lehimleneceğini biliyorsanız, büyük büyük çocuklarınız eve sahip olana kadar tutacaktır.
d.george

Gümüş lehimlemede oldukça iyiyim Sadece su borusu yapmıyorum, HVAC yapıyorum. Lehim sadece düzgün bir şekilde yapıldığında bile bir kaplin kadar güvenilir olmasa da, özellikle delik ince bir nokta giydiği için kaplin mekanik mukavemet sağlar, bu yüzden boruyu kuru tutmak kesmeye kıyasla neredeyse imkansız olurdu. bir kuplör takma.
Ed Beal

Eğer yamayı lehimlemeye karar verirseniz, bir kuplajı yarıya ve bir tabağa lehimlemeye kadar gidebilirsiniz. Demir testeresi ile yeterince isabetli iseniz, plaka aslında yolun yaklaşık% 60-70'i kadar gidebilir. İki yarıyı dikey olarak yarıya indirmek yerine uzunlamasına kesin.
KH

Birleştirici nedir? Ne tür bir bağlantı elemanı? Terlemek ne demektir? Bakır üzerine lehim nasıl yapılır? Hangi ekipman gerekiyor? Bir bölüm kesilmeli mi (iki kesim)? Bölüm ne kadar olmalıdır? Kesim mükemmel bir şekilde dik olmalı mı? Bir demir testeresi ile yapılabilir mi? İki ucu kuplörün içine / üstüne / üzerine nasıl yönlendirilir? Bu normal bir ev sahibinin yapabileceği bir şey mi? Üç kısa cümleden oluşan bu cevap nasıl 12 oy aldı? Doğru yaklaşım olsa da, cevap aslında nasıl bir şey yapılacağı konusunda neredeyse hiç rehberlik vermez.
Mads Skjern

4

Bu konuda bazı başarılar elde ettim - temelde goril tutkalı gibi bir şeye batırılmış bir fiber bant. Ama sadece geçici bir onarım olduğunu düşünürdüm. doğru yol, bir kuplördeki boruyu ve lehimi kesmek.

resim açıklamasını buraya girin


Küçük sıhhi tesisat onarımları için ' kendinden yapışkanlı bant ' kullandım (doğru terimi bilmiyorum). Sardığınızda gererseniz, su geçirmez bir mühür alabilirsiniz. Boruya değil, kendisine bağlandığı için boru üzerinde hiçbir şey bırakmaz.
JimmyJames

@JimmyJames Bu kendi kendini birleştiren banttır ve uygun bir onarım yapılana kadar sadece geçici kullanım için uygundur.
Andrew Morton

@AndrewMorton Tabii ki cevap aynı zamanda geçici bir çözüm anlamına da geliyor. Bunu söyledikten sonra, bir keresinde bir atık borusundan bir grup gunku temizledim ve gunk'in su tutmasına izin verdiğini keşfettim. Boruyu bununla sardım ve boruyu değiştirene kadar aylarca iyiydi.
JimmyJames

2

Boru üzerine bir lehim kaplaması, tercihen gümüş yataklı bir alaşım döşeyebilirsiniz, ancak o boruyu boşaltmanız ve "kemiği kurutması" gerekir. Bakırı temizleyebilir, kazan basıncını sıfıra düşürebilir, böylece damlama durur ve hızlı kuru bir epoksi tabakasına serilebilir. Bunlar 2 fikir, umarım bu yardımcı olur Ayrıca, Home DEpot 12 inç uzunluğunda 1/2 "bakır sıkıştırma X sıkıştırma onarım kaplin satıyor.


Kaç kez denediğimi hatırlayamıyorum, ama bakır bir borudaki bir çatlağın üzerine değerli bir boncuk yerleştirmek yaklaşık 10 yıllık bir deneyimim olana kadar sürdü. Ama birlikte ezmek zorunda kalmak donmaktan dev bir bölünme değil. Burada, acemiye bile ilk kez başarıya 50/50 atış yapardım, doğru temizlediklerini, akılarını ve boruda bir delik yakmadıklarını varsayalım.
Mazura

2

Hasarlı bakır boruları sabitlemek için İngiltere'de yaygın bir seçenek (başka ülkelerde varsa dunno) bir sıkıştırma onarım kuplörüdür . Kaplinin her iki ucunda sadece biri derinlik dayanağı olan sıkıştırma bağlantı parçaları vardır, bu nedenle boruyu kestikten sonra bağlantı parçasını bir boru üzerine kaydırabilir ve daha sonra boru uçlarının minimum hareketi ile diğer tarafa geri kaydırabilirsiniz.


1
Sıkıştırma kuplörleri mevcuttur, ancak çok daha pahalıdır, ancak bir acemi için bu bir sızıntı olasılığını azaltabilir +
Ed Beal

2

Geçmişte yaptığım şey, bir kuplörü yarıya kadar uzunlamasına görmek, orta sırtı çıkarmak için bir dosya kullanmaktır (sırttan yoksun bir "onarım kuplörü" bulamazsanız), boruyu ve iç kısmını iyice temizleyin ve akıtır. kuplörün, kuplörün yarısını çıplak bakır tel ile bağlayın (temizledikten / akıtarak), sonra (borunun içinde tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra) montajı terle lehimleyin. Tabii ki, bu güvenli lehimleme sağlamak için her yerde birkaç inç boşluk gerektirir.

Artık SharkBite kaplini satın alıp boruyu kusurdan kesip sonra bu kaplini takardım .


1

Görmediğim bir seçenek önerildi, ancak birkaç kez gördüğüm ve en azından bir kez kullandığım bir seçenek, lastik bir contayı sabitlemek için bir kelepçe kullanmaktır. Ticari olarak üretilen kelepçeler vardır resim açıklamasını buraya girin

veya bir parça iç boru ve hortum kelepçesi ile kendi başınıza park edebilirsiniz.

Bunları gizli kullanım için tavsiye etmem, ancak yamanın erişilebilir olacağı yerlerde, iyi olduklarını ve muhtemelen en azından bazı durumlarda kod kabul edildiğini düşünüyorum.


0

Ülkenizdeki boru boyutları teleskop yaparsa, bakır borudaki bir sonraki boyut, bir manşon olarak borunuzun üzerine tam olarak sığacaktır. Çizik kısmı çıkararak küçük bir manşon bölümünü keserdim ve manşonu yerine lehimleyirdim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.