Evimin güç kaynağı bu tankless su ısıtıcısını idare edebilir mi?


8

Böylece evim 1960 yılında inşa edildi ve 15-20 yıl sonra başka bir oda eklendi. Her yerde panel kutuları var ha. Hepsini eşledim ve neredeyse her şeyi izole ettim. Tanımlanamayan herhangi bir şey önemli olmamalı veya artık mevcut olmamalıdır, çünkü bu kırıcıları kapattığımda hiçbir şey güç kaybetmiyor gibi görünüyor.

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Büyük soru…

Sahip olduğum bu elektrikli tankless su ısıtıcısı var:

https://www.ecosmartus.com/product/ecosmart-ECO-27-27-kW-Electric-Tankless-Water-Heater

113 amperlik bir amper çekişine sahip olduğunu ve panel kutusunda (3) bağımsız 40 amper 2 kutuplu kesiciye sahip olması gerektiğini belirtir.

Düzenimde Panel A'da sol tarafta artık kullanılmayan 70amp, 30amp ve 40amp'lık bir kırıcım olduğunu göreceksiniz. Yeni ısıtıcıyı yerleştirmek için bu 3 noktayı kullanabilir miyim?

Anladığım kadarıyla, bir cihazın amper spesifikasyonları normalde gerçekte çektiğinden% 20 daha yüksektir ve çoğu cihaz ilk çalıştırmada bu miktarı çekebilir, ancak bundan sonra çalışmayı sürdürmek için çok daha az çeker. Yine de teknik destekten doğrudan yanıt almakta zorluk çekiyorum.

Sınırlarımı zorlayacak mıyım?

Yardımın için teşekkürler! Corbin


1
Sadece satın almadan önce sorduğum için oy verdim . Sonra soruyu okudum ve vermek için bir tane oy hakkım olduğu için üzgünüm. Ayrıca, Woooooo! Stab-lok !!!!! Bu son parça ironikti ama gerçek: Bu ilginç
Harper - Monica'yı

2
Dirençli ısıtıcılar hariç, çoğu durumda bir cihazdaki listelenen amperlerin anlayışınızı takip edebileceğini söyleyebilirim. Başlangıçları veya farklı güç ayarları veya bunun gibi bir şeyleri yok. Açık veya kapalıdırlar ve açıkken normalde söylediklerine çok yakın kullanırlar.
JPhi1618

Merak ettiğiniz konum nedir? Daha önce böyle bir kırıcı paneli görmedim.
JPhi1618

2
Bıçak kilidini gördüm ve okumayı bırakın, FPE veya federal Pasifik bıçak kilidi hakkında okumadan önce hiçbir şey yapmayın. Sadece bu panelleri değiştireceğim.
Ed Beal

@EdBeal önce Kanada'da olup olmadıklarını sorun. FPE panelleri o kadar da kötü değil. Neden olduğundan emin değilim, Black Fly sezonu ile ilgili olduğunu düşünün.
Harper - Monica'yı

Yanıtlar:


3

Labirenti biraz basitleştirmek için tamamen elektrikli bir evin her zamanki yüklerine sahipsiniz.

  • 50A fırın
  • 50A aralığı
  • 30A klima paketi
  • 30A kurutucu
  • 11 MWV dal devresi, bazıları MWBC, çoğu 30A kesicilerde (WTH?)

Açıkçası bunu biraz abartabiliriz, örn. Isıtıcı ve A / C'yi aynı anda çalıştırma olasılığınız yoktur.

Panel aboneliğinin güzel sanatı benim için temel bir yetenek değil, ancak umarım bu özet başka biri için daha kolay olacaktır.

Yine de o panel

Biz buradayken, o panel hakkında konuşmalıyız. İlk olarak, ana şalterden önceki panel B üstten kılavuzlu panel A, bundan önce başka bir ana şalter olmadığı sürece çok tehlikelidir. Sayaç bir sigorta değildir ve transformatör ile ana kesici arasında sigorta yoktur. Bu, sayaçtan anaya çok kısa bir sıçrama için kabul edilebilir, ancak sizin durumunuzda bu tamamen kaynaşmamış besleyici tüm evinizi geçer. Hiçbir şey kabloda veya bu panelde kısa devre olmasını veya bu paneldeki toplam yüklerin bu kabloyu ateşe vermesini önleyemez.

İkincisi, 4 panelin hepsi Federal Pasifik "StabLok" dur. Otobüs arızaları ve güvenilmez yolculuk nedeniyle panel yangınları ile ilgili ciddi sorunları var. Mümkün olduğunda, dördü de gitmelidir.

Üç subs DIY için basit olacak, dış ana kesici olmadığı sürece ana daha zahmetli olacak. Bir alt panel olarak hemen yanındaki 200A ana servis panelini DIY kurarım, 70A kesiciyi beslemek için tekrar kullanır ve tüm 120V devrelerini anadan yeni alt kısma taşır. Sonra yeni ana olmak için kesmek için bir elektrikçi getirin.

30A kesicilerde çok sayıda devre devresi görüyorum. Tel ölçere bağlı olarak bunlar 15 veya 20 olmalıdır.

Panel kapaklarındaki boşluklar yamalanmalıdır, böylece meraklı parmaklar otobüslere dokunamaz, ancak bu noktaları örtmek için kırıcılar veya boşluklar bulmak acı verir.


Kesinlikle birisi "rahatsızlık" açma kırıcılar "yükseltme" gibi görünüyor, bu tel boyutları dikte ne döndürülmelidir. Tanımlanamayan kabloların bir elektrikçi izine sahip olması, nereye gittiklerine dair biraz huzur katacak ve kazara geri beslemeyi önleyecektir.
cırcır ucube

Bir bıçak kilidi, iyi yakalamak olduğunu fark ettikten sonra kesici boyutlarına bile bakmadım, sadece aile odası düzgün bir şekilde korunuyor +. En azından subs değiştirilmesi kolay olurdu, ama 4'ün tamamını değiştiririm, ciddi şekilde yakılmış birkaç otobüs gördüm, değirmenimin eski bölümünde bir FPE paneli buldum ve sırıtıcılardan bazılarını test etti, Bir yük testindeki başarısızlıklardan sonra, şimdi bunları çöp kutusuna atıyorum, her eski kırıcıyı kurtarıyordum ama bunları değil. Alarmist olmaya çalışmıyorum ama bıçak kilidine dokunmayacağım, hatta bıçak kilidi korumalı dal devresindeki armatürleri değiştirmeyeceğim.
Ed Beal

1

Vaov! İyi yazılmış bir soru. Web sitesinden kurulum pdf dosyasına bir göz attım. Panel A ile ünite arasında 8 çalışma / 2 iletken kablosunun (artı topraklama) 3 çalışması gibi görünüyor. Büyük, büyük bir güvenlik endişesi olduğunu gördüğüm büyük, büyük endişem, panel B'nin ana kırıcıdan önce kapatılmış olmasıdır. Bu, telin hiçbir koruması olmadığı anlamına gelir. Benim sürüklenme alırsanız büyük patlama potansiyeli. Bir sonraki öneri ise tüm eski kesicilerin ve kabloların panellerden çıkarılması gerektiğidir. Bu başka bir potansiyel tehlikedir. Ardından talimatlara ve alan elektrik kodlarına göre kurun. Akış hızına bağlı olarak gerekli dirençli ısıtıcıları açar. Başlangıç ​​akımlarına sahip endüktif yük değildir.Threephaseeel, soru olabilir mi? Gerekirse olmaz. Panel konumları hakkındaki bilgiler, isteğe bağlı bir su ısıtıcısının sadece 1 yeri için en uygun olmayan bir ev önerir.
user68386

1

EVİNİZİ BURNATMADAN ÖNCE BU KIRICI KUTULARINI YAKIN

Burada ilk iş rip etmektir her geçen ons Yangından Korunma ve elendi evinden donanım ve basitçe gibi saygın panelleri ve kesiciler, burada ana panel ile kısa sürede başlayan ile değiştirin edemez işlevine güvenilmemelidir .

Bu kurulumun temelinde Arc Arıza kesiciler ve genişleme odası için bol miktarda alan sağlamak için en az 42-boşluk, 200A, ana kesici panel ile başlayacağım, eğer 54-boşluk veya 60-boşluk panel tercih edilirse yer ve bütçe izin verir. Panel B'ye besleme, bu noktada da panel A'nın uygun bir alt panelini yapmak için yeniden yönlendirilmelidir. Bu işin, sayacın / kapatma gücünün evinize çekilmesi için kesinlikle elektrik hizmetinden yardım gerektireceğini ve yerel yasalara bağlı olarak bir profesyonel kiralamanızı gerektirebileceğini unutmayın.

Bunu yaptıktan sonra, diğer panelleri biraz daha rahat bir tempoda ve daha rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. 30-boşluk değilse 125-boşluk, 125A, ana pabuç panelleri B, C ve D panelleri için uygun yedek olarak tavsiye ederim, boşluk izin verir (panel B kesinlikle bu şekilde değiştirilebilir, panel C ve D'nin değiştirilmesi gerekebilir) panelin içine sığması için tam genişlikte bir saplama yuvası yoksa daha küçük).

Ayrıca, büyük donanım için kesiciler doğru boyutlandırılmış gibi görünse de, birçok dal devresi için kesiciler yanlış boyutlandırılmıştır ve yedek dal kesicileri seçerken kılavuz olarak kullanılamaz. Bu, her bir devre devresindeki kabloların boyutuna bakmanız ve bu devreler için 15A ve 20A dal kesici arasında karar verirken onu kılavuz olarak kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, yanlış kesici boyutlandırmanın başlaması ve FPE kesicilerinin tek ve tek işlerini yapma eğilimi nedeniyle bunu yaptıktan sonra kırıcı gezileri fark edebilirsiniz. Bu durumda, kesicinin açılmasını durdurmak için ek dal devreleri çekmeniz ve / veya yeniden dağıtmanız gerekir.

Bu tankless ısıtıcıyı geldiği gibi geri gönderin, çünkü sıcak suyunuz ne olursa olsun muhtemelen cevap değil

Zaten evinizde oturduğunuz için bu garip gelebilir, ancak tankless ısıtıcı sizin muhtemelen tüm sıcak su sorununun neden olduğu sorunun cevabı değildir. Bunun yerine, ikliminizin tamamen elektrikli bir ev için makul olduğu göz önüne alındığında, bir iç mekan tankı kullanan bölünmüş sistemli bir ısı pompası su ısıtıcısı (genellikle Japonya'da adlandırıldıktan sonra bir EcoCute olarak adlandırılır) adı verilen akıllı bir cihaz kullanmaktan daha iyidir. suyu ısıtan ve daha sonra kullanım için saklanabileceği depoya geri gönderen bir dış ısı pompası ünitesine gömülür .

Bunlar hem standart tank tipi ısıtıcılardan hem de tankless ısıtıcılardan daha verimlidir ve çoğu uygulama için üstün kapasite sağlar (depolama için 180 ° F'ye kadar su getirme kabiliyeti ile ve daha sonra daha sert hale getirmek için bir karıştırma vanası kullanın kullanım için makul sıcaklık). Özellikle, tanksız bir ısıtıcı ile, bir tanktaki depolama kayıplarını denklemden çıkararak elde ettiğiniz verim ne olursa olsun, her zaman daha fazla dönen rezerve ihtiyaç duyan güç şirketinde kaybolur ve tankless ısıtıcıya 112.5A güç sağlayabilmek için 12A ısı pompası su ısıtıcısı veya hatta 24A elektrikli tank ısıtıcısı yerine açılır. (Ayrıca, modern elektrikli dirençli sıcak su ısıtıcıları çok iyi izole edilmiştir ve Enerji Faktörü değerleri 0,9'dan yüksektir.)

Split sistemli ısı pompası su ısıtıcılarının bir dezavantajı, bölünmüş doğası nedeniyle normdan biraz daha fazla tesisat gerektirmeleri, ancak bu birçok kurulumda yönetilebilir ve verimliliklerinin anahtarlarından biridir - EcoCutes üniter ısı pompası su ısıtıcılarının yaptığı "parazit yükü" problemi var.

Diğer verimlilik ipuçları

Bir su ısıtma çözümü için koyduğunuzdan maksimum performans elde etmek istiyorsanız, deneyebileceğiniz iki şey daha var. Birincisi ve en önemlisi, evinizdeki sıcak su borularını en az R-4 (5/8 "kalınlığında köpük) veya daha iyi bir yalıtımla yalıtmak veya" geciktirmektir ". borudaki suyun, ısıtıcının beklemesini beklemek zorunda kalmadan ısıtıcıdan kısa çekimleri karşılayacak kadar sıcak kaldığı anlamına gelir.

Sıhhi tesisatınızda yapabileceğiniz diğer yükseltme , duş, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi veya diğer yüksek kullanımlı cihazlarınıza bir drenaj suyu ısı eşanjörü (DWHX) eklemek olacaktır . Bunlar, drenaj suyunda kaybedilen ısının% 30'unu geri kazanabilir, bu da yüksek kullanım yüklerine ayak uydurmasına yardımcı olmak için tanksız giderseniz özellikle önemlidir.


0

Elektrik kablolarının gerçek kabul edilebilir yükü, hava sıcaklığı, sayı, yük ve yakınlarda paralel çalışan kabloların mesafesi, havalandırmalı veya kapalı alan, yalıtım gibi faktörlere bağlıdır. Yalıtımlı bir duvarda Fe, maksimum yük sadece% 70 veya daha az azaltılabilir . Arama kelimeleri: elektrik kablo yük tablosu

ANCAK ANA NOKTADAN ÖNCE Belirtildiği gibi, AKIM KURULUMUNUN YÜKSEK TEHLİKESİDİR!

Elektrik tesisatı veya bu tesisin yol açtığı ölümle sonuçlanan yangın durumunda, birçok batı ülkesinde bugünlerde sorumlu kişi (ler) için hapis cezasından kaçınmak zor olacaktır. Ayrıca sigortalar maddi veya diğer zararları kapsamaz.

Ana noktalar: - Güvenilmez kesiciler - Toprağa karşı yüksek gerilime sahip olmayan metal parçalar - Topraklama arıza kesiciler eksik gibi görünüyor - Bazı bölgeler ark arıza cihazları talep ediyor (ahşap evlerde / duvarlarda dikkate alınmalıdır)

Birçok su ısıtıcısında da uygun şekilde topraklama (metalden yapılmış su boruları) gerekecektir. Boş elektrikli ısıtma teli suyla doğrudan temas halinde ise yerel suyun iletkenliği belirli sınırlarda olmalıdır. GFCI'nin aşağı akışında Nötr ve Dünya bağlantılarının (yeniden) bağlantısı yoktur.

Tüm panellerin (ve elbette yatak odalarında) üzerindeki yangın / duman dedektörleri , pahalı olmayan ilk DIY güvenlik geliştirmesidir.

Bu kurulum büyük olasılıkla çok yüksek bir yük (27kW) monte edildiğinde geçersiz olan standart eşzamanlı yük varsayımları ile tasarlanmıştır (bazı insanlar kan dolaşımını kış sabahları 30 dakikalık sıcak bir duşla çalıştırmayı tercih ederler).

Tanksız bir ısıtıcı, 'ters akım değişimi' tipi bir ısı eşanjörü ile birleştirilebilir . Teknisyenler arasında bile, sıcaklıkların temiz duş ve drenaj suyu arasında tamamen değiştirilebileceği iyi bilinmemektedir - teoride. Uygulamada yaklaşık% 30-60 oranında geri kazanılabilir. Kablolara ve kesicilere olan yükü azaltır, enerji ve para tasarrufu sağlar . DIY videolarına bakın, fe Tesisatçı Rob, ısı değiştirici.

DIY tesisat işi olmasa bile, istenmeyen bir su akışı varsa kapatan bir su durdurma vanası da kurulmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.