Klozet tarzı


8

Neden çoğu ev veya apartman ortamında buna çok benzeyen klozet kapağı buluyorsunuz:

görüntü tanımını buraya girin

( Resim Kaynağı )

Ve yine de ofislerde ve halka açık yerlerde, genellikle buna benzer klozet kapıları bulacaksınız (çoğu kapağında olmasa da) :

görüntü tanımını buraya girin

( Resim Kaynağı )

Açık cephe ile anlaşma nedir?

Bunu soruyorum çünkü ikinci stili seçmem gerekip gerekmediğini eski tuvalet koltuklarının yerini ne zaman alacağımı merak ediyorum.


Bölgesel olmalı - Yeni Zelanda'da açık cephe tarzı asla görülmez. ABD merkezli olduğunuzu farz ediyorum?
Criggie

Çünkü ABD’nin tesisat kodları, kamuya açık odalarda ikinci bir stil gerektiriyor.
Hot Licks

@HotLicks Kadın tuvaletlerinde de.
Lee Sam,

@LeeSam - Bunlara pek sık giremiyorum, bu yüzden emin değildim.
Hot Licks

Yanıtlar:


10

Bu “Genel” ve “Özel” bir tuvalet sorunudur.

Sağlık Müdürlükleri ve sıhhi tesisat kodları, umumi tuvaletlerde “açık ön” koltuğu gerektirir.

Bu bir sağlık sorunu. İşte nedeni: http://mentalfloss.com/article/64677/why-are-public-toilet-seats-u-shaped


5
Bu bağlantıdan daha fazla açıklamayı cevabınıza aktarabilir misiniz? Şu anda verdiğiniz kısım, “kodlar kamuya özel veya özel için farklı” tek başına çok tatmin edici değil - sadece soruyu “… ama neden kodlar farklı?”
Sorusuna itiyor

3

Temizlik

Bunu kendim merak ettim (ister inan ister inanmadım) ve bunun gerekli temizlik miktarını en aza indirmeye yardımcı olduğu sonucuna vardım. Çok fazla grafik göstermeden, klozetin ön kısmı üzerinde tekrarlanan kirli sıvıların bulunma olasılığı en yüksek olan bölümdür. Bu özellikle bir erkek odasında geçerlidir, çünkü tuvaletler yoğun zamanlarda pisuarlar yerine sıklıkla kullanılır. Bu kadın odasında olduğu kadar geçerlidir, ancak olmayabilir değilön bölüme sahip olmak hiçbir şekilde koltuğun kullanımını etkilemez, bu nedenle bir binadaki tüm tuvaletler için bir tür koltuğa sahip olmak en kolay yoldur. Tuvalet ayağını kullanan erkekler koltuğu kaldırmalıysa: evet. Ancak (a) koltuk çoğunlukla iyi durmaz ve (b) birçok kişi koltuğa dokunmak istemez, aynı nedenle tek kullanımlık koltuk kılıfları birçok ortak banyoda temin edilir.

Kapak, temizliğin bir birleşimidir - eğer sahip değilseniz, temizlemeniz gerekmez - ve estetik. Basitçe söylemek gerekirse, bir ev banyosundaki kapak, banyo veya duş veya lavabo kullanırken görece görüş alanı dışında tutar. Ancak umumi bir banyoda çoğu insan banyoda (evde kişisel banyoları için daha kapsamlı tımar bırakarak) ve tuvaletler, tek bir tuvalet banyosu haricinde, kapının ardında olduğu için çok az zaman harcamaktadır. Yine de lavabo kullanırken görüş alanı. Bir kapak, tuvalete sandalye gibi oturmak için de faydalıdır; bu arada umumi bir tuvalette yararlı olabilir (örneğin, kıyafet değiştirmek için bir ahır kullanıyorsanız), ama kesinlikle evde kullanışlıdır.


İnsanların evde olmadıklarında banyoda olabildiğince az zaman harcadıklarını ifade ediyorum. İşyerinde son zamanlarda bazı insanların tuvalet tezgahlarında çok fazla zaman harcadıklarını not ediyorum. Hepsi sadece akıllı telefonlarına baktıklarını tahmin edebilirim çünkü çoğu kişi meşgul olsa bile tezgahları çok sessiz gösteriyor.
Michael Karas

Engelli olduğunu düşündüm, bir arkadaşım bir sandalyedeydi ve ADA uyumlu olmayan tuvaletler hakkında şikayette bulunacaktı, ancak damlama konusu makul görünüyor.
Ed Beal,

1
Kapak bazen oturmak da güzeldir.
Hot Licks

@EdBeal - ADA uyumlu bir tuvalet olan AFAIK 'sandalye yüksekliği' tuvalet, yani koltuk seviyesi standarttan biraz daha yüksek.
brhans 15

@brhans, yükseklik standartları olduğunu biliyordum ama aynı zamanda Tom'un şikayet ettiği koltuk stili olduğunu düşündüm, cevabı bilmediğim için bir oy verdim.
Ed Beal,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.