Tek tuğla duvarların içine kabloları nasıl ekleyebilir / değiştirebilirim?


6

Evimiz tam tuğla. Dış duvarlarda çift tuğla ve her iç duvar için tek tuğla . 1979'da inşa edildi (Sanırım o zaman işleri düzgün yapmaktan hoşlanıyorlardı).

Tek tuğla duvarlara (ısıtılmış havlu askısı, yeni ışık anahtarı ve powerpoint gibi) yeni elektrikli eşyalar ekleme fırsatımız oldu, elektrik teknisyeni büyük bir parça kovalamak zorunda kaldıkça tadilat yaparken duvar, kabloları döşeyin ve delik tekrar dolduruldu ve boyandı. Bu oldukça büyük bir operasyon.

Elektrikli eşyaları tek bir tuğla duvarın içine ekleyebileceğimiz veya değiştirebileceğimiz başka bir yol var mı? Şimdi CAT5'i çalıştırmak istiyoruz ve iç duvarları değil tüm dış duvarları yaptık.


Anladığımdan emin değilim, birkaç şeyi açıklığa kavuşturabilirsiniz: iç duvarlarınız geleneksel çivilerin her bir tarafında tek bir tuğla katı mı yoksa tek bir tuğla katı mı? Tuğla üzerine alçı paneliniz var mı, yoksa bütün iç duvarlar tam anlamıyla tuğla mı boyalı? Tavan arasında ne kadar erişilebilir?
richardtallent

@richard - üstüne tokatlanan render ile, tek kat tuğla. Tavan arası yok, ama çatı alanına çok erişilebilir.
Mark Henderson,

1
Ev için 1979 veya 1879?
Bryce

@Bryce - 1979 ... neden?
Mark Henderson,

1979 gerçekten yeni… İşlerin doğru yapıldığı bir çağ gibi görünmüyordu. Ev nerede
Bryce,

Yanıtlar:


4

Yüzeyde gövdeli bir şey yapabilirsin - ya gömme gövdeli süpürgelik yerleştirebilirsin ya da süpürgeliklerine uyan bir kanal bulup deneyebilirsin ... Daha sonra tüm kablolarını bunun üzerinden geçir.


Hey bu iyi bir fikir, hoşuma gitti. Şu anda hiç süpürgemiz yok, ancak yakın gelecekte yüzer döşeme tahtalarına gitmek istiyoruz, bu yapmak için mükemmel bir zaman olabilir.
Mark Henderson,

6

Bu tür bir proje için Wiremold'u kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum , ancak bu, gittiğiniz estetiğe bağlı. 1/2 " EMT düzgün şekilde büküldüğünde açıkta kalan tuğlaya gerçekten düzgün bir görünüm verir.

Tuğlaya (veya bloğa) kanallık etme fikrini gerçekten sevmiyorum çünkü:

  • Bir daha asla aynı gözükmüyor, sen boyadığında bile
  • Deprem eğilimli bir bölgede diğerlerinden daha fazla çökmeye / düşmeye meyilli olabilecek iç duvarları zayıflatır.

500 serisi Wiremold, işi yapmak için tek ihtiyacınız olan şey olmalı.


3

Müteahhitiniz boruları çalıştıracak kadar uzak görüşlü mü? Eğer öyleyse o zaman olabilir kalan yeterli yer olup olmadığını kanal içinden CAT5 çalıştıramaz.

CAT5'in zemin boşluklarından geçmesi, ardından süpürgeliklerin / süpürgeliklerin sökülmesi ve duvarın ötesinde kısa bir mesafenin kovalanması da mümkün olabilir.

Alternatif olarak, eğer CAT5 bilgisayar ağları içinse, kablosuz düşünün. Yeni bir 802.11n hub satın aldım ve normal 802.11g müşterileriyle bile duvarcılıktan geçmek için mükemmel buldum.


Döşeme 2 'beton, yani orada hiçbir şey olmayacak. Boru ile BİR yer (telefon jakı) vardı, ama bunun dışında. BT'de çalışıyorum, bu yüzden WiFi gerçekten yaptığım iş için yeterince hızlı değil. Wi-Fi üzerinden aktarmanın 45 dakika sürmesi Gigabit ethernet üzerinden yaklaşık 15 saniye sürüyor (Ev, wifi alımı için de iyi tasarlanmamıştır)
Mark Henderson

(Sanırım şu anda burada çoğumuzun bir BT açısı var, bu değiştiğinde dilin standartlarının düşeceğine bahse girerim!) Ve evet, inşaat demiri WiFi için mükemmel bir Faraday kalkanı gibi görünüyor. sinyaller.
Jeremy McGee,

3

CAT5'i istediğiniz yerler aynı zamanda mevcut CATV (RG-6 / RG-58) veya telefon kablolarının bulunduğu yerler ise, cevap basit:

  1. Bir balık bandını duvardaki eski kabloya sağlam bir şekilde bağlayın.
  2. Eski kabloyu çekin ve balık bandını duvardan besleyin.
  3. Yeni CAT5 kablosunu takın ve balık bandını geri çekin.

VOIP veya cep telefonlarına geçtiyseniz, eski telefon kablolarını kaçırmazsınız. Eğer varsa do hala o kara hattı veya CATV kablosuna ihtiyacınız, sadece balık bant her iki teli bağlayın. Sıkı bir uyum olacak ama iyi olmalı.

Bunu yapmanın dört ipucu:

  1. Bant ucuz. Abartmak. Çok sayıda ilmek kullanın ve şeridi kullanarak balık şeridiyle bağlantı kurabilecek hiçbir şey olmadığından emin olun. Orijinal kabloda bir döngü yapmak, bunu yapmanın en iyi yoludur.
  2. Güvenlik nedeniyle, üzerinde çalışırken eski ağ arayüzündeki eski kabloları çıkarın.
  3. Eski kabloyu korumanız gerekirse, bunun için de yeni kablo çekme fırsatını kullanın. RG-58’i RG-6’ya yükseltin, eski iki çift telefon kablosunu başka bir CAT5’e yükseltin, vb.
  4. Uygun bir balık kasetiniz yoksa, bir tane alın. Duvarlardan beslenecek ve kırılmayacak bir esinti olan düz bir metal tel. İpleri ve diğer ip tiplerini birkaç kez kullanmaya çalıştım, duvarların ortasında birkaç kablo kaybettim. Eğlenceli değil.

1

Veri kablolarını bir duvarın dış tarafında çalıştırmak için birçok seçenek vardır.

Temelde, seçenekleriniz bazı yüzeyden çalışan kanal veya kanallarla sınırlı gibi görünüyor. Yüzeye monte oluklara yerleştirilirseniz, Panduit tarafından yapılan şeylere dürüstçe bakardım - Wiremold'dan kullandığım her şey (genellikle ev geliştirme mağazalarında bulduğunuz şeyler) oldukça çirkindir.

Hepsi maliyet ve estetiğe kayıyor. Şahsen ben EMT kullanarak bir tuğla duvarın dışına koşmak için en iyi görüneceğini düşünüyorum (sınai / maruz kalan hizmetlerin görünüşünü seviyorum), ancak kullanabileceğiniz başka birçok kanal ve kablo kanalı tipi var.

Bununla birlikte, bir döşemeden içeri giriyorsanız (katlar arasında uzanıyorsanız) veya herhangi bir yangın bariyeri kullanıyorsanız, kullandığınız her şeyin bir yangından kaçmak için kodla uyumlu olmasını sağlamanız gerekir. EMT, kod uyumlu olacaktır - diğer kablolama kanalı tipleri konusunda emin değilsiniz ... ancak çalıştığım her ticari bina, EMT'yi katlar arasında kablo döşemek için kullanıyor.


0

Bir fotoğraf yardımcı olur. Bir seçenek süpürgelik çıkarmak ve her birine bir cat5 korusu kesmek için.

Tuğla için, tuğla arasındaki harç derzleri boyunca kovalayabilir, sonra yeniden boyayabilir ve boyayabilirsiniz. Cat5 kablosu, çok fazla şey yapamayacak kadar incedir.

Eğer kedi5 tavan arasındaysa, tuğlayı bir kapıya kadar kovalayın. Kapı pervazı kalıplama arkasında bir boşluk bulacaksınız. Ardından teli kayan zeminin yanına veya süpürgelik arkasının arkasına kovalayın.

Ya da sadece pes edip kanal bağı ile kablosuz gidin: http://en.wikipedia.org/wiki/Super_G_(wireless_networking )

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.