Bir elektrikli tankless su ısıtıcısının uygunluğu nasıl değerlendirilir


8

Bir elektrikli tankless su ısıtıcısının evim için uygun olup olmadığını değerlendirmeye çalışıyorum. Dikkate alınacak çok fazla değişken var ve ona matematiksel bir yaklaşım olup olmadığını merak ediyorum.

Bunların göz önünde bulundurulması gereken faktörler olduğunu düşünüyorum:

  • Yolcular: 2 (henüz çocuk yok!)
  • Lavabolar: 2
  • Banyo / duş: 1
  • Çamaşır makinesi: 1 (ama çok az sıcak yıkama)
  • Bulaşık makinesi: 1
  • Katlar: 1

Yine de, bu veri noktalarına sahip olmak bana hiçbir şey söylemiyor. Bir çeşit formül var mı?

Yanıtlar:


8

İhtiyacınız olan sayılar akış hızları ve istenen sıcaklıklardır. Örneğin, Home Depot'un kılavuzu aşağıdaki akış hızlarını verir:

Banyo Bataryası: 0.5 - 1.5 gpm

Düşük Akışlı Mutfak Bataryası: 3.0 - 7.0 gpm

Duş: 1.0 - 2.0 gpm

Bulaşık makinesi: 1,0 - 2,5 gpm

Çamaşır Makinesi: 1,5 - 3,0 gpm

Tanksız ısıtıcılar, belirli bir akışta ne kadar ısı sağladıkları için derecelendirilmiştir. Gelen suyunuz 50 ° F ise ve 120 ° F istiyorsanız, sıcaklıkta 70 ° F'lik bir artışa ihtiyacınız vardır. Şimdi bulaşık makinenizi çalıştırmak ve duş almak istediğinizi söyleyin. En üstte, 4.5 gpm'ye bakıyor olabilirsiniz. 4,5 gpm 70 ° F yükseltmek için bir yol bulmanız gerekir. Home Depot'a geri dönerek , 4.9 gpm'de 77 derece yapacak bir Rheem gaz ısıtıcısı satıyorlar .

Alternatif olarak, bütün bir ev birimini kullanım noktası birimleriyle birleştirebilirsiniz. Bu, özellikle duşunuzu 120'ye kadar ısıtmak istiyorsanız, ancak bulaşık makinenizde bir ısıtma elemanı içermiyorsa ve bu suyu 140'a kadar ısıtmak istiyorsanız veya mutfak musluğunuzun, banyo musluk veya duş. Ayrıca, kullanım noktası üniteleri anlık ısı sağlamak için kullanışlıdır.


Bağladığınız gaz ısıtıcısı durduruldu ve gazım yok (bu nedenle elektrikli bir çözüm arıyorum). Ancak bilgilerin geri kalanı süper. Teşekkürler!
MPelletier

Ah, evet, o kısmı gözden geçirmeliydim. Matematik hala geçerlidir, ancak aslında elektrikle daha ucuza çıkabilirsiniz ve bunlar genellikle daha verimlidir. Göstermek için birimleri çekerken önce gazı tıkladım.
ND Geek

Telaşa gerek yok. Elektriğin daha verimli olduğunu mu söylüyorsun? Bunun tam tersi olduğunu düşündüm ... Gaz üniteniz 4.9F @ 4.9 gpm ve en iyi (ve kuşkusuz gazdan daha ucuz) elektrik üniteleri 77F @ 3.19 gpm yapıyor.
MPelletier

1
Üzgünüm, daha verimli olarak, gaz enerjisinin yaklaşık% 85'ini ısıya dönüştürebilirken, elektrikli tankless en verimli üniteler için% 98 civarında bir yerdedir. Gaz deposu ısıtıcıları elektrikten daha verimlidir.
ND Geek

1
Bilgiçlik ve biraz OT olduğu için özür diler, ancak elektrik ısısı yalnızca tüketicinin ödediği giriş enerjisinin sağladığı ısı kadar etkilidir. İletim ve üretim kayıplarına bakarsanız, kaynak enerji tüketimini karşılaştırırken elektrik o kadar verimli değildir. Bir birim ısı sağlamak için elektrik üretmek için, aynı enerji birimini sağlamak üzere dağıtım enerjisi de dahil olmak üzere eşdeğer miktarda gazdan daha fazla kömür veya ne kullanılırsa kullanılsın. Elektriğin karbon ayak izi de daha büyük olabilir. Bu sadece genel bir ifadedir, şeyleri şu ya da bu şekilde sallamak için birçok değişken vardır.
bcworkz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.