Bir muşamba zemini değiştirirken eski muşamba kaldırmalı mıyım?


9

Önümüzdeki birkaç ay içinde mutfağımdaki muşamba döşemeyi değiştirmeyi planlıyorum. Bir arkadaşa göre, mevcut muşamba kaldırmam gerekmiyor ve sadece yeni zemin döşeyebiliyor. Ancak bu bana yanlış geliyor.

Peki, mevcut muşamba kaldırmalı mıyım yoksa açmamalı mıyım?

  • Önemli olup olmadığından emin değilim, ancak bambu, mantar fayansları veya marmoleum yerine geçmeyi düşünüyorum.

1
evin ne zaman yapıldı (60'ların ortasından 80'lere kadar asbest oldukça yaygındı) Ayrıca, muşamba herhangi bir yere mi geliyor?
dotjoe

2
Muşamba (talaş + keten tohumu yağı + reçine) veya daha çok yerini alan vinil döşeme var mı? Bunlar farklı malzemeler.
Jeremy W. Sherman

Yanıtlar:


7

Eğer ben olsaydım onu ​​kaldıracağım. Yeniden modelleme yaparken yeni başlamak istemem dışında hiçbir sebep yok ve yapmadıkça iyi bir iş yaptığımı hissetmiyorum.


2
Katılıyorum - Görme şeklim, tam olarak ne yaptığımı ve kaliteli iş olduğunu biliyorum. Göremediğim orijinal inşaatçı veya önceki ev sahibinin ne yaptığını kim bilebilir. Yeni bir yere koymak ve daha sonra altında sorunlar olduğunu öğrenmek istemem.
Doresoom

Bir cevap seçmek biraz zordu. Zemine daha iyi baktıktan sonra, en az 3 kat ve belki de 4 kat linolyum var, ve diğer bazı problemlerim var. Ve bu uzun vadeli bir model olması için tasarlandı, bu yüzden aşağıdan yukarıya doğru istiyorum.
wdypdx22

Asbest konusunda dikkatli olun ... çoklu katmanlar muhtemelen bunlardan birinin asbest destekli olduğunu gösterir. Söktüğünüz muşamba püskürttüğünüz sürece, havadaki herhangi bir asbest tozunu önlemelisiniz, ancak emin değilseniz / dikkatli iseniz bir numuneyi test ettirin.
r00fus

6

Eski muşamba döşemenin çıkarılması zordur ve mevcut muşamba düz ve düz olduğu sürece üzerine yeni bir yüzey döşemede iyi olmalısınız. Bununla birlikte, benim banyo remodeled zaman yeni bir seramik zemin koymak için eski muşamba kaldırıldı dedi. Aslında muşamba kaldırmayı oldukça kolay buldum, çünkü çoğunu tek bir tabakadan soyabiliyordum ve daha sonra destek panosunu bırakmadan önce kalan gevşek yapıştırıcıyı yerden kazıyordum. (Ama bunun tipik muşamba döşeme kaldırma deneyimi olacağından emin değilim ... belki muşamba döşemem başlangıçta düzgün kurulmamıştı.)

Mevcut muşamba aşağıda tutacaksanız, dikkat edilmesi gereken en büyük şey, yeni döşemenin yükseklik ekleyeceği ve eşikleri ve / veya cihazları etkileyebileceğidir. Yukarıdaki banyo tadilat durumunda, yeni karo zemin sadece eşik düzeyinde olduğu için eski muşamba kaldırmak yaptım iyi bir şey. Eğer muşamba orada olsaydı, eşiği yükseltmem gerekecekti.

Düz ve eşit olduğu sürece, birçok döşeme seçeneği doğrudan eski vinil döşemenizin üzerine döşenebilir. Eski döşemenizin üstündeki zeminlere eklediğiniz her şeyin, eşikleri de çok daha yüksek hale getireceğini unutmayın; bulaşık makineniz gibi tezgahın altına uyan tüm aletleri de etkileyebilir. Çok fazla iş yapmadan önce bunu düşünmek isteyeceksiniz. Yükseklik değişikliğinin takılma tehlikesine neden olabileceğini görebilirsiniz. Referans: http://www.theflooringlady.com/removing_vinyl_flooring_000805.html


Benim alt kat linolyum benim banyo almak için gördüm. Bence nem bir çeşit süper yapıştırıcı yarattı çünkü ne kullandığım önemli değil. Alt kata kaynaşmıştı.
dotjoe

1
Bilgi için teşekkürler. Başka bir bakıştan sonra zaten başka bazı problemlerle 3-4 katmanım olduğunu buldum.
wdypdx22

4

30 yıllık deneyime sahip profesyonel bir zemin kaplama montajcısıyım. 18 çalışanım var ve tüm ticari işleri yapıyorum. Ben bir Forbo Master Mekanikçisiyim. Ve liste uzayıp gidiyor.

Hemen hemen tüm üreticiler, yeni zemininizin herhangi bir garanti kapsamında yer alması için, yeni bir zemini doğrudan uygun şekilde hazırlanmış bir alt tabakaya monte etmeniz gerektiğini belirtmektedir.

Kaliforniya'da 3. kat döşemek yasaya aykırıdır. Sorun şu ki, zayıf bağlantınızın nerede olduğunu bilmiyorsunuz ve yeni katınız büyük olasılıkla başarısız olacaktır. Tüm yeni zeminler zaman içinde stres yaratacak ve oldukça hızlı olacaktır. Bununla birlikte, kesme şeklinde oldukça fazla strese sahip olacağınız söyleniyor. Büyük olasılıkla kullanacağınız yapıştırıcı, kaymaya karşı tutmak için yeterli mukavemete sahip olacaktır, ancak aşağıdaki katmanlardan en az biri olmayacaktır. Bu yüzden profesyonel tavsiyem bunu yapma.

Bir profesyonel olarak bu işten uzaklaştığım bir iş, Mevcut malzemeyi kaldıramadıysam çünkü bir müşteri para tasarrufu yapmak istiyordu.

Katmanlardan herhangi birinde Asbest bulunması söz konusu olduğunda, yüksek bir olasılık vardır. 9 inçlik esnek karoların hepsinde Asbest bulunur. En esnek sac ürünler bunu yapmaz. Hiçbir Linolyum asbest ile üretilmemiştir ve linolyumdaki iki ana bileşen aslında Keten tohumu yağı ve Mantar çiçeğidir. Bununla birlikte, mastiklerin çoğu 1984'ten önce kullanılan bir kısım chrysolite Asbestos malzemesidir. Siyah mastik büyük bir kırmızı bayraktır ve 1984'ten önce inşa edilen herhangi bir yapıdan örneklenmeli ve test edilmelidir. Bu bilgi 1910 sayılı Federal Düzenlemeler Yasası'ndadır. boya kurşun kurşun.


3

Bazı durumlarda (benimki gibi), eski şeylerin düzgün bir şekilde yapıştırılmadığını görürsünüz, aksi takdirde üstüne çıkabileceğiniz zaman onu çıkarmaya zorlarsınız ...


2

İlk önce yüzeyinizi hazırlarsanız (iyice temizleyin) ve çoğunlukla sağlamsa (özellikle kenarlarda), yeni sert zeminleri üste döşemekte sorun yaşamamalısınız. Ben 4-5 katmanları muşamba buldukları mutfak şeklini duydum!

Dolaplar ve cihazlarla artan kalınlığı hesaba katmanız gerekir.


çok yakında yükseltilmiş bir mutfak zemine sahip olacaksınız. adımına dikkat et. lol
dotjoe

2

Eski evimde benim banyo muşamba kaldırıldı ve yere gerçekten iyi yapışmış siyah katran kağıt malzeme kaldı. Su ve bir ısı tabancası kullandıktan sonra bir numara buldum ve paylaşmaktan heyecan duyuyorum. Tiger adında bir duvar kağıdı puanlama aracı kullandım ve siyah kağıdın her yerine koştum. Daha sonra üstüne eski bir havlu koydum ve havlu üzerine eklenen mavi bir şafakla çok sıcak su döktüm. Bir plastikle kapladım ve birkaç saat bıraktım. Kağıdın büyük parçalar halinde 3 "macun bıçağıyla kazınmasına şaşırdım! Isı tabancasından çıkan neredeyse küçük bitler değil. Hepinizin muhtemelen asbest olduğunu söyleyeceğim ama ıslak olmanın kesinlikle hava almasını engellediğini biliyorum. Umarım bu birine yardımcı olur!

Güncelleme: Yukarıdaki işlemi geniş bir alanda yaptım ve bir gecede bıraktım. Her şey tek parça halinde kaldırdı!


1

Eski katmanları çıkarın. Ağır bir cihazın (buzdolabının) zeminin üzerine yuvarlanması izler bırakabilir (eğik çizgiler). Bu, çoklu katmanlarla abartılabilir. Zemindeki parçalar bunu kanıtlıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.