Açılı alçak gerilim kutularının standart çıkış kutularına göre avantajları var mı?


5

Yeni inşaatta LV kablolama yapacağım. Açık destekli Carlon kutularını gördüm, ancak yalıtılmasının zor olduğunu ve bu nedenle dış duvarlarda kullanılmaması gerektiğini okudum. Bunun temel olarak sprey köpüğünün kutuların arkasına püskürtülememesi nedeniyle olduğuna inanıyorum. Ancak, cam elyaf yalıtımın hala arkalarında yerleştirilebileceğini düşünüyorum.

Bu alıntı Yapısal Ev Kablolama :

Open back electrical boxes cannot be sealed to prevent cold air from coming in through the outlets

Tek bir kutuya 2 kat-6 ve 1 koaksiyal çalıştırıyorum.

Bu kutulara, özellikle kutulara kablo kanalı koymayı planlamıyorsam, 120V tiplerin (aşağıda gösterilen) üzerinde gerçek bir faydası var mı?

enter image description here

enter image description here

Yanıtlar:


11

Açılır Kutuların "Hacim Yok" Avantajı

Açık destekli kutular, sonlandırma alanının hacmini kutunun boyutuyla sınırlandırmama avantajına sahiptir. Bir kutunun sağladığından daha fazla hacme sahip olmanın önemli olduğu birkaç senaryo:

  1. Yapılandırılmış kablonun doğrudan odadaki bir cihaza (düşünüyorum hoparlörler) yönlendirilmesi durumunda, odada gerekli olan kablo mesafesi kabadayken duvarda biriktirilir ve ihtiyaç duyulana kadar orada kalır (kapatabilirsiniz) gerçekten ihtiyacınız olana kadar düzenli hale getirmek için boş bir plaka ile). Gevşeklik duvardan çıkmadığından, kaya veya diğer duvar malzemelerinin montajı ile etkileşime girmez veya zarar vermez.
  2. Duvar plakasında yoğun bir sonlandırma yoğunluğunun olduğu yerlerde (tek bir çete kutusundaki 6x keystone jakları düşünün) cat5 / 5e / 6'nın minimum büküm yarıçapı gereksinimi kapalı bir kutuda kabul edilemez. Sonlandırmaları yapmak için gereken gevşeklik, duvar plakasının arkasına gitmeli, bu da kutuda çok sıkı bir kablo sargısı oluşturacak ya da en kötüsüne tam olarak uymayacak. Açık destekli kutular bu sorunu çözer çünkü duvar boşluğu boşluğu yerleştirmek için kullanılabilir.
  3. Duvar içi bir aktif sonlandırma cihazı kullanma bunun gibi kapalı bir kutudan daha fazla ses gerektirebilir. Kutunun, elektroniğin kütlesine ek olarak, sinyal kablosunun büküm yarıçapı gerekliliklerini ihlal etmeden sonlandırma için gereken gevşekliği sağlaması gerekir.

Dış duvarlarda buhar bariyerinin ve yalıtımın sizin için mevcut olan hacmi sınırlayacağını, ancak muhtemelen kapalı bir kutudan çok daha düşük olduğunu unutmayın.

Buhar Bariyeri

Yaşadığım yerde (Kanada) "buhar bariyer kutuları" (önceden oluşturulmuş poli bardaklar) kullanılması geleneksel ve kod kabul edilebilir burada gösteriliyor (dış) duvarlardaki tüm elektrik kutularının arkası açık veya kapalı olarak. Normal bir kapalı sırt kutusu, bir açık sırtlı kutudan daha fazla kendi buhar bariyerini sağlamaz.

Bu yöntem, bina kodunda, "kablolama ile buhar bariyerini tehlikeye atmayacaksınız" kararından geliyor. Buhar bariyer kutuları, duvarın buhar bariyerine bantlanır ve teller, girdikleri buhar bariyer kutularına konur.

yalıtım

Sırtı açık kutular, cam elyafı veya mineral yün yalıtım kombinasyonu ile bir sorun görmedim. Kutuların etrafına uygun bir buhar bariyeri monte edildiğini varsayarsak, sprey tipi yalıtımda da sorun olmamalıdır.


Mükemmel cevap Kilit taşı jakları kullanarak tek çeteli bir kutuda 2 kedi6 ve 1 koaksiyelini sonlandırmanız gerekirse, büyük bir fayda görüyor musunuz? Özellikle de maliyetlerin neredeyse 5 katı olduğunu düşünüyor Bükülme yarıçapından bahsediyorsunuz, bunun 22 derin bir kutuda onurlandırılabileceğini düşünüyor musunuz?
Steve

Açık destekli kutuların, kapalı destekli kutuların maliyetinin 5 katı olduğunu mu söylüyorsunuz? Eğer öyleyse, daha iyi bir kaynak bulmanız gerekir. Evde bile olsa, tek destekli açık sırtlı 18 cu ile kabaca aynı. inç kapalı destekli. Gevşemeyi bir kutuya sığdırabileceğinizi anlamanın en iyi yolu denemektir. Bir kutu, plaka, kriko ve kablo alın ve sonlandırmayı ve kalıbı kutudan dışarı çekerek hile yapmadan takmayı deneyin. Ev tipi gerilimler için elektrik kodu gereksinimlerini karşılamak için kapalı kutular bulunmaktadır. Bunları veri kablosu için kullanmak gereksiz bir hacim kısıtlaması getirir.
alx9r

Evet, yedeklenmiş Carlon kutularını Lowes'te aç, yaklaşık yak. 1.90 dolar, 22 cu. inç kapalı arka kutular yaklaşık 0.35 $ maliyet. Ev Deposunu kontrol edeceğim. Belki de farklı bir marka taşıyorlar.
Steve

1

Temel yararı, büyük yuvarlak deliklere sahip şirin tüpün yerleştirilmesi için yapılmasıdır. Bu nedenle, kabloları çalıştırmak için şirin küvet kullanıyorsanız, büyük olasılıkla açık kutuları tercih edersiniz.

Aksi takdirde, gerçekten önemli değil.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.