Kullandıktan sonra duşu seyreltilmiş bir çamaşır suyu çözeltisiyle püskürtmeli miyim?


5

Bodrumda çok iyi havalandırılmamış bir fayans duş var. Kayınvalidem, 1/2 şişe çamaşır suyu, 1/2 su sprey şişesi ve küflenmeyi önlemek için kullandıktan sonra duş yüzeylerinin etrafına püskürtmeyi önerdi.

Kayınvalide her zaman haklıdır? Bu iyi bir fikir mi?


O otomatik duş temizleyici boyalarından birini kullanıyorum. Dolar dükkanındaki günlük kullanım sisini dolduruyorum.
Evil Elf

Yanıtlar:


2

iyi olmalı. Bu çamaşır suyunu hiçbir zaman çamaşır veya havlu üzerine giydirmeyin. Küf sporları, duşun dışındaki alanda çarpacağından havalandırma düzenini ayarlamanız gerekir. ayrıca klorlu sıcak su kolayca solumak için klorür gazı açığa çıkarır, bu nefes almak için harika değildir.


Havalandırma konusunda ne yapabileceğime bir bakayım. Tavsiye için teşekkürler.
dangowans,

"Havalandırması iyi olmayan" bir iç mekanda çamaşır suyu, özellikle daha az toksik alternatifler olduğunda, cilde ve akciğerlere zararlı ve korkunç bir fikirdir
Jessica Brown,

4

Sirke de tüm endişeler olmadan da çalışır - yüzde 30 ila yüzde 70 oranında su sirkesi kullanın.

Ayrıca kuruduktan sonra duşu havluyla silme alışkanlığı edinin. Tüm o suyu toplayacaktır, bu da yıkadığınızda ve kuruturken evden dışarı çıkar.


Havlu fikrini seviyorum. Bunu düşünmelisin. Teşekkürler.
dangowans

4

Havalandırma sınırlıysa, bodrum katında bir nem alma cihazı kullanmayı deneyin - ne kadar su toplayabileceklerine şaşıracaksınız.


Nem alıcıyı aklımda tutacağım. Önerin için teşekkürler.
dangowans

3

Özellikle kötü bir küf kalıbını (üniversite günleri) farkettikten sonra duşumun bir şişe çamaşır suyu alma hatasını yaptım. Bence dilüsyon kesinlikle solunum amaçlı bir zorunluluktur. İkinci olarak çamaşırlarınızı giydirememek ve ayrıca çamaşır suyunu kullandıktan sonra kendinizi iyice yıkamaktan endişe ediyorum. Giysilerime hiç bir şey girmediyse, sırtımı kaşıdığımda ellerimde bir miktar vardı ve en sevdiğim siyah tişörtlerimden birini mahvetti.


Bahşiş için teşekkürler. Çamaşır suyu seyreltildi, ancak özellikle kıyafetlerin çevresinde dikkatli kullanacağınızdan emin olacağım.
dangowans,

2

Bu ürünü yıllarca kullanıyoruz. Bir rüya gibi çalışır - sadece küflenmeyi yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda bakarken küfü dezenfekte eder ve küfü giderir. Çamaşır suyu ve diğer çeşitlerin bir birleşimidir, bu nedenle giysilere de zarar verir. Ayrıca çok kuvvetli bir kokusu vardır, bu yüzden püskürtmeniz ve uzaklaşmanız gerekir. Bunu sadece her seferinde, her seferinde kullanmanıza gerek yoktur.

görüntü tanımını buraya girin

Ayrıca, kullandıktan sonra karoları ve duş alanını silmek için havluyu ve eski havluyu kullanmalı ve havluyı havalandırılan alana kurumaya götürmelisiniz.


1

Çamaşır Çamaşır Suyu cildinizi ve ciğerlerinizi yakabilecek tehlikeli bir oksitleyicidir ve aslında küf için çok kötü bir çözümdür. Çoğu durumda, aktif bileşen (sodyum hipoklorit), yüzeyinize nüfuz etmek yerine hızlı bir şekilde havaya (soluduğunuz) buharlaşır. Çamaşır suyu genellikle kalıbı sabitlemez, çünkü yeterince uzun yapışmaz veya kalıbı öldürecek kadar derinlere nüfuz etmez. Ağartıcıdaki su küfü besler. Ben tavsiye ediyorum:

  1. Her kullanımdan sonra duvarları yumuşak bir silecek veya havluyla silerek duş / banyo alanınızdaki artık nemi azaltın - bu, sabun filmi birikimini büyük ölçüde azaltır ve alanı temizleme ihtiyacını azaltır.
  2. Tavan havalandırma fanınızın boşaltma noktasında tüy, toz veya kuş yuvası olmadığından emin olun. Bir havalandırma fanınız yoksa, dış tarafa havalandırmayı (tavan arasına değil) monte edin.
  3. Havalandırma fanınızı, nemi almak için duşunuzun sonundan 20-30 dakika sonra çalıştırın - Fan anahtarınızın kullanabileceği bir konumda bir Leviton veya Lutron elektronik duvar zamanlayıcısı takın.
  4. Beyaz sirke gibi daha kullanıcı dostu temizleyiciler kullanın (bu aynı zamanda sabun filminin kesilmesine yardımcı olur). Boraks ve TSP, temizlenmesi gereken iyi anti-mikrobiyallerdir. Bodrum köşelerinde, birkaç ayda bir (veya benzeri) Concrobium Kalıp Kontrolü gibi bir ürünle periyodik bir sprey yardımcı olacaktır.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.