Kayar cam kapıyı nasıl ters çevirebilirsiniz?


9

Verandaya sürgülü cam kapı var. Açma tarafı bir duvara sıkıştı, yani kapıyı tamamen açmadan o duvara çarpmanız gerekiyor. Diğer tarafta bolca yer var.

Kapıyı ters çevirmeyi düşündüm, böylece sağ taraf yerine sol taraf kaymıştı. Şimdi, cam kapıların sol ve sağ elle satıldığı göz önüne alındığında, bunun biraz dahil olduğunu hayal ediyorum. Ancak tüm üniteyi değiştirmeden yapılabilir mi? Eğer öyleyse, ne dahil?


4
Kapıyı ters çevirin!
Tester101

1
sağa veya sola kaydırmadan önce veya daha ucuz birimlerle kapıları tersine çevirdik. Çerçeveler genellikle belirli bir üst ve alt vardı, ancak kapılar yoktu. Ardından kilit donanımını istediğiniz tarafa takın.
shirlock evleri

2
Son zamanlarda birkaç yeni sürgülü cam kapı taktım ve kapılar yukarı ve aşağı tarafı ile üretildi - silindirler tabana monte edildi ve üst kenar pürüzsüzdü. Baş aşağı çevirmenin üreticiye bağlı olduğunu düşünüyorum. Kapıyı çıkarmanızı ve bunun sizin için bir seçenek olup olmadığını görmek için bir göz atmanızı öneririm.
Stefan Mohr

Bu, parçaların iyi resimleri ve / veya marka ve model olmadan cevap vermek imkansız olabilir.
Tester101

Evet, bariz bir şey görmediğim sürece kesinlikle tersine çevrilemez. : - /
Alex Feinman

Yanıtlar:


3

Eğer kapı ters olabilir (ve bu büyük bir ise) o zaman o tüm kapı çerçevesi çıkarmadan yapılabilir düşünemiyorum. Sabit bölme, sabittir ve çerçeveden ayırmanın ve diğer tarafa tutturmanın bir yolunu görmüyorsanız, şanssız olabilirsiniz.

O yüzden sen varsayalım olamaz sabit çerçeveyi çıkarın. Kapıyı döndürmeyi deneyebilirsin. Bu işe yaramalı, ancak rayı dışarıya koyacaktıkapı. Bu maruziyetin ürünün uzun ömürlülüğünü nasıl etkileyeceğini bilmiyorum ve kesinlikle pistte daha fazla şeyin oluşmasına eğilimli olacaksınız. Bu aynı zamanda camın dış tarafının iç kısma bakacağı anlamına gelir. Modern camların çoğu, enerji verimliliği amacıyla dışarıda yansıtıcı kaplamalara ve işlemlere sahiptir. Bunu kaybediyor olacaksınız ve muhtemelen yazın daha da kötüleştirerek (enerji daha kolay nüfuz edeceği ve daha az kolayca kaçacağı için). Son olarak, kapınız parlatılır ve mühürlenirse ve çerçevenin etrafında bir flanş varsa, sidingdan çıkmadan başka yöne bile uymayabilir ve vinil ise, çerçevede muhtemelen şu anda drenaj delikleri olabilir. eve boşaltın .

Daha sonra lockset'i ters çevirmeniz ve kapıdaki kolu tutmanız gerekir. Bu muhtemelen en kolay kısımdır.

Ancak, sonuç olarak, muhtemelen şunları yapacağınızı bilmelisiniz:

  • Tüm çerçeveyi açıklıktan çıkarmanız gerekiyor
  • Tersine çevrilen cam işleminden enerji tasarruflu özellikleri kaybetme olasılığı
  • Ray yolunuzu dış ve ek aşınmaya maruz bırakın
  • Sapınızı ve lockset'inizi tersine çevirmeniz (ve parça güvenliği yöntemindeki "çubuğu kullanma yeteneğini kaybetmeniz) gerekir.
  • Kapıyı tekrar parlatmanız ve tekrar mühürlemeniz gerekir (bir flanş olması ve hala kullanılabilir olması şartıyla)

Benim düşünceme göre, bunların her biri bunun yerine yeni bir kayar kapı satın almayı garanti eder. Çünkü kapı çerçevesi o kadar pahalı değil. Mesele, kapıyı çıkarma, değiştirme ve yeniden mühürleme işçiliğidir ... ki bence her iki şekilde de yapmanız gerekir.


4

Andersen ile taraf değiştirme görevi küçük bir çalışma ile mümkündür. Olması gereken, sap, kilit ve mandal için tüm deliklerin karşı tarafa açılması gerekir. En karmaşık olan, mandalı barındıran kanal olacaktır. Bunu büyük bir matkap ucu kullanarak ve birkaç delik açarak bitirmek için bir dremel aleti alarak kestim. Son olarak, orijinal delikleri bir çeşit silikon veya calking ile takmanız gerekecektir. Beyazı kullandım, böylece karışıyor.

Sonra tek yapmanız gereken sabit kapıyı hareket ettirmek ve mandal için yeni bir delik açmak. (Bu adımı yapmak zorunda kalmadım çünkü yapmaya çalıştığım tek şey kırık bir opp kapıyı çevrimiçi bulduğum bir kapı ile değiştirmek, bu yanlış taraf oldu.)


Jeff'in cevabına dayanarak bunu kendim deniyor olabilirim, ama önce Anderson insanlarını bir tahmin için çağıracağım.
sborsher
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.