Tavanımı sıkı bir bütçeyle nasıl yalıtabilirim?


12

Tavan arası şu anda 135 Fahrenheit (55 Celsius) ve daha fazlasını çalıştırıyor. Ve bu günün en sıcak kısmına bile gelmeden önce! Klima adam Klima mükemmel çalışıyor dedi. Ancak tavanı test etti ve klima havalandırma deliklerinden tamamen farklı bir sıcaklık! Bu yüzden geceleri bile yeni evimde kaynıyorum!

A / C adam tavan arasında çok izole olduğunu doğruladı. Parlak bir bariyere sahibim (ne olursa olsun), ama evimin geri kalanına ısı transferini önlemek için yeterli yalıtım yok. İkinci hikaye kesinlikle en sıcak, ancak ilk hikaye bile çok sıcak. Bu nedenle elektrik faturam deliremez ki bu da paramı alamıyorum çünkü A / C yapmak istediğim işi yapmak için asla yeterince çalışamaz.

Çatı katının zeminine yalıtım ruloları döşemek bana önerildi. On-line olarak nasıl yapılacağını ve ne tür bir yalıtımın satın alınacağını öğrendikten sonra, verilen tüm bilgilerin yanı sıra üfleyiciler, kirişler ve benim için tamamen yeni olan birçok kelimeye yapılan referanslara boğuldum.

Son zamanlardaki kişisel sorunlardan dolayı gerçekten sıkı bir bütçem var. Tavan arasında nasıl yalıtım yapacağım konusunda birisi bana rehberlik edebilir mi?


1
Gönderim insanlar için çok mu uzun? Buraya ilk gelişim.
LuxeGypsie

5
Merhaba - Kişisel sorunlarınızı duyduğuma üzüldüm. Sizi biraz DIY cehenneme götürdüğü açıktır ve işleri halletmek için çaresizsiniz. Bu soru-cevap dostu bir topluluktur ve insanlara DIY sorunları konusunda yardım etmeyi seviyoruz. Konu ile ilgili konuların açık tutulması ve diğer kullanıcılar için açık ve anlaşılır olması için soru sorma ve cevaplama konusunda bazı kurallara uymaya çalışıyoruz. Bu kaliteyi düzenlemek ve korumak bazı üyelerin yararınadır.Sorunuzu düzenledim. Umarım cevaplar gelir
Piotr Kula

Tavanın bazı fotoğraflarını uyandırabilir misiniz? Sonra ne yapacağımızı görebiliriz. Genellikle birkaç cm cam elyaf dolgusu yalıtım ile iyi çalışır .. ama strafaam da oldukça mükemmel. Ayrıca Klima ve havalandırma bazı resimler. Muhtemelen bir şey doğru yapılmaz
WillyWonka


Klima üniteniz tavan arasına monte edilmiş mi?
RSMoser

Yanıtlar:


11

Yalıtım sorunuzun en doğrudan cevabı oldukça basittir. Amacınız, ikinci katın tavanının üstünde 40 veya daha yüksek bir "R" değerine eşit yalıtım sağlamak olmalıdır.

Bir DIYer için en ucuz yöntem, mevcut herhangi bir yalıtım üzerine yüzsüz fiberglas yalıtımını yaymaktır. Şu anda neye sahip olduğunuzu bilmiyoruz, "R" değeri veya türü. Ne kadar fazla eklemeniz gerektiğini belirlemede yardımcı bir faktör olacaktır.

Ancak bununla birlikte, bazı genel yönergeler şunlardır:

  • Standart fiberglas battaniye yalıtımı inç başına 3,2 ila 3,4 "R" ekler. Örnek: 3 1/2 "yalıtım = R-11, 5 1/2" = R-19, vb.
  • Bu, 15 1/2 "veya 23" genişliğinde rulolar halinde gelir.

Kurulumu oldukça kolaydır, ancak herhangi bir fiberglas tozunda nefes almamak veya cildi açığa çıkarmak için önlemler alınmalıdır. Toz maskesi ve hafif tam giysiler iyidir.

Ayrıca tavan arasında dolaşırken dikkatli olun. Kilonuzu tavan kirişlerinde tutmalı, asla gerçek tavana basmamalısınız veya kendinizi aşağıdaki odada bulabilirsiniz. Birkaç kiriş üzerinde stratejik olarak bulunan birkaç tahta bir yürüyüş yapabilir ve siz çalışırken hareket ettirilebilir.

Tamamen deneyimsizseniz, belki size yardımcı olması için biraz DIY deneyimi olan bir arkadaşınızın yardımını alabilirsiniz. Ek yalıtım her zaman iyi bir yatırımdır ve A / C enerji maliyetleriniz için hızlı bir geri ödeme sağlayacaktır.

Benim herhangi bir SE guru herhangi iyi video öğretici bağlantıları varsa, lütfen onları ekleyin.

İyi şanslar.


2
+1 Ayrıca, fibergls battaniyeleri, şirlock'un R seviyelerini elde etmek için genellikle dik açılarda istiflenebilir. İlk kat kurulduktan sonra hareket ederken dikkatli olmak daha da gereklidir.
bib

+1 @ bib. İstifleme iyi çalışıyor. teşekkürler, bunu daha net yapmalıydım.
shirlock evleri

Elektrikli bir çatı havalandırması eklemek daha ucuz olabilir ve yaz aylarında daha iyi bir iş çıkarır. Güneş dışarıdayken ve sıcakken havayı gerçekten hareket ettiren ve tavan sıcaklığını 20 dereceden fazla azaltabilecek güneş enerjili menfezler vardır.
Ed Beal

10

Bazı eyaletler, profesyonel olarak döşenmiş yalıtımı ve diğer enerji verimliliği iyileştirmelerini destekler. Eğer durumunuz böyle ise, kendiniz yapacak olursanız, malzemeler için ödeyeceğinizden daha az bir profesyonel kiralayabilirsiniz. Massachusetts% 75'i kapsıyor, bu yüzden iki çatı havalandırması ve temel boyunca kalafatlama da dahil olmak üzere tavan arasını yalıtmak için sadece 300 $ ödedim. Gaz ve elektrik şirketlerinden eyaletinizdeki bu tür programları öğrenmelerini isteyin.


1
Büyük tavsiye !!!! + oy !!
shirlock evleri

6

Bütçe buna izin vermeyebilir, ancak hemen çalıştığım ilk şey, sıcak havayı boşaltmak için bir güneş tavan fanı (1000cfm) kurmaktı (fan öncesi 170F, fan sonrası 120F). Toplam bir reroof işi için biriktirirken, çatı malzemesinde (35 yıllık organik, satışına göre çok geç) fazladan 3 yıl aldı. Reasürans, belirgin nedenlerle çatıdan sonra geldi.


1
+1 Fanlar çok yardımcı olabilir, ancak termostatik olarak kontrol edilenler satın almak ve kurmak pahalıdır. tipik DIY projeniz değil.
shirlock evleri

2
Bu yüzden Solar ile gittim, müstakil, şebeke gücü ile uğraşmak yok.
Fiasco Labs

6

Gelecek yıl inşa edeceğimiz bir ev için tavan yalıtımı hakkında bazı tavsiyeler ararken sorunuzun başına geldim.

Tavan aralığınız hakkındaki düşüncem, yapmanız gereken ilk şey tavan arasındaki hava sızdırmazlığıdır. Mutlaka pahalı değil, ama kesinlikle bir ağrı, özellikle tavan arasındaki hava sıcaklığı çok yüksek olduğunda. Orası 140F iken kiralık evimde tavan üzerinde çalıştım ve sizi hasta edecek. Sıvıları almadan ve içmeden önce sadece bir süre çalışabilirsiniz.

Yaptığınız ana şey, boşlukları gördüğünüz bazı (muhtemelen birçok) kutu köpük ve mühür elde etmektir.

Hava sızdırmazlığı için bağlantılar: "Energy Star ile Sızdırmazlık ve İzolasyon İçin Kendin Yap Kılavuzu" http://www.energystar.gov/index.cfm?c=diy.diy_getting_started

BuildingScience.com Tavan arası Hava Sızdırmazlık Kılavuzu ve Ayrıntıları http://www.buildingscience.com/documents/guides-and-manuals/gm-attic-air-sealing-guide/view

Nasıl bir tavan hava sızdırmazlığı: giriş (google yapabilirsiniz)

"İnce Homebuilding" tavan arasında hava sızdırmazlık videoları aynı seriye sahip düşünüyorum.

Özellikle hava sızıntısı olan güneş enerjili tavan vantilatörü tavsiye etmem. Soğutucu şartlandırılmış havayı evin dışına ve tavan arasına emer. Tavan aralığınız daha serin olacak, ancak AC daha fazla çalışmak zorunda kalacak. Attic Emmeye İzin Verme - Power Attic Ventilatörleri Kötü Bir Fikirdir.

Sonra yalıtın. Kendi yalıtımınızı yapabilirsiniz. Zor değil, ama yine de sıcak olduğunda ağrı ve kaşıntı (ne tür bir yalıtım kullanırsanız kullanın).

Umarım bu yardımcı olur.


Tavan arasındaki enerjili havalandırmalar, 80'lerde bunu yapmaya başladıktan sonra evime yaptığım ilk şey, güç faturamın yarı yarıya düştüğünü gördüm çünkü tavandaki hava, havalandırma kurulumundan sonra 115f'nin üzerine çıkmadı. İlk yüklediğim hat güç oldu son 2 güneş oldu. Uygun tavan havalandırma deliklerine sahipseniz, bu dozu evdeki şartlandırılmış hava boşluğuna hiçbir şey yapmayın, ancak ısı yükünü tavandan çıkarın.
Ed Beal

4

Çatı katı muhtemelen çok sıcaktır, çünkü uygun havalandırma eksikliği vardır. İlk önce sıcak havanın çatı katından çıkmasına izin veren herhangi bir havalandırma olup olmadığını kontrol ederim. Çoğu zaman, insanlar havalandırmayı dış havaya bloke eden ve tavan arasını bir seraya dönüştüren tavan arasına yalıtım atarlar. Şu anki düşünce, alt menfezler ve sırt menfezlerinin bir kombinasyonuna sahip olmanızdır. Gerekli havalandırma miktarı, tavanın kare görüntüsünün 1 / 150'si "net serbest havalandırma alanı" dır (NFVA). Bu nedenle, tavan arası 300 ft 2 ise , 2 ft 2 havalandırma olmalıdır.

Yapılacak ikinci şey, ev ve çatı katı arasındaki herhangi bir deliğin kapatılmasını sağlamaktır. Tavan arasında teller için delikler var mı? Genişleyen köpük ile doldurun. Lambalara dikkat edin. İzolasyonu onlardan uzak tutun. Sıcak yalıtım alev alabilir.

Para varsa, yapılacak üçüncü şey, yapabileceğiniz en ucuz (R değeri başına) yalıtımı satın almaktır. Kullanılmış yalıtımı Craigslist'ten veya yerel makalenizden bulabilirsiniz. Kirişler arasında açılmış bir kat "kraft kağıdı ile karşı karşıya" yalıtım keçeleri ile yalıtmaya başladım. Kağıdı üst katın tavanı olan alçıpan ile temas ettirin. Ardından, alabileceğiniz kadar gevşek dolgu yalıtımı yayın veya önceden kurulmuş keçelere dik olarak bazı yalıtım keçeleri döşeyin. En azından, R değerinin en az 20, yaklaşık altı inç fiberglas veya selüloz olmasını sağlarım. Kağıt üzerinde sıkışmış (yüzlü keçeler) çok katmanlı bir yalıtım tabakası kurmayın. Birden fazla kraft kağıdı tabakası olması nemi hapsederek küflenmeye neden olabilir.


0

"bariyer" yalıtımınız büyük olasılıkla folyodur. bir başlangıç ​​için iyi ama sadece R1 yalıtım faktörü. doğrudan güneş ışığına maruz kaldığı için ısınan bir evi soğutmanın en iyi ve en ucuz yolu, dış duvarları ve fayansları beyaz veya ona yakın boyamaktır. elektromanyetik radyasyonun ilk etapta ısıya dönüşmesini durdurur. eğer düşmeye veya çatılara eğilimli değilseniz, sizin için yapmanızı öneririm. kendiniz yapıldığında yığınları kaydedebilirsiniz. ben çift camlı pencereler koymak ve bariyer ve yarasalar yüklemek için alçı sökük. kendim yapsam da çok para alıyor. bu arada gaz ve elektrik oranlarımız tekrar çok arttı ve büyük gaz faturası aldı. eski sıcak su sistemini değiştirmek için daha fazla para harcadı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.