Bakır borulardaki boşlukları kapatmanın güvenli bir yolu var mı?


11

Ana yaşam alanımda süpürgelik ısıtıcılarım var. Ben (henüz yapmadım) kapakları çıkarmadan emin göremiyorum ama onları güçlendirmek için bodrumdan (sert ahşap zemin üzerinden) 2 bakır tırtıl geliyor ve kesilmiş delikler YOL gibi görünüyor boruların etrafında çok büyük (parmaklar kesinlikle boşluklara sığabilir). Kemirgenlerin bodrumdan çıkmasını önlemek ve daha sıkı bir yaşam alanına sahip olmak için, bu boşlukları güvenli bir şekilde kapatmak istiyorum. Orada köpük olduğunu biliyorum ve çelik yünü de bir seçenek, ama sıcak boru olacağını düşündüğüm etrafında gerçekten güvenli olanlar var mı? Ben de bir rozeti halka denilen bir şey hakkında okudum ama bir nedenden dolayı, 10 $ + parça olarak görüyorum ve muhtemelen onlardan 10-15 (belki de yanlış bir şeye bakıyordum) olurdu. Herhangi bir öneri harika olurdu!


6
Önce kemirgen problemini çözmenizi öneririm. Bu daha büyük bir endişe gibi görünüyor.
DA01

@ DA01 için +1. Eğer farelerin kurtulmak yoksa, bunlar olacak yeni bir yol bulmak.
Tester101

Fiberglas yalıtım parçaları o zaman estucheon halkaları çelik yünü gibi bu sevimli sevimli yaratıklara karşı etkili olur mu? Thot belki cheapi dolar mağaza kalay folyo scrunched işe yarayabilir ... onları merdivenlerden aşağı otel odalarında tutmak ve yeni evlerine .... onlara eşlik etmek için daha fazla tuzakları üzerinde çalışmak için açık havada yeni bir otel!
Cresence

Yanıtlar:


10

Metal bir rozeti halka amacınız için yeterli olabilir. Fareleri durdurmak için deliği çelik yünü ile doldurdum, sonra bir taslak oluşmasını önlemek için silikonla kapladım. Çelik yün gereksiz olabilir, çünkü farelerin silikon olsa kemireceğini düşünmüyorum. Bununla birlikte, delik büyükse, çelik yün bodrum içine düşmeden silikon ile doldurmayı kolaylaştıracaktır.

Isı kaynaklarının çevresinde Great Stuff gibi sprey köpükler kullanmayın: erimiş ve zehirli dumanlar çıkarır.

BTW, deliklerin bu kadar büyük olmasının nedeni muhtemelen orada üç inç boru olmasıydı. Bu tür borular buhar sistemleri ve suyun yerçekimi (konveksiyon) ile sirküle edildiği pompasız sıcak su sistemleri için kullanılmıştır.


@BrianDavidBerman: Borularınız bakır mı çelik mi? Bakır olsaydı, teorik olarak çelik yünü daha hızlı korozyona uğratırlardı, ancak kuru bir iç ortamda bunun problem olduğunu hayal edemezdim.
Vebjorn Ljosa

Örneğin, bodrumumdaki siyah (çelik) ve çok daha büyük olan ana drenaj borularıma karşı bakır renkli görünüyorlar. Erken korozyon hakkında güvenlik kadar endişelenmiyorum.
Brian

Çelik yünü için ne tür bir çelik kullanıldığından emin değilim, ancak daha fazla anodik metal daha hızlı paslanır. İster çelik yünü, ister bakır borular olsun, çelik türüne bağlı olacaktır. İnce bir şans olsa bile, bir su borusunu aşınma şansına sahip olduğumu düşünmeyin.
Tester101

2
@ Tester101: Çelik yün, düşük karbonlu çelikten, neredeyse düz demirden yapılır. Bakırdan çok daha anodiktir, bu nedenle çelik yünü ilk önce paslanır (ancak kuru bir ortamda çok hızlı değil).
Vebjorn Ljosa

1
Bakır yünü de alabilirsiniz, bu yüzden farklı metallerle ilgili bir sorun yoktur. Kemirgenleri caydırmak için iyi çalışır.

8

Başkalarının önerdiği gibi plastik veya metal bir rozeti kullanırdım, ancak rozetin borunun kenarlarına sıkıca oturmadığından emin olurum. Yani, rozetin içi ile borunun dışı arasında bir inçlik yaklaşık 1/8 küçük bir boşluk bırakın. Rozeti zemine sabitlemek için silikon kullanabilirsiniz.

Küçük bir boşluk bırakmanın sebebi, ısı açıldığında ve kapatıldığında boruların genişlemesi ve büzülmesidir. Boşluk, iki öğe arasındaki sürtünmeyi önleyecektir. Eğer ovalarlarsa, borunun sıcaklığı her değiştiğinde ovalamayı duyarsınız.


6

Zemin flanşı trim plakasını takmak için yeriniz var mı? Bunlar çeşitli boyutlarda mevcut olmalıdır, bu nedenle borunuzun OD'sine uyacak şekilde tasarlanmış bir tane bulabilmeniz gerekir. Farklı malzemelerden ve farklı şekillerde yapılırlar (plastik versiyonlar 10 $ 'dan çok daha ucuz olmalıdır). Bunun gibi bir şeye benzemeli:

çelik zemin flanşı trim plakası


Ve plastik sıcak borulara karşı kullanmak için uygun mu?
Brian

2
Evet, bir kabinden veya başka bir şeyden çıkan sıcak ve soğuk besleme hatlarını dolaşmak için tasarlanmıştır. Borular sadece sıcak suya sahip olacak, bu yüzden iyi olacak.
auujay

Önce delikleri fiberglas yalıtım parçalarıyla doldururdum (fare geçirmez değil, kapatır ve yalıtır!) Daha sonra trim plakasını yukarıda gösterildiği gibi ekleyin.
dbracey

2

Bence sıcak su ısıtıcılarının etrafındaki köpük genişliyor - açık aleve yakın olanlar hariç. Etiket, 240 ° F'ye kadar sıcaklıklar için güvenli olduğunu söylüyor. Çoğu sıcak su sistemi bunun altındadır.


Sprey köpük kemirgenler için oldukça nefis. Bunu tek koruman olarak istemezsin.
Bryce

@Bryce Cidden yiyorlar mı? İlk başta bunun bir şaka olduğunu düşündüm ama aşağıdaki cevap da bundan söz ediyor - bu süper toksik olmaz mı?
Enigma

0

Yangına dayanıklı sprey köpüğüne uygularken insektisit püskürtün ve fareler yalnız bırakacaktır. Farklı tipte sprey köpükleri olduğunu ve birinin su ve yangına dayanıklı olduğunu belirtmek önemlidir.


1
tüm büyük harf önerilmez.
mike

Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Böcek ilacı (ve daha da önemlisi taşıyıcı sıvıları) eklemenin yanıcılık kazandıracağından endişe ediyorum.
Daniel Griscom

-1

Ferguson'un beyaz ve kırmızı kutularından satın alabileceğiniz GE yalıtım köpüğünü keşfettiniz ... özel kullanımınız için uygun olup olmadığını görmek için üreticiyi arayın. Fareler harika şeyler yiyorlar ... biraz zaman alıyor ama yapacaklar.


1
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevabınızın neden reddedildiğinden emin değilim, ama belki de başkaları "sprey köpük" e cevap vermişler ve önermenizin neden onlarınkinden daha iyi olabileceğini belirtmiyorsunuz. Burada daha iyi katkıda bulunabilmek için turumuza katılmalısınız.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.