Sabit tel dedektörlerinde sinyal voltajı nedir? Karıştır ve Eşleştir?


5
  • Kablolu duman dedektörlerinde sinyal voltajı nedir?
  • Markaları karıştırmak kabul edilebilir mi?
  • Farklı elektrik devrelerinde dedektörlerin sadece bir ara bağlantı kablosuyla bağlanması kabul edilebilir mi (ara bağlantının yanlış zemin seviyesine yönlendirilmesine neden olur mu?).

Neden? Mevcut bir kablolu tel bağlantı alarmı ve pille çalışan bir köle var. Ancak buna karşılık gelen sabit BRK alarmları çok kötü eleştiriler alıyor ( sorun tipi için Pasif Agresif duman dedektörlerine bakınız ). Daha kaliteli üniteler satın alıp alamayacağımı ve hala birbirleriyle bağlantı kurabileceğimi bilmek istiyorum.

OneLink alarmları kablosuz olarak ekstra dijital veri iletir (örn. Oda ve alarm tipi) ... bunu ayrıca bağlantı kablosu üzerinden mi yapıyorlar?

Elbette satıcı talimatları size sadece eşleşen alarmları kullanmanızı söyler.

Yanıtlar:


1

Tüm kablolu alarmlar birlikte çalışabilir. Bir alarm çaldığında üçüncü kabloya enerji verir ve diğer tüm kablolar da çığlık atar. Oldukça az sayıda kablolu alarm var ve birçoğu farklı markalar.


Aynı marka içinde bile, değiştirilebilirliği olan sorunları başka bir yerde okudum. Ara bağlantı kablosuna gönderilen sinyal türü nedir?
Bryce

1
Her zaman üçüncü telin basit bir açma / kapama sinyali kullandığını düşündüm. Muhtemelen 9v, çünkü duman alarmındaki yedek akü voltajı. Şimdi o kadar emin değilim :) ancak bir seferde farklı alarmlardan oluşan ampirik kanıtlar aynı anda iyi çalıştıklarını gösteriyor.
Vitaliy

1

Göre , bu , bu ve bu kaynak başlatıcı detektörü (nötr hattına göre) sinyal hattına 9 volt DC geçerli bir alarm durumunu gösterir.


1

Merhaba, benim adım Josh ve ben yaşayan (lisanslı bir elektrik teknisyeni) duman alarmı kuruyorum ve farklı markaların duman alarmlarının muhtemelen ara bağlantı voltajı 5v ile 9v dc arasında değişebileceğinden yanlış alarmlara neden olabileceği tecrübesi. Birbirine bağlıysa, hepsinin aynı marka olması en iyisidir. Artık RF kablosuz ara bağlantı kullanıyorlar, ikisinin bir kombinasyonunu bile kullanabilirsiniz. Mesela Brooks https://www.brooks.com.au/home-smoke-alarms/battery-powered/wall-mount-test-locate-silence-memory-control-eib450/ kablosuz bir uzaktan kumandaya sahip, hatta çok iyi yüksek tavanlar ve yaşlılar. Farklı devrelerde kablolu alarmlar olması durumunda, birbirine bağlı alarmlar tetiklendiğinde ve çaldığında RCD'lerin alarm vermesine neden olması iyi bir fikir değildir. Umarım yardımcı olur.


1

Bu eski bir soru ama yine de ekleyeceğim. Kod, üreticilerin talimatlarını takip ederek aygıtların listelenmesine göre kullanılmasını gerektirir. Birçok duman dedektörünün talimatlarında, belirli markaların / modellerin ara bağlantıya uygun olduğu belirtilmektedir. (Üreticinin, ürünlerini listelenenlerle uyumlu olarak test ettiğini ve UL'nin doğruladığını varsayarım.)

Birçoğunun ara bağlantıda aynı voltajı kullandığına inanıyorum, ancak kombinasyona talimatlarda özellikle izin verilmemesi durumunda, aralarındaki bağlantıyı ihlal etmenin yine de bir kural ihlali olduğuna inanıyorum.

Onları birleştirip test etseniz ve çalışıyor gibi görünseler bile bu, üreticinin veya test laboratuarının yapacağı testlerin yerine geçmez. Elektronikte neler olup bittiğinden ve gelecekte bir sorunun ortaya çıkıp çıkmayacağından emin olamazsınız.

Bir sorun cihazın düzgün çalışmasını engellerse, mümkün olan en kötü zamana kadar keşfedilmemiş olabilir. Can güvenliği cihazlarında, yazıya uymak en iyisidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.