İnce metali kesmenin en kolay yolu nedir?


10

Home Depot veya Lowe'deki biri bunu benim için kesebilecek mi? Değilse, hangi aracı satın almalı ve kullanmalıyım?

resim açıklamasını buraya girin

Düzenle

Tüm yardımlarınız için teşekkürler! Sonunda bir Dremel satın aldım. Tüm kesimlerimi bitirmek için 6 kesme tekerleğinden geçtim. Bir IKEA çekmecesini daha küçük IKEA masamın altına sığacak şekilde özelleştiriyordum. İşte benim noob kesimlerimden biri:

resim açıklamasını buraya girin

Ve işte bitmiş ürün:

resim açıklamasını buraya girin


Kesilmesi gereken parça nerede başlar ve biter? Resimden söyleyemem. Bu peice kesmek için en iyi yolu belirlemek önemli olacaktır.
alx9r

Ayrıca, bu öğelerin boyutu nedir? Resimdeki ölçeği belirten bir şey yardımcı olacaktır.
alx9r

Kırmızı ile işaretlenen boyut yaklaşık 1 inç x 2,5 inç
Kirk Ouimet

4
Bu ince metal değil! Bu çelik ve sadece bir öğütücü kullanmayı düşünebilirim. Bir metal levha olsaydı, metal kesiciler / tabakalar bunu yapardı.
WillyWonka

Yanıtlar:


19

Demir testeresi

Çok iş. SIKICI!

Demir testeresi

Salınımlı çok amaçlı alet veya Döner alet

Muhtemelen bununla 1/8 "çelik kesmiyorsunuz, ancak çok ince metal kesmek için kullanışlıdır.

Çok aracı Döner alet

Jigsaw

Biraz daha eğlenceli, ama yine de biraz sıkıcı. Uygun bıçağı kullandığınızdan emin olun .

Jigsaw

Tilki kuyruğu testeresi

Daha eğlenceli, ancak düz bir çizgiyi tutmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Tilki kuyruğu testeresi

Taşlama makinesi

Bırak kıvılcımlar uçsun! Çok eğlenceli ve kesime dalmanıza izin verecektir.

resim açıklamasını buraya girin

meşale

Bir Oksi-Asetilen veya Plazma torcu bu işin kısa çalışmasını sağlayacaktır.

Plazma Meşalesi

Yumruk pres

Bir düğmeye basarak işi bitirin.

Yumruk pres

Işın kılıcı

Hızlı, ama biraz Güç gerektirir.

Işın kılıcı

Testerelerden herhangi birini kullanıyorsanız, bıçağın aşırı ısınmasını önlemek için kesme sıvısı kullandığınızdan emin olun.

Akışkanı kesmek


Teşekkürler! Bitmiş ürünü göstermek için sorumu güncelledim.
Kirk Ouimet

Bir saniye bekle. Demir testeresi nasıl delik açabilir? Sadece matkaplar delik açtı. Sooooo kafam karıştı. :)

Bu cevabın önemsiz olduğu anlaşılıyor.
Yoshiyahu

5

Bu alüminyum kanal mı yoksa çelik mi? Bir mıknatıs ona yapışır mı? Bunu bilmek önemlidir, çünkü bu benim araç seçimimi etkileyecektir. Bir mıknatıs çeliğe yapışacaktır. (Bunun paslanmaz çelik olmadığından eminim, ama yanlış olabilirim. Öyleyse, bir mıknatıs bazı paslanmaz derecelere yapışmayacak ve paslanmaz bir acemi için bazı zorluklar sunuyor. Çelik bir kapı kasası kanalı gibi görünüyor.

Örneğin, çelikte, kesimleri yapmanın en hızlı yolu olarak bir açılı taşlama makinesi ve oldukça düz bir kesim yapmanın bir yolu ile giderdim. Ancak alüminyum kesme tekerleğini tutuştururdu.

Alüminyum için, Porter Cable, Dremel, Fein, Bosch, vb. Gibi bir salınımlı çok amaçlı el aleti seçerdim. Yine, uygun kesme bıçağı seçimi ile oldukça düz bir kesim elde edersiniz.

Bu araçlardan herhangi birinin eksik olması veya bir tane satın almak istemediğimde, her iki metali de kesebilen bir demir testeresi ile giderdim. Tabii ki, demir testeresi burada biraz pratik yapmazsanız biraz pürüzlü bir kesim sağlayacaktır.

Kesimle ilgili bir problem, metal kesilirken titreşimlerini en aza indirmektir. Bir dekupaj testeresi veya salınımlı bir çok amaçlı alet veya demir testeresi, malzemenin zıplamasına neden olur. İyi bir mengene bunu çözmeye yardımcı olacaktır. Aslında, tercihim kanalın içine bir parça kurban odun kelepçelemek, sonra hepsini bir mengeneye koymak olacaktır. Bu mümkün olan en iyi ve en titreşimsiz (dolayısıyla en temiz) kesimi sağlayacaktır.

Her halükarda, keskin kenarlar olmaması için kenarları temizlemem gerektiğini umuyorum. Bir dosya bir başlangıç ​​için yapacak, daha sonra bazı zımpara kağıdına geçeceğim. (Tamam, bir tutam zımparalayın.)

Malzeme çelikse, kesilen kenarlar aksi takdirde paslanacağı için yüzeyi daha sonra pas önleyici ile boyadığınızdan emin olun.


2

Kişisel olarak açılı taşlama makinesi kullanırım çünkü düz bir çizgiyi korumak çok daha kolaydır. Bu ve daha sonra çapakları temizlemek için aynı aracı kullanabilirsiniz. Ancak, bir yapbozdan daha tehlikelidirler. Her zaman bir dremel ve birkaç kesme tekerleği ile başlayabilirsiniz.

Yukarıda çapaklardan bahsettim. Daha önce hiç metal kesmemiş gibi göründüğünden, kestikten sonra yüzeyin çok pürüzlü ve keskin olacağını unutmayın. Güvenli hale getirmek için yüzeyi dosyalamak veya taşlamak isteyeceksiniz.


Çapakların temiz bir şekilde çıkarılması için açılı taşlama makinesinin kontrolü zor olabilir, bir dosya bu aşama için daha uygun olabilir.
sharptooth

2

En temiz ve en hızlı yol, uygun bir bıçağı ("metal", küçük dişler) olan bir elektrikli testere kullanmaktır. Bıçağı kesikler arasında döndürmek için hala köşelerde iki delik açmanız gerekecektir. Daha sonra kesintilerin küçük bir son işlemi için bir dosyaya ihtiyacınız olacak.

Cheapo yolu, uzunlamasına kesimler için bir demir testeresi ve daha sonra çapraz kesim boyunca bir dizi delinmiş delik kullanmak, daha sonra delikler arasındaki kalan metali kesmek için kesme pensesi ve büyük çapakları çıkarmak için bir dosya kullanmak olacaktır. Uzunlamasına kesimler için de matkap-kesme dosyası tekniğini kullanabilirsiniz. Bu yolu izlerseniz, deldiğiniz yer ile kesimin olması gereken yer arasında biraz boşluk bırakın - bazı metaller kaosa batırılır ve dosyalamanız gerekir.


Soruyu başıboş olmadan cevaplamak güzel bir iş.
dbracey

1

Home Depot genellikle mağazalarından yeni satın alınmayan malzemeleri kesmez.

mengene eğer demir testeresi

Kesmeniz gereken alanı mengeneye sıkıştırırsanız, bir demir testeresi kullanırdım. Finişi korumak için çenelerde oluklu mukavva kullanın. Demir testeresinin düzgün bir şekilde nasıl kullanılacağı ile ilgili bazı YouTube videolarını izlemek isteyebilirsiniz (evet, iyi ve kötü teknikler var).

mengene yoksa yapboz

Bir mengene kullanamazsan, bir dekupaj testeresi kullanırdım.

Bıçak Seçimi Önemli

Her iki alet için de malzeme için sağ diş profiline ve aralığına sahip bir bıçak seçmek önemlidir. Bıçak deposundaki veya depoda bulacağınız semboller sizi doğru bıçağa yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Muhtemelen inç başına daha fazla dişin yanında hata yapmalısınız, çünkü malzemeniz oldukça ince görünüyor.


0

En ucuz değil, ama en kolayı: Metal kesme daire testeresi. Normal bir skil testereden biraz daha düşük bir hızda çalışırlar ve daha az agresif eğim açısına sahip karbür uçlu bir bıçak kullanırlar.

Benimki Harbor Freight'ten geldi, bunun için yaklaşık 90 dolar ödedim. 1/4 "tabağı tereyağı gibi keser. Düz kesimler için plazmadan çok daha hızlı ve temizdir. kendim için kullandım, ama gerçekten işe yarıyor Youtube'da bu şeyin çeliği ne kadar kolay kestiğini gösteren birkaç video var.

Eğer bu kanalı kesmek zorunda olsaydım, buna ulaşırdım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.