Gömme bir ışık kabını anormal derecede kalın bir tavana nasıl kurabilirim?


9

Ev tadilatının ortasındayız ve tavanımızın gömme ışıklarımızın izin verdiği maksimumdan biraz daha kalın olduğunu fark ettik.

Aşağıdaki resim bağlantısında gösterildiği gibi, tavanımız farklı katmanlardan (farklı kalınlıklarda) oluşur:

resim açıklamasını buraya girin

  1. Alt katman: (odadan görülebilir) sheetrock'tan yapılmıştır (5 / 8in kalınlık)
  2. Orta katman: Alçı (3/4 inç kalınlık)
  3. Üst katman: Çıta (1 / 8in kalınlık)

Kullandığımız gömme ışık kabı, farklı tavan kalınlıkları için ayarlanabilir klipslere sahip olmasına rağmen, tavanımızın çok düşünüldüğünü fark ettik, böylece klipsler tavanın üzerine gerçekten oturmayacak, daha ziyade deliğe direnç oluşturacaktır.

resim açıklamasını buraya girin

Buradaki sorum, kabın sığacağı ilk delik çapını deldikten sonra delik çapını alt tabaka katmanının üzerine genişletebilecek bir tür matkap ucu olup olmadığıdır.

resim açıklamasını buraya girin


1
Tavan arası gibi yukarıdan erişiminiz var mı?
Niall C.

Ne yazık ki hayır. Brooklyn kumtaşı içinde 2. kat daire.
macutan

Tester101, gönderiyi düzenlediğiniz için çok teşekkürler (benzer bir şekilde düzenlemeye çalıştım ama yeterince itibar puanım yoktu). Şimdi çok daha net.
macutan

Bir matkaba 5 "delik testeresi baş aşağı (geriye?)
Takabilirsiniz

Görünür katman pürüzsüz bir kaplama mı yoksa bir doku mı?
Chris Cudmore

Yanıtlar:


4

Sıkı alanlarda kesmede çok küçük bir testere kullanımı olan çok amaçlı alet olarak adlandırılan bir elektrikli alet kategorisi vardır .

multitool

İlk deliği kestikten sonra, bu alet, tutma kollarınıza yer açmak için üst kısımdaki alanı bir açıyla kesmek için kullanılabilir.

Aletler kablolu ve kablosuz versiyonda ve çeşitli fiyat noktalarında gelir. Çok kullanışlı ve nokta zımparalama ve taşlama gibi başka şeyler yapabilir.


Bib !!, bu öneri için çok teşekkürler, bunlardan birini almayı deneyeceğim ve işe yarayıp yaramayacağını göreceğim. Soruyu kapatmak amacıyla, insanların bu soruya cevaplarla katkıda bulunmasına kadar geçen süre nedir? Cevabınız sorunuma bir çözüm gibi görünüyor, ancak başka önerileri duymaya da açığım.
macutan

1
@macutan İnsanlar zamanın sonuna kadar (veya en azından Yığın Değişimi'nin sonuna kadar) cevap verebilir / sunabilir. Cevapları kabul etmek için kullandığım temel kural, görevi başarıyla tamamladıktan sonra cevabı kabul etmektir. Dolayısıyla, bu araçlardan birini alırsanız ve sizin için işe yararsa, bu yanıtı kabul edin. İnsanlar cevaplar eklemeye devam edebilir ve bu cevapları yukarı / aşağı oylayabilir, ancak "çek" i alması gereken sizin için çalışan cevaptır .
Tester101

Tester101 harika bir noktaya değiniyor. Sitenin amacının bir kısmı, farklı deneyimlere sahip bir dizi insandan çok sayıda bakış açısı / çözüm elde etmektir. En iyi Soru ve Cevaplardan bazıları bir soruna birçok farklı yaklaşıma sahiptir (genellikle birkaç iyi sorun).
bib

Bu stratejiyi bir deneyeceğim, ... Ayrıca, dremmel'in kesebilecek bazı dairesel bitlere sahip olduğu çoklu araçlara bakarken de fark ettim. Nasıl gittiğine dair geri bildirimle geri dönecek.
macutan

Biz bu multitool (çok nazikçe) ve bir keski kullanarak bir karışımı yaparak sona erdi. tüm cevaplar için teşekkürler!
macutan

3

Deliği açtıktan sonra, diğer katmanları elinizle veya küçük bir meraklı aletle koparamaz mısınız? Kutu klipslerinin yakalanması için muhtemelen deliğin dışında ekstra 1/2 "çapa ihtiyacınız olacaktır.

Ya da sadece kliplerin nerede olduğunu işaretleyebilir ve o katmandaki bazı katmanları parçalayabilirsiniz.


1
  1. Beş inçlik deliği sonuna kadar kesin.
  2. Sheetrock'u bir inç daha kesin.
  3. Dış çapı altı inç ve iç çapı üç inç olan bir kontrplak halka oluşturun.
  4. Üç veya dört mafsallı cıvata ankrajı kullanarak deliğe takın.
  5. Gömme fikstürünüzü takın.

resim açıklamasını buraya girin


Cıvataları 1 "geniş sıva şeridi ile değiştirin ve muhtemelen çok fazla ağırlık taşımayacaktır. Cıvatalar biraz sıkıldığında bile alçı parçalanırsa şaşırmazdım. 1/8" geçiş cıvata 3/8 "pilot deliği gerektirir, böylece cıvata deliğinin yanında sadece 5/16" malzeme bulunur.
Tester101

Bu yüzden şeridi daha geniş yapın veya yapıştırın veya üstte başka bir kontrplak parçasıyla destekleyin - bu işi yapmanın birçok yolu. (Ayrıca, sadece 1/8
inçlik bir

Aslında, klipleri tamamen görmezden gelmeye ve sadece teneke kutunun yanlarından veya altından tavana vidalamaya bakardım. Genellikle trim halkası çıkar ve içinde zaten delikler bile olabilecek bazı metal etek vardır.
dbracey

1

Halo kutularına koymaya çalışırken aynı problemi yaşadım. Maks. 5/8 kalın tavan için yapılır. Tavanım 1 inç kalınlığında. İşte benimkini buna nasıl uydurdum. Tüm klipsleri çıkarın ve tavana temas eden ucu bir mengenede düzleştirin. Şimdi mengenede klibin yaklaşık yarım inçine sahip olacaksınız, bu yüzden klibi tekrar bükün ve daha kısa olacaktır. Bazıları hala klipslemek gerçekten zordu ama karım onları alttan iterken tavan arasına girip onları çekebildim. Klibin noktası veya üstü kutuyu düşünene kadar klipsi yukarı çekiyorsunuz. Bu şekilde 10 kutu koyduk ve bence bu tavanı kesmeye çalışmaktan daha kolay olabilir. Tavan arasında 100 ama benim arka bahçesinde sadece 75. Eğer doğru kutuyu alabilseydin, bu en iyisi olurdu.


0

Sahip olduğunuz teneke kutular bir alçıpan tavana girmek içindir ve tavanınızda çalışmalarını sağlamak çok zor olacaktır. Kolların aşağı sallanmasına izin vermek için bir tavan yükünü kazmanız gerekir ve bunu yaparken tavanınızı önemli ölçüde zayıflatırsınız.

En iyi seçeneğiniz, bu kutuları geri alıp sizinki gibi bir tavana gitmek veya farklı bir aydınlatma sistemi kurmak için tasarlanmış olanlarla değiştirmek.


Hızlı yanıtınız için teşekkür ederim Greg, işi yapabilecek hiçbir matkap araç takımı var mı ?, sadece bir inçten biraz daha yüksek katmanları
açmamız gerekiyor

Bunu yapacak bir şey bilmiyorum. Gerçekten bu şekilde yapmak istiyorsanız, gerektiğinden daha fazla tavan çıkarmamanız için bir keski kullanın. Delik etrafından ne kadar çok malzeme çıkarırsanız tavan o kadar zayıflar.
GdD

0

Sağlanan klipsleri tekrar tekrar bükerek kırın. Tavanınızın 1/2 "'den daha kalın olduğu mesafeden daha azıyla başlayın. Şimdi kısaltılmış klipse orijinalin yaptığı gibi orijinal viraja benzer bir şekilde yerleştirin, orijinal yönlere göre takın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.