Bağlı bir garaja 240v priz takmak için seçeneklerim nelerdir?


8

Atölyem (bağlı garaj) şu anda evdeki ana panelden # 10/3 ile çift kutuplu 30A kesiciye bağlı toprak (1 siyah, 1 kırmızı, 1 beyaz, 1 toprak) ile beslenen 120V prizlerle kablolanmıştır.

13A, 240V masa testeresine güç vermek ve 240V priz takmak istiyorum. Ayrıca, mağaza düzenimi değiştirme seçeneğine sahip olmak için çevre etrafına birkaç "uzatma" prizi takmak da uygun olacaktır. İki seçenek görüyorum ve tavsiye edilir.

Seçenek 1:

Bir tarafta 120V priz ve diğer tarafta 240V priz için çift bağlantılı kutular kullanarak mevcut kabloları dükkanın etrafına uzatın. 240V priz hem hots hem de toprak kullanırdı ve 120V taraf için, her iki sıcak bacağından ayrı bir priz oluşturmak için çekerdim.

Seçenek 2:

Atölyeye, ana panele takılı olan 30A kesiciden beslenen bir alt panel takın ve 120V ve 240V için ayrı devreler oluşturun. Her devre kendi kesicisini alır.

Sorular:

  1. Seçenek 1 en açık görünüyor. Ama doğru mu güvenli mi?
  2. Seçenek 2'yi seçerseniz, 120V ve 240V devreleri için hangi boyutta kesiciler kullanmalıyım?

Yanıtlar:


9

Bir alt panel muhtemelen en güvenli bahistir. Acil bir durumda gücü kesmek için daha kolay erişim sağlar ve kabloların daha iyi korunmasını sağlar.

Seçenek 1 ile giderseniz, 120V prizleri beslemek için bir noktada # 12 veya # 14 kabloya inmeniz gerekir. Bu, devre kesici açmadan önce # 12 / # 14 kablosunda 30 amper çekebileceğiniz anlamına gelir.

Eğer ben olsaydım, 30A ana kesicili bir alt panel takardım. Daha sonra 120V prizleri beslemek için bir 20A tek kutuplu kesici ve 220V prizi beslemek için bir 20A çift kutuplu kesici kullanın. 120V prizler için 15A kesici kullanabilirsiniz, ancak bir dükkan olduğu için (muhtemelen yüksek çekişli cihazlar kullanacağınız) 20A ile giderdim. 120V prizler için 20A kullanıyorsanız, bu amper ve # 12 tel için sınıflandırılmış prizler kullandığınızdan emin olun.


20A 220V priz için hangi tel ölçeri önerirsiniz?
Michael

Kesinlikle her şeyin tek bir 30A kesici paylaşmasını istemiyorum. 120 devre için uygun daha küçük kesicilere sahip alt panel (sadece 15'leri yapardım, ancak istediğiniz gibi).
dbracey

@Michael Bunun için # 12 kullanabilirsiniz, ancak neyi taktığınıza ve kablonun uzunluğuna bağlı olarak # 10 ile gitmek isteyebilirsiniz.
Tester101

@dbracey 15A kırıcılar aydınlatma ve evin diğer birçok alanı için uygundur. Bu, daha yüksek çekme araçlarının kullanılacağı bir garaj olduğundan, biraz daha büyük gitmek iyi bir fikirdir. Daire testerenizi her kullandığınızda kırıcıyı açmak istemezsiniz.
Tester101

1
Sen olabilir , bunun gibi 10AWG tel alacak 20A receps bulmak: leviton.com/OA_HTML/... , ama yine de bir nolu alt-panel daha iyi bir seçenek olduğu konusunda hemfikirdir.
Jay Bazuzi

1

60 amperlik bir alt panel takmalı ve fişler için 20 amperlik 1 kutuplu 1 sıcak, 1 nötr ve 1 topraklama ile 20 amperlik tek kutuplu kullanmalısınız, 2 devre için 1 nötr paylaşabilir ve 220 v için 20 amperlik doble kullanabilirsiniz kutup teli # 12, 2 sıcak ve 1 toprak.


0

Seçenek 1'e "çok telli branşman devresi" veya MWBC denir. Bunlar 4 yerine 3 kablo kullanmanıza izin verir, ancak tehlikeli hatalara eğilimlidir. Yani bu sorunları savuşturmak için ekstra kurallar var.

  • 2011 kodu itibariyle, MWBC'nin her iki tarafını aynı anda açan 2 kutuplu bir kesici kullanmanız GEREKİR. Bir kesici açıldığında oda kararırsa, bu bir kod ihlalidir.

  • MWBC, GFCI veya AFCI kesicilerinin kullanılmasını imkansız veya pahalı hale getirir. Bunun yerine GFCI çıkışlarını kullanın.

  • Nötrleri atlatmalısın (bir çıkıştaki 2 terminali kullanarak papatya zinciri yapamazsınız). Yani, sadece bir nötr bir prize gidebilir ve bu yukarı akış ve aşağı akış tellerine birleştirilmek için bir wirenut'a gider.

  • kesicilerin boyutlandırılması çok basittir: Kesiciler telleri korur. Topraklama dahil tüm MWBC'deki en küçük tel nedir? 14gauge = 15A. 12ga = 20A. 10ga = 30A. Bu senin maksimum kesici boyutun.

  • Çıkışlar kesici boyutuyla tam olarak eşleşmelidir. (önemli bir istisna dışında: 20A devrelerinde ortak 15A ev prizlerine izin verilir: NEC 210.21B3). Büyük olasılıkla 20A'lık bir kesicide takılı kalacaksınız.

  • müfettişler MWBC'lerden hoşlanmazlar, çünkü sıklıkla kusurları vardır.

Seçenek 2, alt panel, tüm bu sorunları tartışmaktadır. Bu durumda: 30A ana kesici (10ga tel) kullanın ve panel kesicilerini yukarıda açıklandığı gibi boyutlandırın. Metal boru sizin için çalışıyorsa, daha güvenli olacaktır ve bir zemin çekmenize gerek yoktur.


1
A) Hem GFCI hem de AFCI kesiciler iki kutuplu versiyonlarda mevcuttur. ...... B) Müfettişlerinizin MWBC'leri " sevmemesi " bir yalamanın önemi yoktur. Düzgün takarsanız% 100 yasal ve güvenlidir. Bir MWBC'yi düzgün bir şekilde kuramıyorsanız, ilk etapta elektrik işi yapmak için YERİNİZ yoktur.
Speedy Petey
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.