Evimin dışında bu kutuyu tanımlamaya çalışıyorum


8

Bu küçük bir panelin altındaydı. Ne olduğunu veya ne için kullanıldığını bilmiyorum.

resim açıklamasını buraya girin


Telco gibi düşük voltajlı bağlantılar için hava koşullarına dayanıklı örtülere benziyorlar. Gerisi neye benzediğini görmek için dışarı çıktın mı? Duvarın diğer tarafında ne var? Ayrıca, eviniz nerede (genel olarak konuşur)?
dbracey

Diğer taraf garaj. Yakında AC için yoğuşma tahliyesi. Çatı katını garajın üzerinden kontrol etmek, bir demet halinde koşuyor ve yaşam alanlarına doğru ilerlerken yavaşça dallanıyor, diğer uçları bulamıyorlar. Phoenix evidir.
Ryan

Hangi dallar? Teller mi? Belki de bu bir alarm sistemiydi?
dbracey

Kapağın bir fotoğrafınız var ve üzerinde herhangi bir işaret var mı?
BMitch

3
İnternet bu, onunla uğraşma. Gördüğünüz gibi, internet bu tüplerden
oluşuyor

Yanıtlar:


8

Eğer bu biraz yeni bir inşaatsa, bunlar zararlılarla mücadele savunma tüpleri olabilir. Dış kutu "Duvardaki Tüpler" haşere savunma sistemini andırıyor. Sıvı pestisit dış bağlantı kutusunda CO2 ile vurulur ve sıvı tüpler vasıtasıyla evin her yerine gider.

http://www.pestdefense.com/taexx bu tür sistemlere bir örnektir.

"Duvardaki Tüpler" için dış bağlantı kutusu

İlave Okumalar :

Tüpler içinde the duvar


2
+1 bana benziyor. Şebeke hatlarının dışarıdan bağlanan bir şeyleri olacaktır. "Duvardaki borular" sistemi sadece hava geçirmez borular olacaktır.
BMitch

çünkü daha akla yatkın bir fikir telco, ağ, vb. ile ilgili olmasıdır. Aksi takdirde kanıtlanmadıkça ve sonra yukarı oyu geri yükleyeceğim.
Brian

1
+1 - Bunlar sıvı bağlantılara benziyor ve dağıtılacak kutuya gelen "kaynak" sinyalinin kanıtı yok. Bu ne olmalı.
dbracey

İyi fikir, ama ikna olmadım. Bağlantılı sistem 1/2 "ID boru yeraltı çevre etrafında. Bu evin çeşitli yerlerine çatı katında çok daha küçük radyal dağılım. Yine de, daha iyi bir cevap var.
bcworkz

@bcworkz, yayınladığım duvar bağlantısındaki tüplere bir göz atın, bazı sistemlerde 1/2 "ID'ye yakın bir yer yok. Telco, ağ veya diğer sınırlama türlerine katılmıyorum, çünkü Hepsi kutuya harici bir bağlantı gerektirir ve telekomünikasyon kablolarını hava geçirmez tüplerde kim mühürler?
BMitch

0

Bir telco'nun 6 hava koşullarına dayanıklı bağlantı takılı olarak kuracağı bir NID (ağ arayüz cihazı) için bir kutuya benziyor. Bazen alt vida deliğine, içine girmenizi önlemek için bir anti-sabotaj cihazı takılır.

Muhtemelen evinizin dışındaki son mil telefon / kablo bacağını sonlandırmak için kullanıldı ve daha sonra genellikle ev kablolarına bağlamak için bir bağlantı var (bağlantılarının iyi olduğunu doğrulamak için kolayca kesebilecekleri bir şey).


0

Kablo için bir dağıtım kutusu gibi görünüyor. görüldüğü gibi altı çekirdek zaten kullanılmış. İçlerinde teller var mı?

benzer bir kutu bu bağlantıda görülebilir

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.