Kapı açıklığını genişletmek için kriko saplamalarını sökmek / düzeltmek güvenli mi?


10

Mevcut bir tek kapı ve sidelights yerine çok pahalı (en azından bizim için 5.000 +) giriş kapısı çifti satın aldı. Bugün kapı müteahhidi kapıları monte etmeye geldiğinde, açıklık bir inçin 3/4'ü kadar çok küçüktü (kapı yüklenicisi satın almadan önce kapılar için ölçmüştü, bunlar özel yapılmış kapılardı ve tam ışıklı ahşap gibi görünen fiberglastı eğimli cam).

Kriko saplamalarını sökmeyi veya kesmeyi önerdiler. Bu konuda rahat değilim. Bu iyi bir çözüm mü? Bu yük taşıyan bir duvar. Bunu araştırmak için kurulumu erteledim. Tavsiye?


17
Hatalarından dolayı evinizi hacklemelerine izin vermeyin. Yanlış ölçtüler ve onların ARIZASI! Güvenli olup olmadığı bile önemli değil, özel bir kapıya çok para harcadınız ve doğru yapılmasını hak ediyorsunuz. Onları kapıyı yeniden sıralayın ve reddederse, paranızı geri alın ve yetkili bir yüklenici ile gidin.
maple_shaft

Yanıtlar:


20

Yüksek fiyatlı özel kapılar için doğru yapmayı hak ediyorsunuz.

Kral saplamalar, kapının yanlarındaki birincil destektir (üst plakaya kadar tamamen giderler. Ancak, kriko saplamaları başlığı kapıya destekliyor ve bu da başlık üzerindeki sakal saplamalarını destekliyor. yük taşıyıcı bir duvar, bunların hepsi destekleyici elemanlar.

doorframing

Kriko saplamaları kesilirse, açıklıktaki kapıyı karelamak için şimler yerleştirmek için muhtemelen toplam 3/4 inçten daha fazla kesilmesi gerekir. Her iki tarafta sadece 1/2 inç çıkarırsanız, kriko saplamasını% 33 oranında azaltmış olursunuz. Bu yerinde yapılırsa, fazlalığı keserken saplamaların, başlıkların vb. Kalan yapısını da vurgulamış olursunuz.

Genel çerçevenin bu assualttan kurtulmak için yeterince mühendisliği yapılmış olabilir, ancak risklidir, çoğu bina kodunu ihlal eder ve iyi bir projeye başlamak için kötü bir yoldur.

Üç kez (önerilen iki yerine üç kez) ölçmek ve doğru büyüklükte bir kapı getirmek ısrar ediyorum.

PS Ben sekiz hafta bekledi özel temperli cam duş kapı ile benzer bir sorun vardı. Yaklaşık bir dakika cludging ile oynadılar ve sonra doğru boyutta bir parça için geri aldılar. Acıyor ama buna değer.


7
+1 Ayrıca, krikonun her ayağa kadar krala çivilenmesi gerektiğine dikkat çekerim. Kırpmanın tek yolu (yapmamanız gerekir) sökmek, tüm tırnakları çıkarmak ve ikiye kesmek olacaktır. Kopyaladığınız ikinci bölüm, bu başlık düştüğünde ve yeni bir ön kapıdan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda.
BMitch

16

Yapma! Birisi hata yaptı ve sen değildin, müteahhitin evinin yapısını zayıflatmak pahasına kolay yoldan gitmesine izin verme!

Yüklenici yanlış ölçülmüş veya yanlış ölçümleri sıraya koymuş olabilir. Ayrıca sipariş doğru ama yanlış imal edilmiş olabilir, ya da başkasının kapıları gönderildi! Siparişin bir kopyasını yüklenicinizden almakta ısrar edin. Doğru sipariş verdiyse üretici arızalıdır ve kapıları doğru olanlarla değiştirmelidir. Yükleniciniz yanlış ölçtüyse veya sipariş verdiyse ihmal ederler ve yenisini sipariş etmelidirler. Birinin kancadan çıkmasına ve hayatlarını kolaylaştırmasına izin vermek için evinizin yapısını zayıflatmanıza izin verirseniz, tek kaybeden sizsiniz!


4

Yanlış ölçtüklerini söylemek, düzeltmelerini sağlamak kolaydır. Bu herkesin gerçeği değil. Yeni bir kapı satın almak için (siz değil!) Birisinin tercih edebileceği alternatifler var. Jack saplamalarını testere ile kesmek, herkesin söylediği gibi geçerli bir alternatif DEĞİLDİR.

Tüm açıklığı daha uzun bir başlıkla yeniden çerçeveleyebilirsiniz. Veya kriko saplamalarını çıkarabilir ve metal kiriş askılarını yerine takabilirsiniz, ancak yeterli desteği sağlamak için muhtemelen ek kral saplamalarının takılması gerekir, bu yüzden bu daha uzun bir başlık kadar işe yarar. Daha ince LVL'leri kullanarak yeterli bir kriko saplama desteğini tasarlamak mümkün olabilir. Bu son fikri seviyorum, ama gerçekten işe yarayacağından emin değilim.

Bunun bir yatak duvarı olduğundan emin olun. İşe yaramıyorsa işler çok daha kolay.

Eleştirmek kolay (ve önemli), ama gerçekten yardımcı olan uygun alternatif çözümler sunmaktır :)


Genellikle yapmanız gerekir ve çözümleriniz sorunu çözecektir. Ancak bu kapı çerçevesini ve etrafındaki duvarın alanını yeniden inşa etme emeği ve malzemeleri en az birkaç bin dolar olacaktır. Kapıyı almak için sözleşme yapmak için baskı yapmalıdır.
bib

1
@bib veya onlara seçenek verin - "Teklif ettiğiniz şey güvenli değil. Bunun sizin açınızdan pahalı bir hata olduğunu anlıyorum, ama çok para ödüyorum ve işin düzgün yapılması gerekiyor. Anlıyorum açıklığı kapıya uyacak şekilde yeniden çerçeveleyebilir veya kapıyı uyacak şekilde yeniden sıralayabilir. Ve zaman / maliyet (onların) / emek açısından en iyi olanı konuşun. Esnek olun, ancak düzgün bir işte ısrar edin.
John Lyon

@jozzas - İyi bir nokta. Zaten doğru yapmakta bazı zorluklar gösterdikleri için yakın gözetim gerektirirdi.
bib

2

Çerçeveleme işi yapıyorum, bu iş kolundaki insanlar zaman zaman hata yaparlar. Bu durumda açılışı yeniden çerçevelerim ve işi doğru yaparım. Genellikle bu tür bir iş için para kazanmıyorum ama iyi bir müşteri alacağım.


Los Angeles bölgesinde bulun Im düzeltmek için benim maliyet 500.00 civarında olacak
Pepe

0

Yüklenicinin, çalışan ve güvenli ve kodla eşleşen bir alternatif bulmak için bir yapısal mühendis kiralamasına izin verin. Seçenekler var.


-2

Aynı problemi de fiberglas kapı ile yaşadım. Kapıdan biraz kestik, çerçeveyi ayırdık ve orada aynı miktarda kestik. Önemli değil. Kapı harika.


-3

Kriko saplamaları (Düzelticiler), kapının üstündeki duvarı temele taşıyan başlığın yükünü taşır.


1
Cevabınızı tarafsız ve gerçeğe dönüştürmeye çalışın ... Soruları en iyi soruları cevaplarken kendilerine saklayın; bir kez bu yeteneği olsun bir yorumda genellikle iyi olsa da.
ShoeMaker

Arka plan için teşekkürler (diğer cevaplarda zaten sağlandı), ancak bu soruya cevap vermiyor.
Steven
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.