Isıtma menfezlerimden asbest çıkarmalı mıyım?


11

Isıtma deliklerinde bazı asbest bantlı eski bir evim ve asbest şüphelileri olan bazı eski yer karolarım var; kanal temizleme firmaları, mevcut bantla havalandırma deliklerinde temizlik yapmayacaklardır. Ondan kurtulmak için gerçekten uzay giysisi adamlarını aramam gerekir mi? Sadece yeni folyo bant ile kaplarsam, bu onu güvenli bir şekilde kapsülleyecek mi? Sadece kendimden sökmeli miyim?

Yanıtlar:


16

Çoğu durumda gerçekten o kadar ciddi değil. Kiremit veya dış cephe kaplamasında, parçalanmadıkça ve soluduğunuz toz üreten bir tehlike değildir. O zaman bile, birçok kiremit% 1 asbest gibidir. Çok fazla kırmadan kaldırabiliyorsanız, temelde iyisinizdir.

Yumuşak olan boru izolasyonu daha çok sorun teşkil eder. Küçük bir miktarsa, muhtemelen kendiniz yapabilirsiniz. Yine de çok yasadışı olabilir. Bunun gibi bir solunum cihazı edinin http://www.amazon.com/MSA-Safety-Works-817664-Respirator/dp/B0009XW3ZS , ağır bir plastik torba alın, yalıtımın etrafına bantlayın, böylece çoğunlukla sızdırmazlığını sağlayın ve ardından püskürtün su ile doymuş ve toz oluşturmaz. Daha sonra, gerekirse suyla dolarak çıkarın. Torbayı kapatın ve yasal olarak atın.

3 yaz için asbest azaltma hijyenistiydim ve binlerce saatlik kaldırma işlemiyle havadaki lif okumalarını aldım. Her ne kadar bu işlerde negatif hava muhafaza sistemleri mevcut olsa da, muhtemelen binde binlerce okuma ile ilgili 10 tane vardı.

Asbest bence sigara içmek gibidir. Bir gün sana zarar vermeyecek. 5 yıl boyunca her gün size zarar verir.


7
Ciddi olmayabilir ve muhtemelen herkes tarafından kolayca çıkarılabilir, ancak çoğu yerde lisans ve uygun ekipman olmadan kaldırılması yasadışıdır. Çıkarsanız bile, lisanslı olmadığınızdan (varsayalım) uygun şekilde imha etmek zor olabilir, bu nedenle kanıtları gizlemek için bahçeye gömmeniz gerekebilir.
Tester101

4
Asbestos is like smoking cigarettes- Ben, hiç, hiç çocuklarıma veya etrafında tek sigara içersin asla herhangi bu konuda çocukları. Yani benzetmeniz doğrudur, bu da cevabınızı tamamen geçersiz ve tehlikeli hale getirir.
Mark Henderson

8
Bu bakış açısını gerçeğe dayandığı sürece bir dereceye kadar anlıyorum. Eğer% 100 güvende olmak istiyorsanız, umarım araba egzozunu soluyan bir şehirde dolaşmıyorsunuzdur. Gerçek şu ki, 3 yaz için asbest yüklenicileri ile çalıştım ve işi "güvenli" yapmak için yaptıkları temelde tarif ettiğim şey. Az miktarda sağlam bandı çıkarmak, birçoğunun iyi hissettiği son derece düşük riskli bir şeydir. Aksi takdirde, koli bandı ile kapsülleme de mükemmel bir çözümdür.
Peter

4
Isıtma borusundan kendi asbest sökümü yapan birini tanıyorum. Tam olarak Peter'ın dediği gibi yaptı - kağıt kıyafeti, maske, ıslak. Araştırmasına dayanarak, küçük asbest "maruziyetinin" zararlı etkilere yol açtığı TEK bir örnek bulamadı. Asbest sorunları, uzun süre asbest çevresinde endüstriyel kapasitede çalışan kişilerden kaynaklanmaktadır. Bunun gerçekten büyük bir anlaşma olduğunu düşünmüyorum. Tek sorun atık ...
Tim

2
Asbestin çıkarılması ve atılması ile ilgili birçok yasa vardır ve hatta kendi evinizde bile tek başına ne kadar yapılabileceğine dair sınırlamalar vardır. Risk ile ilgili olarak - asbest lifleri akciğerler tarafından parçalanamaz. Sigara içmek gibi değildir, sigara ile akciğerlerin en azından kendilerini tamir etme şansı vardır. Tartışmalı bir açıklama olsa da, tek bir lifin bile kansere yol açabileceği söylenir. Bana göre, sigara içmek gibi değil, Rus ruleti gibi. Belki iyi olacaksınız, ama neden sadece profesyonel bir ortamda çalıştığınız için risk alan birisini savunuyorsunuz ?
Jacob S

12

Bir profesyonel edinin. Asbest tozu gerçek bir katildir ve açıkçası artık toz riskine değmez - özellikle küçük yaştaki çocuklarınız varsa.

Avustralya'da, birisinin DIY asbest dağıtımı yaptığını düşünüyorsanız , Queensland hükümetinin bir " komşu Dob " programı bile var. Bu kadar ciddi.


9
Tamam, cevabım için reddedildikten sonra, Queensland kaynağından daha fazla okumaya karar verdim. Kılavuzlarının bir kısmı, belirtilen orijinal soru gibi, küçük, düşük riskli asbest kaynaklarında DIY nasıl yapılacağı ile ilgili talimatları içerir!
Peter

Bunun bir katil olduğunu nereden biliyorsun? Lütfen beni asbestin evde çıkarılmasının bir risk olduğunu gösteren bazı araştırmalara yönlendirin.
Tim

Asbest'e DOKUNMAYIN, Queensland merkezli Ev Otomasyon Kurulum ve Sistem Entegratörü'yim. Asbest olduğunu düşünüyorsanız çalışmayı durdurun ve bir asbest sökücü çağırın. Queensland'deki Aspestos'a dokunma cezaları 125.000
doların

Güncelleme: Queensland uluslararası en iyi uygulamalara geri dönüyor; küçük ölçekli DIY asbest kaldırma yine tamam . Evet, her toz lifi teorik bir risktir ve her yoldan geçtiğinizde de öyle. Pratik faydalar teorik risklerden daha ağır basmaktadır. Bu yüzden sigara içmek asbest giderimi gibi değildir.
MSalters
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.