Musluk kafasındaki sıkışmış anti-vandal halkaları nasıl çıkarabilirim?


9

Yeni evimdeki muslukların çoğu, resimde gösterildiği gibi musluk kafalarında "anti-vandal" vidalarla donatılmıştır. Bunlar, gövdeye sıkmak için musluk kafasına vidalanır.

resim açıklamasını buraya girin

Bunların çoğunu kaldıramıyorum çünkü sıkışmış durumdalar. Aşırı sıkıldıklarından ve yıllardır kaldırılmadığından şüpheleniyorum. Musluk yıkayıcılarını değiştirebilmem için onları nasıl çıkarabileceğime dair öneriler arıyorum. Ve evet, onları sıkmak veya gevşetmek için hangi yöne çevrilmeleri gerektiğini biliyorum ;-)

Zaten denedim:

 • Bir anti-vandal musluk başı anahtarı (aşağıda gösterilen) kullanın, ancak vidalar oldukça sıkıştığından çatallar bükülür / kırılır.
 • Somun anahtarını kullanmadan önce halkayı ısıtmak için bir saç kurutma makinesi kullanın.
 • Halkaları sıkmak, sonra gevşetmek için ayarlamak. Hiç bir hareket görmüyorum.
 • WD-40'ın halkalara uygulanması. Bu belki de yönelimleri yüzünden işe yaramadı; Onlara daldım.

Ayrıca bir çift iğne-burun pensesi var, ancak halkalardaki çentiklerin iyi bir şekilde kavraması için biraz fazla büyükler.

Başka öneriniz var mı?

GÜNCEL

 1. UNECS'nin önerisi (aşağıda) kesinlikle iyi bir öneriydi, ancak maalesef işe yaramadı.
 2. Şimdi daha sonra deneyeceğim küçük bir çift 90 ° segman pense üzerinde ellerim var . Umarım süreçte onları (ya da başka bir şeyi) kırmam!

Anti-vandal musluk başlığı anahtarı:

vandalizme karşı musluk başlığı

Segman pensesi:

segman pensesi


Sonunda, BAŞARI !!!

BAŞARI !!!

 • Birkaç gece boyunca sirke kullanarak ipliklerdeki kabukları temizleyin (aşağıdaki Wayfaring Stranger'ın cevabına bakın)
 • Halkalara birkaç saniyeliğine iyi bir Loctite Freeze & Release patlaması verin ve birkaç dakika boyunca işlerin sihir yapmasına izin verin
 • Segman pensesini tekrar kullandım ve halkalar biraz zorlanmasa da serbest kaldı. Yukarıda resmedildiği gibi bir musluk başı anahtarının çatallarını hala bükmüş olabileceğimi hissettim.

nb CO 2 gibi herhangi bir "dondurma sprey" de hile yapardı söylendi , hangi dokunun musluk kafasının iplik uzakta uzağa sözleşme için çalışır. Loctite pahalı olduğundan, bunu ilk çekim olarak denemeye değer olabilir. Aynı tür prensip, parçaları ısıtmanın ardında olduğuna inanıyorum, bu da hızla soğutulduğunda, onları ayıran kasılmaya neden oluyor, ancak bunun için lehim lâmbasını patlatmaya hazır değildim ...

Son olarak, eğer bunu yapacaksanız , halkanın üzerine yukarı doğru püskürtme yapıyorsanız, kendinizi sıkmamaya dikkat edin, şeyh!resim açıklamasını buraya girin


Sadece bunu çözüp çözmediğini merak ediyorum. Neredeyse aynı sorunum var. Benim durumumda, pirinç halka dönmeye başlar ve daha sonra sapın iç dişinde sıkışır. WD40'ın liberal dozlarını denedim ve doğru alete sahibim, ancak sadece aletin uçlarını büküyorum ve pirinç halkadaki girintilerin kenarlarını takıyorum, bu yüzden fazla kavrama yok.

Ne yazık ki hayır, henüz çözmedim (vay, yaklaşık bir yıl sonra, ne kadar utanç verici!). Muslukları tamamen
kesmeyi

Aynı problemim var - 'özel' anahtarı kırdı, kilitleme somununa segman pense giremiyor. Girintiler şimdi aşınmış gibi görünüyor ve yolun sonu gibi görünüyor. Herhangi bir çözüm bulabildin mi? Bir banyoda ikiz bir lavabonun üzerinde olduğu için musluğa demir testeresi almak konusunda çok isteksizim - kabul edilebilir bir sonuç elde etmek için dört yeni musluk satın almayı gerektirir (çünkü, doğal olarak, hiçbir yerde uygun bir musluk bulamıyorum ... ). Şerefe.

Loctite Freeze & Release'i deneyeceğim ve bu işe yaramazsa Liquid Wrench gibi kimyasal bazlı nüfuz eden bir yağ. Yine de halkaların girintilerini zaten taktıysanız bunların size yardımcı olup olmayacağını bilmiyorum. Lütfen bana nasıl geçtiğini söyle.
sharky

Yanıtlar:


4

sadece yıkayıcıları değiştirmeniz gerekiyorsa

 1. Suyu kapat
 2. musluğu tamamen aç
 3. musluğun altındaki kapak flanşını sökün
 4. flanşın altına bir çift mutigrip takın ve mili ihlalden çıkarın

Peki yıkayıcıların değiştirilmesi? İş miline sahip olduğunuzda, anti-vandle vidasına ulaşmayı ve geri almayı daha kolay bulacaksınız


Teşekkür ederim, bu iyi bir öneri. Kesinlikle deneyeceğim ve göreceğim. Ne yazık ki, fener miline ulaşmak için bir somun anahtarını / multigripleri barındıracak kadar yüksek flanş elde edemeyeceğimden şüpheleniyorum, ancak parmaklarım geçti. Şerefe.
sharky

Evet musluklar bağlıdır benim için birkaç kez çalıştı ama yine de oldukça zor
UNECS

Bu dün gece gitmiştim, ama flanş, iş miline ulaşmak için bir anahtar (hatta en ince olanı bile) almama izin verecek kadar yüksek değil. Lanet olsun!
sharky

2

Sıhhi tesisatın etrafına sıkışmış vidalar genellikle su ve çözünmüş mineralleri dişlere yapışıp kuruduğunda kaya benzeri tortular bıraktığında ortaya çıkar. Eğer resim gibi bir musluk üzerinde ıslak eller olacaktır Eğer dişin üst kısmında bulunan su hazır kaynağı böylece supap sapı sızıntı olmasa bile, vana kapatmak için kullanılabilir. Gece boyunca ipliklerin yanında bir sirke batırılmış pamuk topu doldurmayı deneyin ve bunun sizin için bir miktar çözülüp çözülmeyeceğini görün.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.