Uydu çanağının çıkarılmasıyla bırakılan çatıdaki delikleri nasıl açarım?


6

Evim, aynı yerdeki çatıya monte edilmiş 2 çanak antenle geldi. Onları hiç kullanmadım. Son zamanlarda, rüzgar onları aşağıya doğru itmeyi başardı, böylece biri tamamen aşağı indi, diğeri hala 4 gecikmeli cıvatanın 2'sinde asılıydı.

Onları tamamen söktüm ve gecikme cıvatalarını deliklere bıraktım. Asfalt zona değiştirmeden önce delikleri kapatmak için en iyi yolu var mı? Yoksa sadece lag cıvatalarının etrafına kalafat mı bırakmalıyım?

Yanıtlar:


9

Gecikme cıvatalarının bırakılması iyidir, ancak cıvatalar galvanizli çelikten yapılır, bu da sonunda sürekli yağmura ve suya maruz kaldıklarında paslanacak ve paslanacakları anlamına gelir. Suyun aşınmaması veya cıvataların bulunduğu yerlerden sızmaması için, lağım cıvatalarına çatı çimento yamasının serbestçe uygulanması en iyisidir.

Çatı çimento yamasını bir boru formunda alabilirsiniz, böylece standart bir doldurma tabancasına kolayca uyar.

enter image description here

Sonunda yıpranacaktır, böylece hala orada olduklarından emin olmak için her 3 veya 4 yılda bir yamaları kontrol edeceğim.


7
Çatı çimentosu için +1'dir. Ancak, zona gecikme cıvatalarının üstüne gidiyorsa, onları söküp delikleri biraz ekstra çimento ile doldururum. Kiremitten aşağı yıpranacak hiçbir şeyin yapışmasını istemiyorsunuz.
BMitch

Ben de benzer bir durum var. Bulaşıkları çıkardım ama montaj plakasını ve cıvataları tavanın üzerine bıraktım. Montaj plakasını ve cıvatalarını çıkardıysam, sadece çatı çimento ile doldurmalı mıyım?
milesmeow

0

Daha da iyisi, deliklerin olduğu üst kiremit katmanını kaldırın ve çatı çimentosu ile sabitlenmiş flaş uygulayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.