Bu elektrik ana nasıl güvenli hale getirilir


12

Daha eski bir evde sinirli bir elektrik ana vardır. Ana, güverte üzerindeki çatıda açık pabuçlarla bağlanır. Yükseklik ve konum güvensiz değil, bugün çatı üzerinde çalışırken ana elektrik hatlarındaki yalıtımın bozulduğunu fark ettim . Bu sayaçtan ve ana kırıcımdan önce .

Burada açıkta kalan ana kulakları görebilirsiniz. Bu güverte yüzeyinden yaklaşık 8.5 'dir. Kutup veya merdiven veya bir boru parçası gibi uzun bir nesne taşıyan biri bunları kolayca vurabilir.

maruz kalan ana pabuçları

Evin ana hattını farklı, daha güvenli bir yere yeniden yerleştirme sürecindeyim. O zaman bu ana hattı idare etmek ve yerini değiştirmek için elektrik şirketine ihtiyacım olacak. Ancak, bu çizginin güvenliği olduğu gibi oldukça endişeliyim. Telin bacaklarından birinde bozulmuş yalıtımı açıkça görebilirsiniz. Nötr tamamen açıkta ve kırmızı iletken önemli ölçüde aşınmış.

bozulmuş yalıtım

Kamu hizmeti şirketi hattı yeniden konumlandırana kadar bunu ele almak için yapabileceğim bir şey var mı? Spreyli bir elektrik yalıtkanı düşünmüştüm. Bantları veya boya yalıtımını uygulamak için bu telle gerçekten temas edecek kadar donanımlı değilim.


14
Dokunmayın . Yavaşça uzaklaşın ve bir Elektrikçi veya yerel elektrik şirketini arayın. Bununla uğraşmak istemiyorsun. Unutmayın, bu hatlarda aşırı akım koruması yoktur, eğer onlara dokunursanız, transformatör patlayana veya hat yanana kadar şok olacaksınız.
Tester101

4
Dokunmayın uyarısı için +1. Eklemek ben onun yanına gitmeyin. Ona bir şey yapmaya çalışmayın. Genellikle elektrik şirketi hizmetin bu bölümü için sorumludur. Onları büyük olasılıkla birini hızlı bir şekilde göndereceklerini açıklayın.
mikes

2
@MatthewPK Yüklenici daima izin alan kişi olmalıdır. Eğer kullanmazlarsa, onları kullanmamanız gereken önemli bir uyarı işaretidir (örneğin, lisans / sigortaları yoktur, bu yüzden izin alamazlar). Referans makaleleri.chicagotribune.com/2009-10-23/entertainment/…
gregmac

1
@gregmac genellikle haklısın. Bu durumda yüklenici babamdır ;-)
Matthew

2
Babanız lisanslı bir elektrik yüklenicisi ise, bunun cevabını zaten bilmiyor mu?
BlueRaja - Danny Pflughoeft

Yanıtlar:


19

Hayır. Bunu düzeltmek için yapabileceğiniz veya yapmanız gereken hiçbir şey yoktur.

Ona dokunma, yanına gitme, artık bakma bile. Çatıda inin ve yerel elektrik şirketini veya bir Elektrikçiyi arayın.

Servis giriş kabloları aşırı akım korumasına sahip değildir ve transformatör patlayana, kablo yanana ve kopana veya hatla temas kesilene kadar sizi şok edecektir. Bunların hepsi muhtemelen öldükten çok sonra gerçekleşecek.


7
Bu durumda, maksimum güvenlik hiçbir şey yapmamaktır. Lineman dedem sana zıt yönde koşmanı, bir telefon bulmanı ve patronunu aramasını söylerdi.
Fiasco Labs

2
En olası tehlike, bir telin kısa devre yapması, sizi korkutması ve çatıdan düşmenizdir.
dbracey

4
TEST CİHAZI NE DEDİ! DOKUNMA!!
Evil Greebo

Hey, daha sonra PK'nin evine uğrayım. Sizce bu çizgilere dokunmanın uygun olduğunu düşünüyor musunuz?
dbracey
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.