Bir priz için kaç tel çok fazla?


11

Evimde hiç görmediğim şekilde kablolanmış prizler bulmaya devam ediyorum.

Bugünün bulgusu, 4 hots ve 4 nötr içeren bir yatak odasında bir çıkış. Hepsi push-in konnektörler kullanılarak bir prize bağlanır. Anahtarlı bir priz değil, hepsi bir devre.

Bu kötü mü? Kabul edilebilir?

Kabul edilebilirse, yeni prize nasıl girmeliyim, ancak push-in'lere güvenmek zorunda değilim? Her birini ikisini birlikte büküp sonra bu çiftleri her bir mesaja ekleyebilir miyim? Domuz kuyruğu yapmalı mıyım?

Benim önsezim, bu özel çıkış, yandaki banyoya devreleri dallamak için kullanılıyor.


Lütfen daha fazla bilgi sağlayın: tellerin ölçer nedir? Kablolar ne tür bir kutuda? Mümkünse bir fotoğraf ekleyin.
Jeremy W. Sherman

Yanıtlar:


9

Priz üreticisi, nereye kaç tel konulabileceğini belgelemelidir. Genel olarak, vida varsa, vida başına en fazla bir tel kullanabilirsiniz. Quickwire / backwire delikleri için, delik başına sadece bir tel kullanabilirsiniz ve ayrıca bir tel sadece 14 gauge olabilir. Daha önce, hızlı kablolama için 12 ve 14 ölçere izin verildi, ancak artık yoktu. Tüm kablo demetini doğrudan bağlayabileceğiniz tek tür vida, vidaların bir çubuğu başka bir çubuğa sıktığı kablolardır. Ardından, iki çubuk arasına soyulmuş kabloları yapıştırır ve iki çubuk arasına sıkıştırmak için üst kısmı aşağı doğru sıkarsınız; orada birkaç tane koşabilirsiniz.

Bir başka sınırlayıcı faktör kutu boyutlarıdır. Kutular sabit bir kablo hacmine sahiptir ve belirli sayıda kablo, cihaz ve kelepçeyi barındırmak için gereken minimum hacim kutusunu çalışmak için kurallar vardır. 14 AWG topraklı kabloyla çalıştığınızı varsayarsak, kutunun 4 sıcak + 4 nötr + 1 cihaz + topraklama kablosu, yani 10 tel hacmi ve 14 AWG kablo başına 2 inç küp olmasını beklerim, böylece 20 kübik inç kutuya ihtiyacım var. Bu, tek bir yuvayı tutan bir kutu için büyük boyutta biraz, ancak birçok kabloyu barındıracak kutular ve kutu konfigürasyonları (kutu + çamur halkası) var, bu yüzden mantıksız değil.

Her şeyi birlikte kablolamaya gelince, her şeyi pigtail etmeli ve daha sonra pigtailler prize takmalısınız. Pigtail, vidalı terminalin altına kaymak için tek bir tel sunar. J-kancayı, vidayı sıkmak için çevireceğiniz yönde kaydırmayı unutmayın, bu yüzden sol tarafta aşağı ve sağ tarafta yukarı.


2
Kutu güvenli olamayacak kadar küçükse, doğru boyutta bir çift kutu ile değiştirilebilir. Eski çalışma kutuları mevcut duvarlara kolayca takılabilir ve sabitlenebilir. Daha sonra ikinci bir priz eklenebilir ve prize takılması için dört nokta verilir. Ahtapot adaptörlerinden çok daha güvenlidir.
bib

Teşekkürler Jeremy. Her şey 14 gösterge (15 amp devre) idi. Bunlar değiştirmek için kullandığım iyi çıkışlar (leviton) bu yüzden devam edip mesajlara 4, push-in'lere 4 koymaya karar verin. Şimdilik yapacak. Bu evde yeterince uzun kalırsak, banyo yıkılacak ve banyo için ayrı bir devre yapacağım.
DA01

1
Modern kod, özel bir 20 A banyo prizi devresi gerektirir. Bu şekilde, mondo saç kurutma makineniz GFCI'yi açarsa veya devreyi aşırı yüklerse, ışıklarınızı kaybetmezsiniz. Ayrıca, bir banyo lavabosunun 6 ft içindeki duvarlar ( hatta 6 ft yarıçapı göz ardı eden bölmeler) dahil olmak üzere herhangi bir kap GFCI korumalı olmalıdır.
Jeremy W. Sherman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.