Eşekarısı yuvası ile nasıl başa çıkarım?


8

Son zamanlarda evimin kenarındaki saçakların altında oldukça büyük (birkaç yüz eşekarısı, görünüşe göre) bir yaban arısı yuvası keşfettim.

Her neyse, bir yok edici (aslında Terminix) aradım ve bana bir yıl süren bakım sözleşmesini zorlamaya çalıştılar ve yaban arılarının pheremone bıraktığını iddia ettiler ve sürekli öldürmezseniz, geri gelmeye devam edecekler.

Kendi araştırmamda, wikipedia'da bu özel yaban arısı davranışına dair bir not yok ve aslında her yıl eşekarısı aynı yerde yuva yapmadığını söyleyen birçok böcek kontrolü web sitesi buldum . Bu, Terminix'in beni biraz bağlayabileceğini düşündürüyor.

Herkes bu iddia daha önce "tekrar tekrar öldürmek sürece geri dönecek" ifadesini duydu mu, ya da ben onunla bir eşekarısı sprey bir kutu ile başa çıkabilirim?


1
Eşekarısı da sokma hariç insanlar için de faydalıdır. Birçoğu sebze bahçenizi yemek isteyen böcekleri yerler. Kış için yuvadan ayrılana kadar onları tolere edebilir misin?
Jay Bazuzi

5
Sadece arada bir evinizin etrafında yürüyün ve kontrolden çıkmadan önce bunlara dikkat edin.
dbracey

1
Daha önce yok ediciler tarafından böyle bir iddia duydum ... Bana Şüpheciler hakkında bu soruyu
maple_shaft

Geçen yıl arka bahçe çitimin köşesindeki birkaç yuvada yaban arısı katili kullanmak zorunda kaldım. Ben çok iyice püskürtülür ve yılın geri kalanı için herhangi bir görmedim. Bu yıl yine aynı noktaya geldiler. Bunun sadece anekdot kanıtlar olduğunun farkındayım, ama deneyimlerime göre (belki de tesadüfle) aynı noktaya dönebilirler.
Doresoom

3
Sadece aynı noktaya geri dönüyor olabilirler çünkü yuva için korunaklı bir yer olması gibi aynı kriterlere uymaktadır.
keshlam

Yanıtlar:


12

3 dolarlık bir eşekarısı spreyi hile yapacak. Alacakaranlıkta onlara vur, yuvayı ıslat. Yuva boş gelecek sabah. Bazı spreyler etikette eşekarısı birkaç ay boyunca püskürteceklerini söylüyor. Evlerde çalışırken sürekli olarak koştuğum için kamyonumda her zaman birkaç kutu sprey taşıyorum. Git um git !!!!


2
Satın aldığım kutu aslında 5,99 dolardı, ama kesinlikle işe yaradı.
Sahte İsim

Bir direğin ucuna bantlanmış M-80 havai fişek kullandım. İyi çalışıyorlar, ancak düzgün bir şekilde ele alınmazsa alt kısımdan bir delik açmaya eğilimlidirler ve muhtemelen 50 eyalette de yasadışıdırlar.
Wayfaring Stranger

1
@WayfaringStranger - Ha. Evet, M-80'in sersemletmediği her eşekarısı oldukça sinirli olacak. % 100 yasadışı değiller, ancak özellikle yarı kurak bölgelerde, herhangi bir anonim bölge, havai fişekleri özel olarak yasaklayacak veya genel olarak bir cigg çakmaktan daha fazlasını yapacak.
KeithS

11

Eşekarısı yuvalamak için aynı konuma dönüyor inanmıyorum.

Yuvayı kendiniz çıkarmanız veya nerede yaşadığınıza ve ne kadar soğuduğuna bağlı olarak, soğuduğunda doğal olarak ölecekleri için kışa kadar bekleyebilirsiniz.

İşte talimatlar:

Eşekarısı yuvası çıkarma oldukça basit bir işlemdir. Yuva bulmak genellikle eşekarısı yuvaya dönme eğilimi gösterdiğinde alacakaranlık veya şafak vakti ağır eşekarısı trafiği için hızlı bir anket gerektirir. Güneş akşam için çöktüğünde ve yuvanın yakınında daha az trafik fark edince, kendinizi birden fazla kıyafetle giydirin ve her ihtimale karşı bir çift eldiven bulun. Ardından yuvaya çıkın ve girişi Raid gibi yaban arısı öldürücü bir maddeye püskürtün. Serbestçe püskürtün, ancak çok fazla zehir solumaktan kaçının. Eşek arısı zehirlerinin çoğu temasta öldürür, ancak ani hareketler dikkat çekebileceğinden, bölgeyi yavaşça terk ederek güvenli olmak en iyisidir.

Hangi yaban arısı katilini kullandığınız yuvaya bağlıdır:

Yeraltında bulunan yuvalar için, mermi spreyi olarak etiketlenmemiş bir yaban arısı katili kullanmak isteyeceksiniz. Yeraltında bulunan sarı ceket yuvaları için çok az sprey istiyorsunuz.

Yükseltilmiş yuvalar için, bir mermi spreyi olarak etiketlenmiş bir kutu yaban arısı ve eşek arısı katili bulmak isteyeceksiniz. Bu, yaklaşık 15-20 feet uzunluğunda bir yaban arısı zehiri akışı sağlayarak, gerektiğinde hızlı bir kaçış için bol miktarda mesafe sağlar.

Yuvanın boşaltıldığından emin olana kadar bu işlemi iki veya üç kez tekrarlamanız gerekebilir. Trafik olmadığını gördüğünüzde, eğer bir hava yuvasıysa yuvayı yıkmak ya da topraktaysa yuvayı kir ve çakılla doldurmak muhtemelen güvenlidir. Bu, bir sonraki geçiş döngüsüne kadar yaban arısı probleminizin sonu olmalıdır.

Kaynak: getridofthings.com


Ah yaparlar, geçen yıl kapımın hemen dışında eşek arısı spreyi ile bir yuva yok ettim, şimdi tam olarak aynı noktada bir yuva inşa ediyorlar.
KoKo

1
@KoKo, emlak sloganını biliyorsunuz, "konum, konum, konum"? Bu eşekarısı için de geçerlidir. Aynı noktaya geri dönmeye devam ederse, OP'nin önerildiği gibi feromonlar yerine yuva için ideal bir yer olabilir.
fixer1234

@ fixer1234, Konumu yaban arıları için ideal olmayan hale nasıl getirebilirim?
KoKo

10

Emekli bir telco yan hakem olarak, günlük sarı ceket eşekarısı ile karşılaştım. Yaz günlerini kovanın altındaki ayak bileklerimi geçen eşekarısı yuvalarıyla bitirdim. Kepçe kamyonunda olduğu gibi. Muhafazayı açtığımızda onlarla uğraşmak zorunda kaldık ve telco ekipmanındaki evlerini işgal etmemiz nedeniyle oldukça kızgın olacaklardı. Birkaç ipucu: Gözleriniz yuvalarına yakınsa sizi gözlere sokmaya çalışacakları için her zaman gözleri iyi kapatan gözlükler takın. Bir CO 2 yangın söndürücü kullanabilirsiniz, çünkü onları dondurur ve aktivitelerini durdurur.

Eşek arılarının geri döneceği ifadesi, bir bakıma doğrudur, çünkü herhangi bir iyi ev, tekrar gelecek yıl kendi çağıracakları bir yer arayan yaban arıları tarafından tekrar kullanılacaktır. Kış aylarında fark ettiğim bir şey, eklerde çalışırken: hayatta kalan yuvalar boştu, ancak yuvada araştırırsam daha büyük bir yaban arısı, kraliçe görürdüm. Kraliçe kışın hayatta kalacak gibi görünüyor ve aslında yeni bir yuva başlatabilir. Tüm yuvayı çıkarır ve yok ederseniz, bu bir sorun olmamalıdır. Bir merdivenden düşmeyeceğinizden veya sokulursa düşmeyeceğinizden emin olun, çünkü bu, yardımcı çalışanları öldürmüştür. Sersemletirseniz birisinin beklemede olması iyi bir fikirdir, çünkü boğazınız şişer ve daha önce hiç tepki vermemiş olsanız bile anafilaktik şok ortaya çıkabilir. Hazır yardımınız yoksa, hikayeyi anlatmak için yaşamazsınız.


4

Böcekleri öldürmek için yeterince kötü, ama onları zehirlemek gereksiz ve kötü bir karma.

Onları hareket ettirmek veya yok etmek için iyi bir yöntem, soğuk veya hareketsizken (diğer gönderilere göre) alacakaranlıkta veya serin bir sabahın en erken bölümünde hareket etmektir. Ayrıca, başka bir yerde önerildiği gibi, koruma kullanın.
Büyük (yeterli) bir plastik torba alın ve yuvayı nazikçe zarflayın. Torbanın ağzını yuva bağlantı noktasının etrafında dikkatlice toplayın. Yuvayı bağlantı noktasından çekerken, torbanın üstünü kapatın ve bir düğüm veya torba kapamasıyla sabitleyin. Daha sonra ya çöp kutusuna atınız ya da böceklerin hala etkin olmadığını varsayarak başka bir yere yerleştirip üstünü açınız.

Bunu eşekarısı ile birkaç kez yaptım ve çok iyi çalışıyor.


5
Birincisi: Karma gerçek değil.
Sahte İsim

5
İkincisi, evime gelmek, bir merdivene binmek ve saçakların altındaki erişilmesi zor bir çatlaktan bir eşekarısı yuvasını kazmak istiyorsanız, böylece eşekarısı zarar görmez, hoş geldiniz. Şahsen ben ayağımda kızgın bir eşekarısı yuvası bırakarak bitmeyen bir çözüm istiyorum.
Sahte İsim

13
Çöp kutusuna kapalı bir çanta attığınızda, yavaş bir acı verici ölüm (açlık, dehidrasyon veya boğulma) öldüklerinden eminim.
BMitch

11
Eşekarısı sokmalarıyla ilgili karmaya, masanızda çalışırken bazı şüphesiz çöp toplayıcıların alacağı hakkında herhangi bir düşünce verdiniz mi?

Ben ve babam 50cm Hornets yuvasıyla hemen hemen aynı şeyi yaptık. Tek fark, 3 çok kalın plastik torba olmasıydı ve bir çöp kutusu yerine, bir kamp ateşine atmayı seçtik.
kaiser

4

Ulaşılamayan yaban arısı yuvalarından kurtulma hilem, giriş noktasında emen yarım gün boyunca bir dükkan vac kurmaktır. Bütün eşekarısı dükkan vac bir kez bazı baskın sprey emmek. Sonra evdeki deliği kapatıyorum. İyi çalışıyor. Sanýrým gerçekten gitmelerine izin vermek istiyorsan, bir yere götürebilirsin ve onlarý dükkandan çýkarabilirsin. İyi karma?


2

Genellikle Ekim / Kasım aylarında boşalırlar. Bütün yaz fasya panolarıma gelip onları izliyorum. Bizi rahatsız etmiyorlar, onları rahatsız etmiyorum.


-1 gerçekten geri dönecekleri ya da nasıl kaldıracağınız sorusuna bir cevap değil.
BMitch

2
İnsektisitlerden kaçınma ve onlarla yaşamayı öğrenme +1.
mike

OP'nin sorusunu doğrudan ele almamasını düzeltin, ancak yine de bu sayfadaki fikir birliği, geçen yıl bir çıkarılmasından bağımsız olarak geri gelip aynı noktada başka bir yuva inşa edebilecekleri gibi görünüyor, yani bir insanları etkileyecek bir yer, kas ile hemfikir olma eğilimindedir. Bize öğretilmeyen doğanın birçok parçası gibi, sistemin bir parçası olmamız gereken (besin zinciri), eşekarısı bir amaca hizmet eder ve hepsini öldüremeyiz ve hemen veya aşağıdan etkilenmeyeceğiz hayatımızda bir çizgi.
user66001

2

2 hafta önce ekran odamda eşekarısı vardı ve bir yok edici aradım. Onları ekran odama sahip olduğumu söylediğim için ekran odasını içten dışa püskürttü ve asla ekran odamın çatısı olan güverteye bakmadım. Bir haftadan az bir süre sonra, 8 eşekarısı ekran odamdaydı, ertesi gün arkadaşım güvertede yürüdü ve eşekarısı tarafından yutuldu.

Ben bir kutu Ortho Hornet ve Wasp Killer köpük kullanarak sona erdi ve o yuva nerede artı onun pencere yaptı kapı kapı benim yaptı. Eşekarısı kaçtı, sonra Spectracide Pro Wasp ve Hornet Killer ile 20 feet vurarak kalkışlarını sigortaladım. 3 gün oldu ve şimdiye kadar çok iyi. Yerel donanım mağazanızdan satın alabileceğiniz düz eski yaban arısı katili ile eşekarısı kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz. Bir yok ediciden çok daha ucuz.


2

Boynuzları bahçemde (asla gerçek bir besleyici olarak kullanılmayan) dekoratif bir kuş besleyicisinin içinde büyük bir yuva inşa etmeyi izliyorum. Yürürken onları yalnız bırakıyorum ve beni yalnız bırakıyorlar. Önümüzdeki Ocak ayında tüm yuvayı kaldırmayı planlıyorum. Ayrıca kapı çerçevesindeki küçük garaj kapımın yanında yuvalama eşekarısı var. Yine içeri ve dışarı yürüyorum ve sadece yuvalarına gelip uçarak uçuyorlar. Soğuk sonbaharlar geçtikten sonra bu sonbaharda deliği kapatmayı planlıyorum. Bütün bu böcekleri zehirle öldürme fikrinden hoşlanmıyorum. Satın alabileceğimden daha iyi böcek kontrolü. Sokmalara alerjim yok, ancak onlara yer verdikleri sürece uysal görünüyorlar. Neden KILL'e ilk tepkimiz?


Sarı ceket eşekarısı, kel yüzlü beyaz eşekarısı, çamur lekeleri veya kağıt eşekarısı gibi herhangi bir şeye atıfta bulunabilecek “eşekarısı” nın saldırganlığına veya düşmanlığına bağlıdır - soru daha ayrıntılı değildi. Evet, neredeyse insanlar kadar bölgesel olabilen kel yüzlü eşekarısı bile, herkes için sahip olduğunuz gibi şefkatle görülmelidir, ancak bu eşekarısı yuvalarına çok yakın duranlara saldırır. Bazı insanlar gibi. Her neyse, bunun olduğunu gördüm.
can-ned_food

Çünkü çoğu insan, gelişimimizde bu noktada bizi ayakta tutan doğadan çok uzaktadır. Konforlarına veya güvenliğine müdahale eden her şey, gıda zincirimizde oynadığı yer ve kabul etmemiz gereken çevreye (hava, su vb.) Rağmen kaldırılması gereken bir şeydir.
user66001

1

Kutunun sizin için çalıştığını duyduğuma sevindim. İki yıl önce evde 3 eşekarısı yuvası vardı. Üçü de tuğla arkasındaki duvarın boşluğundaydı. Yuvanın evin dışında olduğunu yukarıdan alıyorum. Bu adamlara, bizim için bir tehdit oluşturdukları, yaşam alanlarına geldikleri ve genellikle mülklere sahip oldukları için saldırmaya çalışan teneke kutulara 200 dolar harcamış olmalıydım. Bir kurutma makinesi havalandırma, bir ağlama deliği ve üçüncüsü doldurmayı ve yalıtım ile sıkılmış olan bir pencere köşesinde idi. Bunu biraz okudum ve anlayış üç yuvaya sahip olduğumuz için, çünkü yerleşik bir yuva, yeni bir kraliçe ile birlikte topluluğunun yeterince büyük bir parçasını uçtuğunda (terimi hatırlayamıyorum) ama buna tanık olursanız Ana gemiden ayrılan bir bulut ve yeni bir gemi inşa etmek için çok ileri gitmiyorlar. Böylece biz evden uzakta tatilde iken bu 2 kez muhtemelen olurdu. Soğudukça eşekarısı sadece çok iyi hareket edemedi, duvarlarda herhangi bir sol kışın öldü ve girişleri mühürlemesine rağmen hiçbir eşekarısı geri gelmedi. Kurutma menfezi ve pencere sorunu için tekrar doldurduk ve ağlama deliği için hepsine paslanmaz çelik bir uç taktık. Geçen yaz huzurluydu.

Bir ton araştırma yaparken aynı konuya sahip bir adam buldum ve çözümü bir tenis raketi ile giriş noktasının önünde durmak ve her birini çıktıkça tokatlamaktı. Bunun için sinirlerim yoktu.


0

Domyownpestcontrol.com adresine gidin ve kendinize bir püskürtücü alın. Sonra Demon WP yazın (Islanabilir toz ... Aktif madde ... Cypermethrin.40%). Bu ürün dört küçük kimyasal paket içeren zarflarda gelir. İki paketi bir galon suda karıştırın ve ardından püskürtücünüzü çalkalamaya devam edin. Karışım kumlu su gibi görünecek ve püskürtme işleminden sonra tozun çökmemesini sağlamak için birkaç dakikada bir çalkalanmalıdır. bununla birlikte, tedavi alanı üzerinde beyaz bir film bırakmaktadır. Bir pim akışı memesi ve sprey yuvaları kullanın. Yuvaları aldıktan sonra, nozülü fanı veya koni spreyi olarak ayarlayın ve eşekarısıların gizleyebileceği yuvaların 10 feet içindeki tüm alanlara çarpın. Tedavi sırasında yiyecek arama arıları olacağı için yuvaları aynı gün ÇIKARMAYIN. Tamamen öldürmek için en az 24 saat bekleyin. Demon WP, birkaç dakika içinde eşekarısını öldürür, ancak anında öldürmek istiyorsanız, Uyarıcı (emülsifiye edilebilir konsantre ... piretrin% 6 .. piperonil bütoksit.60%) adlı bir ürün eklemenizi tavsiye ederim. Bu sadece hızlı bir öldürme yapacak ancak artık aktivite olmayan Piretrinleri içerir. Bununla birlikte, ikisini birlikte karıştırmak size hızlı bir eşekarısı öldürme ve yaklaşık üç aylık kalıntı aktivitesi verecektir. İşteyken, sürünen böceklerin erişmesini önlemek için temeli evinize 2 metre yukarı ve 5 metre püskürtün. Ya da isterseniz sadece orada olan eşekarısı öldürecek ucuz baskın aerosol ile gidebilirsiniz. Ayrıca yaban arısı spreyi yağ bazlıdır, bu nedenle bitkileri lekeleyebilir veya hatta öldürür / yaralar. Bu sadece hızlı bir öldürme yapacak ancak artık aktivite olmayan Piretrinleri içerir. Bununla birlikte, ikisini birlikte karıştırmak size hızlı bir eşekarısı öldürme ve yaklaşık üç aylık kalıntı aktivitesi verecektir. İşinizdeyken, sürünen böceklerin erişmesini önlemek için temeli 2 feet yukarı ve 5 fit evinize püskürtün. Ya da isterseniz sadece orada olan eşekarısı öldürecek ucuz baskın aerosol ile gidebilirsiniz. Ayrıca yaban arısı spreyi yağ bazlıdır, bu nedenle bitkileri lekeleyebilir veya hatta öldürür / yaralar. Bu sadece hızlı bir öldürme yapacak ancak artık aktivite olmayan Piretrinleri içerir. Bununla birlikte, ikisini birlikte karıştırmak size hızlı bir eşekarısı öldürme ve yaklaşık üç aylık kalıntı aktivitesi verecektir. İşteyken, sürünen böceklerin erişmesini önlemek için temeli evinize 2 metre yukarı ve 5 metre püskürtün. Ya da isterseniz sadece orada olan eşekarısı öldürecek ucuz baskın aerosol ile gidebilirsiniz. Ayrıca yaban arısı spreyi yağ bazlıdır, bu nedenle bitkileri lekeleyebilir veya hatta öldürür / yaralar. Ya da isterseniz sadece orada olan eşekarısı öldürecek ucuz baskın aerosol ile gidebilirsiniz. Ayrıca yaban arısı spreyi yağ bazlıdır, bu nedenle bitkileri lekeleyebilir veya hatta öldürür / yaralar. Ya da isterseniz sadece orada olan eşekarısı öldürecek ucuz baskın aerosol ile gidebilirsiniz. Ayrıca yaban arısı spreyi yağ bazlıdır, bu nedenle bitkileri lekeleyebilir veya hatta öldürür / yaralar.

Kaynaklar .. NJ'de lisanslı bir pestisit aplikatörü olarak 8 yıllık deneyim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.