Suyun evimin önündeki sokakta birikmesini nasıl önleyebilirim?


12

Evimin önünde su birikintisi ile ilgili bir sorunum var. Sprinkler'lerim ve yağmur arasında her zaman çim alanımın caddeyle buluştuğu bir su birikintisi vardır.

Su birikintisi

Bu su birikintisini durdurmanın en iyi yolu nedir? Sokağı yeniden şekillendiremiyorum ya da çimimi yenileyemiyorum. Ben de bir profesyonel bir drenaj koymak için para ödemek istemiyorum.

Bazı 1 "delikler açmayı ve bunları gevşek taş veya kumla doldurmayı düşünüyordum. Asfaltta hiç delik açmadım ve bunun normal matkapla yapabileceğim bir şey olup olmadığından emin değilim.


Bu lastik izi bir ipucu - arabalar o bölgeyi depresif ve geçirimsiz hale getiriyor - bu yüzden suyun havuzda
toplanması

2
Yenilenmek istemiyorsun, ne de bir tahliye etmek istiyorsun? Bunu doğru bir şekilde düzeltmek için iki seçenek var. Aksi takdirde, bir hendek kazıp drenaj kayasıyla doldurabilirsiniz. Bu, suya pırıldamak için daha fazla yüzey alanı sağlar.
Matthew

Yenilenecek yeterli yer yok. Ve bir tür drenaj koymak istiyorum ama kendim yapabileceğim bir şey, bu mümkün olmazdı
James Hackett

İki şey söyleyeceğim: 1. fotoğraf harika ve 2. yolu delmeyin - bu ona zarar verir ve büyük bir para cezasıyla karşılaşırsınız (veya bazı yargı bölgelerinde hapis cezası ile), sadece değişiklikler yapabilirsiniz çim.
sharptooth

Su birikintisi yol nedeniyle "tahliye değil". Sorun, yüzeydeki toprağın doymuş veya su tarafından daha az nüfuz etmesi. Asfalt delikler açarken olacak değil bu sorunu çözmek. Suyun toprağa nüfuz etmesi için bir yol sağlamanız gerekir ve bu da kazma anlamına gelir .
Matthew

Yanıtlar:


13

Yollarını kesmeye başlarsanız çoğu kasaba / şehir sizinle çok mutlu olmaz. Yani tamamen mülkünüzde olacak bir yöntem kullanmanız gerekecek.

Biraz kir dök

En kolay çözüm, alanı kir yükü ile inşa etmek olacaktır. Bir el arabası ve kürek kullanarak, bahçenizdeki başka bir yerden kir toplayın. Bahçenizde kir almak için bir yer bulamazsanız, her zaman bir bahçe / peyzaj / ev geliştirme mağazasından bazılarını satın alabilirsiniz. Deliğiniz bir tepe haline gelene kadar yolun kenarı boyunca kiri boşaltın, ardından avluya geri kalanı geçirin. Biraz ot ekin ve @ dbracey'nin Margaritalarından birini alın ve büyümesini izleyin.

Fransız tahliyesi

Bir Fransız tahliyesi suya gidilecek bir yer verecektir.

Yolun hemen yanında 12 "genişliğinde ve 12" derinliğinde bir hendek kazarak başlayın (kazmadan önce aramayı unutmayın, böylece herhangi bir yeraltı hizmetine zarar vermezsiniz). Suyun dışarı akmasını istiyorsunuz, bu nedenle her 1 'uzunluğunda en az 1/8 "' lik bir damla isteyeceksiniz. Örneğin. Tahliye 20 'uzunluğunda ise, tahliye sonu 2 1 olacaktır. / 2 "başından daha düşük. Daha sonra açmayı yaklaşık 4 "kırılmış taşla doldurun ve drenaj borunuzu açmanın ortasına yerleştirin. Sert veya esnek boru kullanabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girin

Açmayı daha fazla ezilmiş taşla üstten yaklaşık 2 "ye kadar doldurun, sonra açmayı üst toprak ile doldurun. Bitki otu ve tadını çıkarın.

Beton oluğu

Beton ile çalışmaya alışkınsanız ve daha bitmiş bir görünümden hoşlanıyorsanız. Yolun kenarına bir oluk takabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

Unutmayın, eğilmek için oluğa ihtiyacınız olacak, böylece su akacaktır. Oluğun sonunda kuru bir kuyu veya başka bir drenaj yöntemi kurmak muhtemelen iyi bir fikirdir , bu nedenle suyun gidecek bir yeri vardır (su birikintisini komşu avluya taşımanız önemli değilse).


7

Suyun toplanması ve emilmesi için bir çukur olan kuru bir kuyu kazabilirsiniz . Aynı zamanda, sorunu azaltmaya yardımcı olacak notu yükseltirsiniz.

Alanı bir veya iki ayak derinliğine kadar kazın, altı inçte bir çakıl ayağına dökün, daha sonra toprakla yeniden örtün ve son sınıfınızın öncekinden yaklaşık altı inç daha yüksek olmasını sağlayın.

Gerekirse bir Fransız tahliye oluşturmak için her iki yönde yol boyunca kazabilirsiniz .


Kuru kuyu / fransız drenajı en iyi seçenek olurdu, ancak yol çimenlerin başladığı yere kadar uzanır. Su birikintisinin altında, tahliyeyi takmak için dilimlemek zorunda olduğum tüm yol var. Tahliyem için güzel bir çizgi dilimlemek için bu büyük beton testerelerden birini kiralamam gerektiğini düşünüyorum.
James Hackett

1
Asfalta girmeden önce, belediyenizi arayacağım ve buna izin verilip verilmediğini göreceğim, çoğu yer caddelerini tamamen akıllıca kesmenize izin vermeyecek.
Nişancı

Bu asfalt, bir seçim ile parçalayabilirsiniz, ancak gerek yok - su kendiliğinden kuyuya akacaktır.
dbracey

1
@JamesHackett çimlerinizi kazıp sonra kuyuya ekersiniz.
Matthew

Ben böyle bir şey yapabileceğini bu tüm suyu yakalamak için Olabildiğince caddeye yakın olarak gelmek zorunda olacağını caddede çalışır.
James Hackett

4

Her şeyden önce, yolun delinmesi veya başka bir şekilde değiştirilmesi, bazı yargı bölgelerinde büyük bir para cezasına hatta belki de hapis cezasına maruz kalacaktır, tüm değişiklikler sadece çim üzerinde yapılmalıdır.

Şimdi gerçekten bu sudan kurtulmak ve bunu büyük değişiklikler olmadan yapmak istiyorsunuz. En ucuz yol, suları emmek için çalıların etrafındaki alanı (soldakiler) kullanmak olacaktır.

Bunu yapmak için, çalıların etrafındaki zemini hafifçe indirebilir ve daha sonra yol ve çalılar arasındaki çimleri kesip kaldırabilir ve oraya bir boru koyabilirsiniz - 2-3 inç çapında bir şey, bazı güçlü plastikler yapacaktır - sonra çimleri koyun geri. Bu, boru ekseni boyunca tek bir kesim gerektirir (böylece çim minimum bozulmaya neden olur), daha sonra çimlerin altında bir miktar toprak kaldıracak, boruyu oyuk içine koyacak ve daha sonra çimi boruyu örtecek şekilde geri koyacaksınız.

Bu bir kürek, bir plastik boru alacak ve sanırım 30 ila 60 dakika çok yoğun bir iş değil. Bu yöntemin tek dezavantajı, artık yola dökülen tüm şeylerin (benzin ve makine yağı gibi) çim tarafından emilmek yerine doğrudan çalılara akmasıdır.


1
Bu yanıtı seviyorum ... Ekleyeceğim tek şey televizyon kablosu aramaktır. Elektrik telleri daha derine gömülür, ancak kablo genellikle yaklaşık 4 "(veya daha az)
değerindedir

3

Halka açık bir yol mu? Eğer öyleyse, yol, su birikintisi ve yolun kenarından bir kısmı köyünüze, şehrinize, ilçenize, ilçenize veya eyaletinize aittir. Bu su birikintisi yolun kenarı için kötüdür (ona doğru giden çatlaklara bakın), onlardan düzeltmelerini isteyin. Güzel bir mektup yazın veya yerel bir hükümet toplantısına katılın.


Teknik olarak doğru yol olabilir, ancak yolu çalıştıran varlık büyük değişiklikler yapacak bazı ağır ekipman gönderebilir ve sonuç her zaman düzgün olmayacaktır.
sharptooth

1
Bunu deneyeceğim ama çok şansım olacağını sanmıyorum. Kasaba bir şey yapmadan önce genellikle birkaç yıl birden fazla kişi şikayet ediyor.
James Hackett

1

Home Depot'a git ve bir hamak al. Süpermarkete gidin ve donmuş limeade karışımı ve tekila ve üçlü sn olsun. Hamakta margarita iç ve yol boyunca, göremediğin dikimlerin arkasında küçük bir su birikintisi hakkında endişelenme.


7
Evcil hayvan dükkanına git, Koi satın al, stok birikintisi. Balık sivrisinek larvalarını yiyecektir. Margarita içmeye devam edin.
dbracey

1
yeterince uzun süre havuzda kalırsa, evet bu yeterli sudan daha fazladır .. köpeklerim su kabı bile onları çekiyor gibi görünüyor
Steven

3
@Freiheit Estetik, her zaman bir su birikintisine sahip olmak iyi görünmüyor. Ama aynı zamanda işlevselliği de sınırlıyor, insanlar oraya yürüyemiyor veya park edemiyorlar.
James Hackett

4
@Freiheit OP'nin bunu düzeltmek için neden bir nedeni olması gerekiyor ? Topluluk insanların yalnızca onları tehlikeye sokan şeyleri düzeltmelerine yardımcı olmalı mı? OP orada su birikintisi istemiyor, bu yeterince iyi bir sebep değil mi?
Tester101

3
-1 Bu bir yorum olarak cevaptan daha uygundur.
Matthew

1

Bu asla yerleşmeyecek Bezelye Çakıl değil , para cezası veya ince çakıl denir , 2 ila 4 mm . Çimenleri kir ile inşa edebilir ve otların büyümesini sağlamak için arabalarla savaşabilir veya yolun eksik olduğunu kabul edebilir ve bu şekilde tedavi edebilirsiniz: birkaç metre ince çakılla yerleştirin. Kırsal bir bölgede, belediye malzeme yard görevlisi ile bu resimle size yardımcı olmak için terletebilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

sbsg.com

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.