Kwikset SmartKey kilidimi, tamamen uymayan bir anahtarla yeniden anahtarlamaya çalışarak kırdım mı?


8

Bir Kwikset sürgü kilidi ( dahili olarak mandallı anahtar deliği yerine her iki tarafta anahtar deliği var). Bu kilit SmartKey teknolojisini kullanır, böylece kilidi değiştirmek yerine yeni bir anahtar kullanmak için kilidi yeniden açabilirsiniz.

Kurduktan sonra, oda arkadaşım eve gelinceye kadar beklemedeki ev anahtarımı kullanmak için kilidi tekrar açmak istedim, böylece ona yeni anahtarı verebildim, sonra da yeni anahtarı kullanmak için kilidi yeniden açacağım. Delikte SmarkKey ile yeniden bir araya gelirken, eski ev anahtarımın Kwikset kilidi için çok büyük olduğunu ve sadece yarı yolda gideceğini gördüm, bu yüzden çıkardım. Daha sonra orijinal olarak kilitle birlikte gelen anahtarı kullanmayı denedim ve şimdi yeniden girmeye çalıştığım iç kısımda çalışmıyor, ancak dış kısımda çalışıyor.

Bu kilitleri yeniden anahtarlamak için bir çalışma anahtarı yerleştirmeniz, çeyrek tur vermeniz için anahtarın yatay olması, SmarkKey tuşunun takılması, geçerli anahtarı çıkarmanız ve ardından yeni anahtarı takmanız gerekir. Hiçbir anahtar iç kilitle çalışmayacağından, hiç dönmesini sağlayamıyorum.

Bunu düzeltmek için kilidi açmak zorunda mıyım yoksa başka bir yolu var mı?

Yanıtlar:6

Bunu yaptım ve orijinal anahtara ya da SmartKey'e ihtiyacınız yok. Çekirdeğe doğru sökün. Çekirdeği ayırabilmeniz için düz uçlu bir tornavidayla itilebilen iki kayma halkası olacaktır. Dış silindiri yavaşça iç çekirdeğin dışına kaydırın, iç çekirdeğin ortasındaki küçük çubuğu çıkarın ve ardından normalde SmartKey tarafından itilen sürgü yarı silindirini kaldırın, küçük parçalardan herhangi birini düşürmemeye dikkat edin kaldıraçlar (en azından o parçanın o anda olması için yerçekimi onları tutar). Mandalları aynı hizaya getirmek için yeni anahtarı takın, kolları düzleştirin, sürgüyü tekrar takın ve tekrar monte edin.


3
Lionel haklı! Bu YouTube videosunun yardımı ile kendim yaptım: youtube.com/watch?v=aQjXl78DdUA
rrs

2

Çekirdeğin içindeki "akıllı Kollar" dan biri yanlış hizalamaya devam etti ve çekirdeği çevirmek için anahtarımı işe yaramadı. Her şeyi parçalara ayırdım, 5 akıllı koldan birini çıkardım ve şimdi iyi çalışıyor. Bununla başa çıkmaya teşvik ettiğiniz için teşekkürler. 15 dakikalık düzeltme


1

Kwikset'i yol tarifindeki numaradan aradım (800-327-5625), yaklaşık 1 yıl önce aldığımı ve aniden çalışmayı bıraktığını söyledi. Anahtarı çeviremediğim için kilidi sıfırlayamadım. Herhangi bir sorun olmadan derhal bana yeni bir silindir ve daha sonra sıfırlayabileceğim anahtarlar göndereceklerini söylediler.


FYI: Ayrıca Kwickset'ten yedek silindirlerle de iyi bir servis yaptım (ancak çok fazla çaba harcadılar. Ne yazık ki, servo arızalandığında bunu değiştirmezler veya parça numarasını söylerler, böylece Böylece, hala mümkün olduğunda kilidi geri almak isteyebilirsiniz.
virtualxtc

1

Soruna neden olan anahtarı tekrar takarsanız, anahtarı diğer elinizle çevirirken iki parmağınızla sıkıca tutun ve anahtarı yavaşça geri çekin, sonunda anahtarın içinde olduğu noktayı bulacaksınız. yeniden anahtar moduna dönün. Kullanmak istediğiniz anahtarın tamamen yerleştirilmiş olmasına ve çevirirken geri çekmemeye çok dikkat edin. Birkaç kez bu sorunu yaşadım ve yukarıdaki yöntem yaptığım hatayı düzeltmeme izin veriyor.


0

Her şeyden önce, sürgü ile birlikte gelen SmartKey talimatları, "Bu kilitleri yeniden anahtarlamak için bir çalışma anahtarı yerleştirmeniz, çeyrek tur vermeniz için anahtarın yatay olması gerekir. SmartKey'i takın, mevcut anahtarı çıkarın, sonra yeni anahtarı takın. " Bu talimat benim için çalıştı. Kwickset tarafından önerilenler yapmadı. Bilgi için teşekkürler.


0

Çocukların nasıl yapılacağı ile ilgili cevaplarını okudum ve yaptım ve işe yaradı, ama tamamen dediği gibi olmadı ve daha iyi açıklanabilirdi. Parçalara ayırdığınızda, akıllı anahtar dişlilerini çıkarmanıza gerek yoktur. Amaç, iç kilit göbeğini kilit göbeği kabuğu ile ayırmak, normalde yerine yerleştireceğiniz noktaya saat yönünde çevirin (saat 3 yönünde), ardından bir anahtarla tekrar monte edin ve programa geri döndürün. o. Bunu yapmak için ayırın, sonra akıllı anahtar sürgüsünü içeri bastırmak için akıllı anahtar aracınızı kullanın. Bu, dışarı çıkan akıllı anahtar çubuğuna bastırmanıza izin verir ve doğru konuma geri takılabilir. Bundan sonra akıllı anahtar talimatlarına göre normal herhangi bir anahtar programlayacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.