Paslanmaz çeliğe kıyasla granit kompozit evye göreceli değerleri nelerdir?


5

Bir bar lavabo kurmak için bir projeye başlamak üzereyim. Blanco gibi granit kompozit ve geleneksel bir paslanmaz çelik evye arasında tartıştım . Her iki durumda da lavabo, granitten yapılmış bir tezgahın altına monte edilecektir.

granit lavabo çelik evye

Dayanıklılık, temizlik, çizilme, vb. Arasında önemli farklılıklar var mı?

Buna ek olarak, bu iki türün nasıl monte edildiğine dair farklılıklar var mı? Tercih edilen teknikler nelerdir?

Son olarak, bunlardan herhangi birinin montajı oldukça yetenekli bir DIYer'in yapabileceği bir şey mi (kesme taş profesyoneller tarafından yapılacak)?

Yanıtlar:


5

Sorunuz, teknik bir cevaptan ziyade, fikir istemekle sınırlıdır. Her iki türün de işlevleri aynıdır. Paslanmaz, uzun ömür ve dayanıklılık için her zaman en iyi seçenek olarak kabul edilmiştir. Yeni kompozitler çok popülerdir, ancak dökme demir gibi sert metal pişirme kabından çizilmeye kadar şüphelidir. Şarap ve boya gibi maddelerden lekelenme uyarısı veren çeşitli markalar hakkında bazı açıklamalar gördüm. Ayrıca bazı aşındırıcı temizlik ürünlerinin kullanımına karşı uyarırlar, bu nedenle kompozitlere daha fazla dikkat edilmelidir. Ancak, çok dayanıklı, daha az gürültülüdür ve mutfak dekoruna stil katabilirler.

Bir taş tezgahın altına monte edildiği sürece, bu tipik olarak bir DIY projesi değildir. Granit imalatçıları montaj yüzeyini hazırlamak için büyük acılar çekerler. Lavabo kuru olarak monte edilir ve bitişik kenarların kesilmesi ve parlatılması tam olarak ayrı ünitelere yapılır. Daha sonra, genellikle tezgah ters çevrilmiş, kelepçelenmiş ve sertleşmeye bırakılmış halde epoksileştirilirler. Sahada yapılırsa, kurulum genellikle alttan yapılmalıdır, (levha küçük değilse ve ters çevrilemezse) optimum yoldan değil ve mümkün değilse yerine sabitlemek için çok zor. Önceden delinmiş ve cilalanmış olan tezgahın sipariş edilmesi GERÇEK olmalıdır, yoksa tezgahınızla evleneceğiniz zaman bir incinme dünyasında olacaksınız. Tercih edilen sayaç imalatçım, tedarik edilen bir kasenin takılması için sadece 85 $ 'ı değiştirdi. Bence bu bir pazarlık ve bağ garanti altında.


+1 Ben soruya teknik ve değil fikir cevapları verirken takdire değer olduğunu düşünüyorum. İlgili Soru ve Cevaplar Artıların bağlanması gerektiği ve beni ikna ettiniz.
önlük

Paslanmaz evyeler bazı paslanmaz evyelere göre daha sessiz olabilir - bir paslanmaz lavabonun dış yüzeyinin ses yalıtımı ve belki de bir miktar ısı yalıtım katmanı ile kaplanması yaygındı. Bu, kesinlikle düşük bütçeli lavabolarda, yol kenarlarında solmuş görünüyor, ancak bazı yüksek fiyatlı modeller bile unutmuş durumda.
Ecnerwal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.