Bir ışık anahtarının canlı olup olmadığını nasıl anlarım?


9

Kurtulmak istediğim bir ışık anahtarım var. Aktif olup olmadığını bilmiyorum. Duvar duvar kağıdı istiyorum. Devrenin "canlı" olup olmadığını nasıl anlarım ve eğer öyleyse nasıl kapatılacağı duvar kağıdı için güvenlidir.

Yanıtlar:


13
  • Yerel donanım mağazasına gidin ve temassız bir voltaj test cihazı alın (herhangi bir marka yapacak).

temassız voltaj test cihazı resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

  • Kapak plakasını dikkatlice anahtardan çıkarın ve test cihazını her bir kablonun yakınına getirin (kablolara dokunmanıza gerek yoktur, sadece yanlarına yaklaşın). Bir bip sesi duyarsanız ve / veya ışık yanarsa devre sıcaktır.

Devre ölmüşse

Devre ise değil sıcak, yine tamamen kutusunu kapsayacak şekilde mümkün olmayacaktır. Kutuyu ve ona giden tüm kabloları çıkarmanız veya boş bir kapak plakası kullanarak kutuyu örtmeniz gerekir.

Boş kapak plakası

Boş bir plaka kullanmaya karar verirseniz, plakanın kendisini duvar kağıdına (duvara bağlı değilken) ekleyebilirsiniz. Bu, duvara karışmasına yardımcı olur ve hepsi ortadan kaybolur.

Devre canlıysa

Devre hala sıcaksa, devreyi başlangıç ​​noktasına kadar izlemeniz ve bağlantısını kesmeniz gerekir. Çoğu durumda bir ışık bir devredeki tek şey olmayacaktır, bu nedenle muhtemelen tek bir devre kesiciyi çıkarmak kadar kolay olmayacaktır. Kabloları sökmek ve bu durumda devreyi çıkarmak için bir Elektrikçiye başvurmanız gerekebilir.


+1, batıdaki en hızlı silah birkaç saniye beni dövdü. Ancak, bir Klein test cihazı için midilli olması gerektiğini düşünmüyorum: D
Matthew

1
@MatthewPK Yumruk resmi buldum, bu kadar hızlı cevap veriyorum.
Tester101

Klein yol dayanıklılık bilge overpriced bulundu; resme bakarsanız, ucun yakınındaki sarı plastik şeridin neredeyse ince olduğunu görebilirsiniz. Bu, ucu yerinde tutan girintili bir kanaldır; tüm gereken, ışık anahtarı yüksekliğinden bir karo zemine iyi bir düşüş oldu ve bu kanal çatladı, orada bantlandığında bile yerinde kalmayan füme plastik ucu serbest bıraktı (çünkü pil yayı test cihazının tüm bağırsaklarını itiyor ön tarafta). Daha ucuz yeşil gövdeli test cihazları çok daha dayanıklıdır.
KeithS

3
Canlılığı test etmek için kapağı açmanız bile gerekmeyebilir. Sadece anahtarın tabanına yakın dokunmak bazen işe yarar. Ayrıca, bir şeyin öldüğünü düşündüğünüzde dikkatli olun . Bir teli kıpırdatmak gevşek bir bağlantıyı "onarabilir", kabloyu açabilir ve sizi şok edebilir. Başka bir düğmeyi çeviren biri bir kabloyu açabilir ve sizi şok edebilir. Bir eki her söktüğünüzde, tüm tellerin hala ölü olup olmadığını kontrol edin. Ana panele geri dönüp gidemeyeceğinizden sadece% 100 emin olabilirsiniz ve o zaman bile bir sürpriz yaşayabilirsiniz.
Jeremy W. Sherman

4
Voltaj test cihazınızı bilinen bir canlı devrede test etmek için önemli bir adım değil mi?
Kevin Reid

2

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, tamamen kapsanması bir kod ihlali olabilir. Çoğu alanda kabul edilen çözüm, aşağıdaki gibi boş bir çıkış kapağı satın almaktır:

http://img.zaplighting.com/media/p/o/9de73e5f70d4.jpg

Kesiciyi kapatın (ve hangisini anlayamıyorsanız, ana kesiciyi / sigortayı kapatın ve tüm evin bağlantısını kesin)

Anahtarı ayırın ve tel somunları ve elektrik bandını gevşek uçların üzerine yerleştirin.

Önce duvar kağıdı ve sonra boş koyun. Gerekirse, yüz plakasını takmadan önce ayrı ayrı duvar kağıdı yapabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.