Pürüzsüz, beyaz bir zemini nasıl edinebilirim?


9

Bir dairede pürüzsüz, kesintisiz, biraz parlak, beyaz bir zemin elde etmek istiyorum. Buna benzer bir şey:

Düz beyaz zemin örneği

Bunu nasıl başarabilirim? Epoksi zemin kaplamalarını düşünüyordum. Bir dairede gitmek için doğru yol mu, yoksa dikkate almam gereken başka bir şey var mı?

Mümkünse muşamba gibi uygulamalı tabakalardan kaçınmak istiyorum.


"Daire" genellikle bir kiralama anlamına gelir. Eğer bir kiralık varsa yeni bir kat koymak önce ev sahibi ile ciddi bir konuşma beklemek zorunda gibi görünüyor.
Michael Karas

2
@MichaelKaras, kiralık değil.
kurtulmak

4
O kat güzel görünüyor ... birisi çıplak ayaklarla ilk kez
yürüene kadar

Yanıtlar:


3

Çok şey, yeni döşemenin yerleştirileceği yüzey tipine bağlı olacaktır. Epoksi zemin kaplaması, beton alt zemin üzerinde ise en iyi olabilir. Diğer alt zemin tipleri için levha vinil, istediğiniz görünümü sağlamaya doğru uzun bir yol kat edebilir.

Harika bir görünüm elde etmek için alt zeminin uygun şekilde hazırlanması esastır.

İşte bazı sayfa vinil fikirleri:

http://www.spec-net.com.au/press/0506/pla_030506.htm


1

Cevap vermek için çok geç olabilir, ancak bundan sonra kimin karşısına çıksa bir cevap verebilir. Bu görünümü beton bir plaka üzerinde oluşturmak için, ilk önce elmas öğütülmeli, tüm çatlaklar ve divotlar düzgün bir şekilde yamalanmalıdır, daha sonra buhar problemleri varsa iyi bir nüfuz edici epoksi astar veya su geçirmez membran kullanılmalıdır. Daha sonra, bu cam pürüzsüz görünümünü elde etmek için, beyaz epoksinin, ölçülü veya çentikli bir silecek kullanılarak dökülmesi, ardından uygun araçlarla düzeltilmesi gerekir. Son olarak, kullanılacağı alana bağlı olarak bir poliüretan veya birden fazla kat kaplama uygulanır. Örneğin, bir konut lobisinde bir otel lobisinde veya yüksek trafiğin beklendiği perakende alanından çok daha farklı olacaktır.

Bu kat kontrplak olarak başladıysa, genellikle ilk önce vidalanıp yapıştırılan 2 adet 3/4 inç dış sınıf dil ve oluk kontrplak isteriz. Daha sonra tüm dikişleri parlatıyoruz, bir bağlama astarı uyguluyoruz ve bir kırılma önleyici membran ile polimer modifiye edilmiş kendiliğinden yayılan bir beton döküyoruz. Artık yeni bir tuvalimiz olduğuna göre, epoksi sistemini daha önce belirtilen şekilde uyguluyoruz.


1
Bağlandığınız ürüne herhangi bir şekilde bağlıysanız, bunu açıklamanız gerekir . Daha fazla bilgi için lütfen yardım merkezinde beklenen davranış , ürün desteği ve tanıtım sayfalarına bakın . Bu arada, cevaba eklemediğinden kaldırdım. Kullanıcı profilinizin "benimle ilgili" bölümüne bağlantılar ekleyebilirsiniz.
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.