Buhar borusunun tavana girdiği bir çatlağı nasıl kalıcı olarak mühürleyebilir veya kapatabilirim?


8

Sahip olduğumuz bir buhar borusunun etrafında tekrar görünmeye devam eden bir çatlağı örtmek veya düzeltmek için bir çözüm arıyoruz. Ne kadar iyi yayarsak ve üzerimize boyadığımız önemli değil, geri gelmeye devam ediyor. Herkes modern bir kapak veya bu sorunu çözmek için bir yol önerebilir. Aşağıda boru etrafındaki çatlağı gösteren yakın çekim bir fotoğraf ekledim.

resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


12

Buhar borusu ısınıyor, genişliyor ve sıva çatlıyor çünkü çatlağınız tekrar tekrar oluşuyor.

Çözüm, sıva borunun duvarlarından yaklaşık 1/4 "kadar geriye doğru kesilmesidir, daha sonra dikişi çatlağı gizleyen bir rozete kaplamaktır.

Daha küçük bir rozete örnek: resim açıklamasını buraya girin


Hızlı cevap için Evil Greebo teşekkür ederiz. Şimdi aramam gereken doğru kapağın (rozeti) ismim var. Bunları bulabileceğimi düşündüğün herhangi bir dükkan var mı? Google'a baktım ama hiçbir şey bu kadar büyük bir çap için gelmiyor. thx
macutan

Bir tane ya da bir tane yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunu başarmanın birkaç yolu vardır - örneğin bir parça kompozit (aka plastik) "ayakkabı" kalıplama ve bir ısı tabancası alabilir ve uyacak şekilde uygun şekle (küçük bir boşlukla) ısıtabilirsiniz. boruya kalafat ile yerine yapıştırın.
The Evil Greebo

2
Sıhhi tesisat bölümüne bakın. Yerel ev geliştirme mağazanızın. Bunları bulmak için yardım istemeniz gerekebilir. Borunun etrafından geçip ardından kapatmanıza izin veren bir menteşeye sahip modeller vardır.
mikes

1
@macutan Bunu Home Depot'ta görebilirsiniz. Diğer boyutlar da mevcuttur ve ayrıca Lowes ve sıhhi tesisat tedarik evlerinde de olmalıdır.
önlük

1
@macutan Yup. Greebo'nun orijinal cevabına göre, "sıva borunun duvarlarından 1/4 oranında geri kesin".
Jeremy W. Sherman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.