Yatak böceklerinin saklandığı yeri nasıl bulurum?


12

Yeri: Hong Kong

Son zamanlarda evimde yatak böcek ile ilgili bir sorun vardı. Onları gördüm ve yatak böcek olduklarını doğruladım.

Ben yatak böcek öldürmek için bir yol googled. En kabul edilen bir çözüm, Haşere Kontrol Operatörünü birkaç kez aramaktır. Ancak, bu yöntem büyük olasılıkla bizim durumumuzda geçerli değildir.

İnternetten gördüğüm öneride, yatak böceklerinin yiyecekleri olmaması için insanın evi terk etmesi en iyisidir. Bu zararlı sorunu için hareket etme ve başka bir ev kiralama sorununu karşılayamayız. Ayrıca burada 2 köpeğimiz var. Toksik kimyasallar kullanırlarsa köpekler için iyi olmaz.

Farklı yaklaşımlar olduğunu biliyorum ama yatak böcek saklanma yerleri belirlemek zor. İşe gittiğimde içlerinden biri çantama takıldı. Trende yakaladım. Bu yüzden yatağımı (yatak, ahşap karyola) baş aşağı çevirdim ve dün akşam hiçbirini bulamadım. Çılgın gibi üzerlerine sürtünme alkolü püskürttüm ama gerçekten canlı veya hareketli bir şey yok. Bazı mobilyalar çok büyük ve taşınması çok zor, bu yüzden başka yerleri inceleyemiyorum.

Soruşturma için yan yatırılması gereken başka yataklar da var.

Tüm kıyafetlerimi ve zemini buharla temizleyebilirim, ancak duvardaki bir çatlakta saklanıyorlarsa, onları kolayca bulamayız. Benim tek endişe onlar sadece geceleri gelsin böylece yatak ama duvardaki bazı çatlaklar konut değildir. Onların kurnaz olduklarını duydum - bayramdan sonra, gidecekler.

Herhangi bir öneriniz var mı? Gecenin ilerleyen saatlerinde fotoğraf yükleyebilirim. Daha da önemlisi, onları ararken aklımda ne var? Sadece gece aramalı mıyım? Işığı açarsam, hamamböceği gibi hemen saklanırlar mı?


Ben anadili yok. Yatak / kutu yayını ayırt edemiyorum. Sadece bir kalın ve bir ince yatağımız var. Kalın olanın içinde saklanıyor olabilirler miydi? I nüfuz onlar şüpheli ..
lamwaiman1988

1
Yatak böcek yemek için kan olmadan 18 aya kadar yaşayabilir, bu yüzden birkaç hafta için bırakmak yine de yardımcı olmak için hiçbir şey yapmaz.
Evil Greebo

Yatak böcek, özellikle birini işe ya da mobilya hareket edemez kurtulmak için çok zor olacak.
Hank

90 dakika boyunca ısıyı 48 ° C'ye kadar kranklayın, bu tüm yaşam aşamalarında böcekleri öldürür.
Tester101

1
@ Tester101 Bu makul bir çözüm değildir: 1) birçok evde (benimki gibi), son derece pahalı olan özel ekipmanlara sahip profesyonellere çağrı yapmadan bunu yapmak mümkün değildir ; 2) ısı, genellikle termal olarak korunaklı yerler olan böceklerin saklanma yerlerine nüfuz etmeyebilir; 3) bu kadar yüksek ısı aslında içindeki yapıya veya nesnelere zarar verebilir.
Matt Fenwick

Yanıtlar:


16

Aşağıdaki teknikler kullanılarak kiralarımızda bu sorunla daha önce başarılı bir şekilde mücadele ettik.

Ne işe yaramaz: Sisleyiciler. MONTHS için kiralamayı haftalık sisleme uygulamaları ile tedavi ettik - kat başına 3 veya 4 anti tahtakurusu sisleyici - yüzlerce dolar harcandı - ve kiracılar her hafta yarım gün binadan ayrılıp kokuşmuş ve zehirli kalıntılarla uğraşmak zorunda kaldılar sol arka. Eğlenceli değil ve hiç işe yaramadı çünkü tahtakuruları duman onları alabilir nerede takılmayın.

Yani ne yapman gerekiyor?

İlk olarak, böcek dayanıklı, fermuarlı yatak örtüleri satın alın. Bunlar genellikle bir çeşit plastiktir. Her yatağı kendi kapağına sararsınız ve sıkıca kapatarak içerideki yatağın içindeki tahtakurularını mühürlersiniz. Bu kapakları sökmemeye dikkat etmelisiniz yoksa hatalar tekrar çıkabilir. Bu, tedavi sürecinde ve ötesinde bir süre için yapılır.

İkincisi, ve bu büyük adım - Tüm evinize iki atomlu toprak (DE) uygulayın. DE, zararlıları kontrol etmek için toksik olmayan, pestisit olmayan bir araçtır. Zehir yoluyla değil, küçük böceklerin dış zarını keserek etkili olan ezilmiş bir silika ürünüdür.

Erozyondan pürüzsüz olan çoğu toz / tozun aksine, DE mikroskopik boyutlu pürüzlü kenarlara sahiptir. Birçok böcek türünde, suyu tutmasına yardımcı olan bir tür mukoza ile kaplanmış bir dış kabuk vardır. DE bu zarları parçalara ayırır ve böcekler tüm nemlerini buharlaşmaya kadar kaybederler, bu nedenle zehirlenmekten ziyade dehidrasyondan ölürler.

Online DE gıda sınıfı satın alabilirsiniz. Evin çevresinde kullanmak güvenlidir ve evcil hayvanlarınızı onunla toz haline getirebilirsiniz (elbette yüzünüzden uzak tutun). Üç köpeğimiz var ve pire eve girdiğinde, hayvanları ve DE ile uyudukları alanları toz haline getiriyoruz.

Şimdi tahtakuruları jumper değildir, bu yüzden onlarla uğraşmanın anahtarı DE'yi yaşadıkları yere ve nereye seyahat ettiklerine ulaşmaktır.

Nerede yaşıyorlar: Mobilyalarınız. Şu yatak örtüleri? Em açın ve yatağın her iki tarafını DE ile LIBERALLY toz haline getirin, sonra tekrar kapatın. Tahtakuruları bir kaçış arıyor etrafında sürünerek içine kaplanacak.

Kanepeniz / sandalyeleriniz - eğer yapabiliyorsanız, daha büyük mobilya parçalarının İÇERİSİNİ toz haline getirin - ağır. Ayrıca tüm çatlaklara ve çatlaklara toz uygulayın.

Duvar plakalarını sökün - böyle bir toz püskürtücü kullanın:

resim açıklamasını buraya girin

ve bu tozu tüm elektrik bağlantı kutularına püskürtün - fikir tozu tahtakuruların seyahat ettiği duvarlara zorlamaktır. (Açık alanları sevmezler, dar alanları ve köşeleri tercih ederler.

Ayrıca yatak direklerinizin etrafına, duvarların kenarları boyunca yere değecekleri bir toz halkası koyun. Onunla halı toz.

Malzemeleri kişisel olarak Dirtworks'ten aldım ( http://www.dirtworks.net/Diatomaceous-Earth.html ) - 2 kiloluk gıda torbası DE (1 torba çok fazla, dürüstçe), birkaç puffer şişesi aldım , glimmer püskürtücü, ve biz tüm özellik (biz bile püskürtücü ile çim tozunu) ağır bir uygulama yaptık ve yine bir tahtakurusu şikayet vardı.


Hong Kong'daki o boya tabancasını nereden alabilirim?
lamwaiman1988

BTW, bu yatak sızdırmazlık kapağını HK'de bulmak imkansızdır. İnsanlar sadece bu şeyleri satmıyor. Onları Amazon buldum ama onlar ABD boyutu (tek / çift) olan bizim yatak farklı ABD boyutu (ikiz) vardır. Amazon.UK HK'ye gönderilmez.
lamwaiman1988

"Fermuarlı yatak örtüsü" nü deneyin. Boya tabancasına gelince, bahçe bölümünde bir donanım mağazasını deneyin.
The Evil Greebo

0

DE çalışabilir, ancak toz her yere ulaşır. Ben alerjim var. Ayrıca, her türlü tozun etkili bir şekilde çalışması biraz zaman alır. Neredeyse her şeyi denedim. Tüm çatlakları doldurdum, bir değil, kilitli fermuarlı 2 muhafaza koydum ve birkaç kez tedavi ettim. Tek bir düzeltme yok. Tavsiye ettiğim bir ürün EcoRaider. Artı: Kesinlikle onları öldürecek ve 2 ila 3 tedavi gerektiriyor. Ayrıca, iyi bir yatak böcek vapur. Ahşap bir çerçeveniz varsa, ayırın (popodaki ağrı, biliyorum) ve buharlayın ve vidaları çıkarmak da dahil olmak üzere yapabileceğiniz her çatlağı tedavi edin. ve saçmalıkları senden ısır. Sonra bu zehri yumurta ve larvaları öldürdüğü yuvalarına geri götürürler. Evet, elektrik prizlerini DE ile kaplayın, elbette, ama evinizin her yerinde bok var mı? HAYIR.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.