Üfleme makinesi olmadan selüloz yalıtımı yapabilir miyim?


9

Yerel donanım mağazasından (GreenFiber markası) birkaç torba gevşek dolgu selüloz yalıtımı satın aldım. Makineyi kabartmak ve bir tüpe zorlamak için makineye koymazsam yalıtım nasıl çalışır? Yalıtım biraz sıkıştırılacak, böylece torbanın söylediği kapsama girmeyeceğim, ancak inç başına R değeri yaklaşık aynı olmalı mı? R-değerini "yoğun paket" R-değerine yakın bir şey olarak düşünebilir miyim?


1
Bu üfleyicileri kiralayabilirsiniz. Büyük kutu donanım mağazaları genellikle kurulum için kullanılabilir hale getirir.
The Evil Greebo

builditsolar.com/References/DensityvsRValue.htm yalıtım değerinin yoğunluğa göre bir grafiğini gösterir. Satın aldığım yoğunluk 10 lb / ft ^ 3 civarında, bu yüzden grafik dışı ... Ayrıca, selüloz selülozik ile aynı mı? Görünen yoğunluklarda diğer izolatörlerin hepsinden çok daha kötü bir U'ya sahip gibi görünüyor ....
Pigrew

Grafiğin ardından, selülozun 10 lb / ft ^ 3'te R = 2.5 / inç olduğunu tahmin ediyorum, ancak parabolik olmayabilir ....
Pigrew

Birkaç yıl önce tavanıma daha fazla yalıtım ekledim. Hatırladığım kadarıyla, HD size 20 torba satın alarak 24 saat ücretsiz bir blower kiralama verecek ve Lowes 40 ile ücretsiz bir kiralama sağlayacak.
Doresoom

Yerel olarak makinelerin maliyeti 50 $ / gün. Ama ben 12 x 12 kulübe reroofing, 2 yarıda çatı yapıyor (kar yağma riskini en aza indirmek için) Yani iki kiralama, kasabaya iki gezi (1 saat) ve kamyon için ilgili gaz olurdu. Evden yalıtım kaldı. Yani benim durumumda, iki kat daha fazla yalıtım gerektirse bile elle yapmak.
Sherwood Botsford

Yanıtlar:


6

Selüloz yalıtımı basınçla paketlendiği için şişirme makinesi kullanmadan monte edemezsiniz. Bunu elle yapmaya çalışmanızı önermiyorum. "Birkaç çanta" bir makinenin kredisi için uygun olmayabilir, ancak büyük bir kutu ev merkezinden veya bir equiment kiralama hizmetinden kesinlikle bir tane kiralayabilirsiniz.

Fiber yalıtımın R faktörü, ters bir "U" eğrisini takip eder. Yoğunluk arttıkça, R faktörü bir noktaya kadar artar. 3.0 ila 3.5 pcf'de yoğun paketlenmiş selüloz yalıtım - kapalı boşluklarda tipik kurulu yoğunluk - yerleşmiş yoğunlukta 3.7 veya 3.8 ile karşılaştırıldığında 3.9 veya 4.0 R faktörüne sahiptir. 2.2 ila 2.5 pcf'deki fiber camın tasarım yoğunluğunda 2.2 ila 3.1 ile karşılaştırıldığında 4.0'dan fazla bir R faktörü olabilir. Bir noktada, her iki malzeme için eğriler artar ve R-faktörü daha fazla yoğunlukla azalır. 3.5 ve 4.0 arasında bir yerde gibi görünen selüloz için.


10

Bunu yaptıktan sonra şunu rapor edeceğim: yapılabilir, ancak büyük bir PITA. Üzerinde iyi bir "kabartmak" elde etmek için, genişletilmiş metal örgü yoluyla toprakladım (ilk önce işe yaramayan birkaç şey denedim) - zaman alıcı ve tozlu, ancak yapmanız gereken şey varsa kesinlikle mümkün bir torba / blok veya iki. Bir blok yaptım, büyük bir sipariş vermeden önce farklı bir tedarikçinin kalitesini kontrol etmek için başka bir blok yapabilirim.

Benim durumumda bu kasıtlı bir deneydi ve deneyin sonucu, bir körük kiralayacağım (yerel kiralama yerinde 70 $ / gün) ve havaya uçuracağım (aslında, "yaptık" maliyetine karşı kontrol edeceğim , "de); Ayrıca, içinde önemli miktarda plastik hurda bulunan HD'nin "selüloz "unu satın almayacağım (bir genişletilmiş metal örgü tabakasından elle taşlarken yalıtımla yakın ve kişisel bir şekilde kalkıyor).

Metodoloji, sıkıştırılmış bir yalıtım parçasını kaldırmak, genişletilmiş metalin üzerine yerleştirmek (bu durumda eski bir veranda masası) ve bir blok (veya elinizi kullanmaktı, ancak blok daha verimli ve metal üzerinde taşlamayı önemsemiyor) yalıtımı örgü üzerinden çalışmak için - daha sonra ihtiyaç duyulduğu yerde kürek / süpürme (açık tavan uygulaması, duvar doldurma değil.) Yanları olan bir kutu ve üzerinde çalışmak için bir örgü taban inşa ederek daha iyi bir kurulum yapılabilir, ancak sadece daha büyük ölçekli bir işte doğru ekipmanı kullanmak için daha iyi değil. Bununla birlikte, zamanınız ve sabrınız ve toz maskeniz varsa - yapılması gereken şey küçük olduğunda ve bir makinenin kiralanması yalıtım maliyetini aşarsa yapmak kesinlikle mümkündür .


Re: HD'nin selüloz: Ne kadar önemli? % 5? Az miktarda plastik olması neden önemlidir? Dikkat edin, bu ne tür bir plastiğe bağlı. PVC bir yangında zehirli gaz üretir, ancak PE özünde uzun zincirli mumdur.
Sherwood Botsford

1
Ne tür plastik kontaminasyon olduğunu değerlendirmek için imkanım yok, yüzdeyi de değerlendirmeye çalışmadım. Tek bir balyada birçok parça (düzinelerce) buldum. Bazıları, paketlenmiş kağıttan plastik çember gibi görünüyordu, çemberin çıkarılması yerine doğrudan öğütücüye atılmıştı - diğer şeyler daha az netti. Bir balya selüloz yalıtımı ve bir plastik hurda değil, bir balya selüloz yalıtımı aldım ve ödedim . Diğer tedarikçi bu standardı karşılayabiliyordu ve aslında bir saç daha ucuzdu.
Ecnerwal

6

Bu yalıtım türü yüksek oranda sıkıştırılır, içeri üflenirse orijinal boyutuna geri döner. Sıkıştırılmadan yalıtımın herhangi bir hava alanı olmayacak, bu nedenle daha az yalıtım değeri olacaktır. Daha fazla yalıtım malzemesi kullanacak ve daha az yalıtım kapasitesi için daha fazla para harcayacaksınız.

Ek olarak bir üfleyici olmadan, ilk etapta aslında duvarınıza dağılmakta zorlanabilirsiniz. Onu havaya uçurmak, eşit bir şekilde yayılmasını sağlar, sadece içine dökmek büyük boşluklar bırakacaktır, yani daha az gerçek yalıtım.

Sonra zaman faktörü var. içeri üflemek hızlıdır, ancak manuel olarak yaparsanız çok daha uzun sürecektir. Önce tamamen açmak için bir yol bulmanız, sonra deliğe kaldırmanız, sonra deliğe itmeniz ve ardından bir şekilde manuel olarak dağıtmanız gerekir.

Peki içeri girmeden yapabilir misin? Evet, ancak yapılması çok daha uzun sürecek, yalıtımda daha pahalı olacak ve evinizi yalıtmak kadar etkili olmayacaktır, bu da zamanla daha fazla para kaybı anlamına gelir.


To @pigrew Yeterince vurgulanamıyor - DENSE PACK yalıtım için kötü. Selüloz üzerindeki R değeri, kabarık, düzgün takılmış değeridir. Yoğun yalıtım "köpüğü olmadığı sürece" işe yaramaz "olarak adlandırılır
The Evil Greebo

1
Aslında, selüloz r değeri yoğunluk ile çok az değişir . Kabartmanın başlıca nedeni, dediğin gibi, daha ileri gitmek (ve ağırlığı azaltmak).
isherwood

5

Bir matkap üzerinde çamur (alçıpan) karıştırıcı kullanarak bir garajın üzerinde bir alan yaptım ve kabartmak için tel büktüm. Kullandığım birkaç balya için iyi çalıştı. Düzleştirmek için bir yaprak tırmığı kullandım. Çalışmak için oda ile düz tavanlarda Tamam olurdu.


İyi bir fikir. Bunu, bir karıştırma kabı için yarım plastik bir varil kullanarak ve çamur karıştırıcı bitinden biraz HT çit teli dokuma yapacağım.
Sherwood Botsford

3

Büyük bir plastik çöp tenekesi, bir elektrikli matkap ve 5 galonluk boya kovaları için boyutta bir çark boya karıştırıcı harika çalışıyor ve aslında oldukça hızlı. Çöp kutusunu 1/3 torbadan parçalar ile doldurursanız, boya karıştırıcısı çalıştıkça aslında büyüdüğünü görebilirsiniz.


2

Bu çözümden çok memnun kaldım! Bir müşterinin tavan arasında bir proje yaparken yalıtımdaki darbeyi sıkıştırdım. "R" faktörünü değiştirmek için büyük bir kutu dükkanından bir yalıtım bloğu satın aldım. Yeniden örtmek istediğim en uzak noktadan yaklaşık 4 'tavan arasına aldım ve bir ucunu plastiği biraz muz gibi soyarak açtım. Akımı yabancı ot yiyiciye yönlendiren ve bloğu gerektiği gibi yeniden konumlandıran blokta açıkta kalan yalıtımı tıraş etmek için plastik telli bir elektrikli ot yiyici kullandım. Etraftaki yalıtım ile aynı taşma yüksekliğine ulaştığımda, bloğu küçük aşamalarda giriş noktama geri taşıdım. İpuçları: Maske tak! Kaliteli bir kağıt maske taktım Ot yiyicinin hava girişini bir bezle örtün (takmak için bungee akor kullandım) Elektrikli ot yiyici. Tavan arasında gaz bulunan gazları önermiyorum. Adımına dikkat et. Üzerinden düşme! Yabancı ot yiyen tellere veya hvac'lara zarar vermemeye çok dikkat edin. Benim kafa lambası çok yardımcı oldu. İşitme koruması tavsiye edilir.


1

Selüloz yalıtımı keçe formunda mevcuttur (cam elyafı örtü, haddelenmiş battaniye gibi, buhar bariyeri olsun veya olmasın). Bir üfleyici kiralamak istemiyorsanız veya açık duvarları veya tavanları yalıtıyorsanız, bu bir alternatif olabilir. Aynı R değerini bu şekilde elde etmek muhtemelen daha pahalı olacaktır.


1
Yarasalar duvarlar için daha mantıklıdır - duvar açıksa. Şimdi iki kez var, kafes kiriş akorları arasında bir yarasa vardı tavanlarda yarasalar içine koşmak, ama akor üst üzerinde hiçbir şey. Tavan yalıtımı, ısı kaybının büyük bir kısmının gerçekleştiği yer olduğu için, onu derinleştirmek ve tam kapsama almak önemlidir. İster fiberglas ister selüloz olsun, gevşek dolgu ile yapmak kolaydır.
Sherwood Botsford

1

El tipi mutfak bataryası boya karıştırıcıdan daha iyi çalışır. Sadece genişlememiş yalıtımın parçalarını 5 galonluk bir kovaya atın ve çırpın.

Yine de toz maskesini atlamayın.


1

Tavan koylarına fiberglas yarasalar koyamayacağım bazı küçük alanlar yapmak. İzolasyonu büyük bir kutudaki daha küçük parçalara böldükten sonra bir Shop-Vac kullandı. Dükkan Vac oldukça iyi kabartmak gibi görünüyor. ürünün hacmi önemli ölçüde artar. Oradan sadece tavan koylarına boşaltıyorum ve biraz sıkıştırıyorum. Iyi gorunuyor.


3
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Sanýrým yalıtımý ShopVac'a emdiđini mi söylüyorsun, sonra tavan arasýna tam olarak döküldüğünde? Bazı detaylar ve hatta bir resim bile gerçekten yardımcı olacaktır. Teşekkürler.
Daniel Griscom

1

Bazılarını bir varil içinde bir ot wacker ile kabarttım. Bir kampçı altında tsnks yalıtmak için mutfak çöp torbaları koyun.


1
Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevabınız için teşekkürler, ancak biraz daha fazla bilgi (örneğin, bir resminiz var mı?) Yardımcı olacaktır. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

0

Evet, tavan arasında manuel olarak yapabilirsiniz. Her zaman sadece birkaç çanta yapmak zorunda kaldığımda yapıyorum. Sıkı olduğunda buz torbasıyla ne yaparsın? Onu yere ya da bir piñata gibi parçaladın. Ardından, selüloz yalıtımını eşit olarak dağıtmak için bir tırmık kullanabilirsiniz.


1
Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Cevabınız için teşekkürler, ancak ileride lütfen cevaplarınızı en güncel şekilde tutun; isim çağrısı cevaplarınızın silinmesiyle sonuçlanacaktır.
Daniel Griscom

0

Bunu duvarlarımda manuel olarak yapmıştım. Her saplamaya ve alt saplamaya bir rulo kağıt muşamba kağıdı zımbaladım. Bu yarı yolda büyük bir kerevit tencerede (Louisiana'lıyım) kabarttı mı ve her saplama arasında kepçe ve dolgu için bir toz tava kullandı. Üstüne geri gitti alt tuzak zımbaladı ve doldurma aynı yaptı sıkışmış. Ben de bunu küçük bir evde yaptığımı not ediyorum. 300 fitkare.


-1

Birçoğunun dediği gibi, yalıtım malzemenin içindeki herhangi bir R değerine sahip hava cepleri gerektirir. Bu cepler ılıman havayı etkin bir şekilde yakalar ve malzemenin karşı taraflarındaki termal aktarımı azaltır. Yani evet, herhangi bir kullanım için vakum paketli nakliye formundan kabarması gerekiyor ve bu da malzemeyi daha da ileri götürecek.

Bir makine kiralamadan kabarma ve üfleme için DIY yöntemim - HD, örneğin OC Atticat'ı 10 torba satın alma ile ücretsiz olarak kiralar - sadece karıştırmak için bir matkap üzerinde 50 galonluk bir çöp kutusu ve 3 ayak boya küreği kullanmaktır. şeyler. İkinci olarak, yaprak vakum / üfleyici üzerindeki çarktan üflerim. Aslında sonra duvarlara eklediğim ve alçıpanın çıkarılmasıyla bir grup bantlama ve çamurlama yapmak istemediğim garajımda, boşluğun üst kısmına yakın 2 "erişim deliği kestim ve patladım yaprak vakum ve üfleç memesi ucuna tutturulmuş bir 2 "hortum aracılığıyla. İŞE YARIYOR.


İlk cümlenize itiraz ediyorum. Selüloz balyalandığında bile büyük gözenekliliğe sahiptir . Kabartmanın başlıca nedeni, dediğin gibi, daha ileri gitmek (ve ağırlığı azaltmak).
isherwood
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.